Pravé moravské klobásky

Pravé moravské klobásky

20.10.2014 | Znáte něco lepšího, než vůni klobásek linoucí se z domácí udírny?

Ingredience: 1,2 kg hovězí kližky, 5 kg vepřového plecka, 0,8 kg hřbetního vepřového sádla, 30 g tuzemského česneku, 17 g sladké papriky, 10 g ostré papriky, 10 g mletého kmínu, ¾ lžíce mletého pepře, 750 ml vody, 126 g soli

Postup: Maso a hřbetní sádlo nakrájíme na malé kousíčky, naložíme do soli a necháme v chladnu odležet cca 14 dní. Hovězí kližku umeleme a postupně přimícháváme vodu (asi 20 minut). Vznikne nám tzv. spojka, do které pak přidáváme další ingredience. Přidáme hřbetní sádlo, česnek a všechna dochucovadla. Dobře promícháme. Poté se směs vtláčí do předem namočených střívek. Takto připravené klobásky necháme přes noc odpočívat v chladnu a až ráno je vložíme do připravené udírny. Je dobré v udírně držet teplotu asi 80 °C. Takto opracované klobásky jsou na konci uzení tepelně zpracované tak, že by mělo být bezpečné je jíst i neuvařené. Doporučená doba uzení je cca 5,5 hodiny.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Tip na rychlou večeři: Udělejte masovou pomazánku

13.05.2020 | Recept na masovou pomazánku z měkoučkého vepřového masa se vám bude určitě hodit. Pomazánku si můžete dát ke svačině, večeři nebo prostě jen tak. Časová náročnost přípravy tohoto jídla je asi 10 minut.

Za 30 minut hotovo: Servírujte dnes sýrové krokety

23.04.2020 | Světoznámý československý návrhář Pavel Berky našel spojení mezi svými dvěma koníčky – módou a vaření a dnes si pro vás připravil skvělé sýrové krokety.

Snídaňové recepty, které skvěle nastartují váš den

06.05.2020 | Dlouhé dny doma doslova vybízí k tomu, abyste si užili pořádné snídaňové hody, na které nemáte v běžných dnech čas. Co třeba neodolatelné vejce Benedikt nebo malinovo-borůvkový mug cake z jáhlových vloček? Ačkoliv tyto snídaňové speciality vypadají jako mistrovská díla, zvládnete je hravě i vy z pohodlí domova. Uvidíte, že si skvěle pochutnáte!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont