Pravé moravské klobásky

Pravé moravské klobásky

20.10.2014 | Znáte něco lepšího, než vůni klobásek linoucí se z domácí udírny?

Ingredience: 1,2 kg hovězí kližky, 5 kg vepřového plecka, 0,8 kg hřbetního vepřového sádla, 30 g tuzemského česneku, 17 g sladké papriky, 10 g ostré papriky, 10 g mletého kmínu, ¾ lžíce mletého pepře, 750 ml vody, 126 g soli

Postup: Maso a hřbetní sádlo nakrájíme na malé kousíčky, naložíme do soli a necháme v chladnu odležet cca 14 dní. Hovězí kližku umeleme a postupně přimícháváme vodu (asi 20 minut). Vznikne nám tzv. spojka, do které pak přidáváme další ingredience. Přidáme hřbetní sádlo, česnek a všechna dochucovadla. Dobře promícháme. Poté se směs vtláčí do předem namočených střívek. Takto připravené klobásky necháme přes noc odpočívat v chladnu a až ráno je vložíme do připravené udírny. Je dobré v udírně držet teplotu asi 80 °C. Takto opracované klobásky jsou na konci uzení tepelně zpracované tak, že by mělo být bezpečné je jíst i neuvařené. Doporučená doba uzení je cca 5,5 hodiny.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Prodlužte si léto až do podzimu. Stačí, když jej šikovně zavaříte do pár sklenic

10.07.2019 | Oranžová sezona vrcholí, zavařte to meruňkám a broskvím. Skvělé nejen do palačinek i do perníku, ale i k masům nebo sýrům.

Kynutá bábovka s mandlemi a borůvkami: Zkusíte ji o víkendu?

28.06.2019 | Každý má unikátní recept na bábovku, který se dědí jako poklad z generace na generaci. Kdybyste ale přeci jen chtěli změnu, zkuste to podle Josefa Maršálka, jednoho z předních cukrářů, který pekl i pro anglickou královnu.

Bulgurové krokety: Rychlá večeře, která zachutná celé rodině

27.06.2019 | Bulgur obsahuje vitamín A, B1, 2, 3 a 6, minerální látky – fosfor, železo, hořčíku, mangan a stopové prvky, které chrání buňky před útokem volných radikálů. Má minimum tuku. Blahodárně působí na naše střeva, snižuje cholesterol v krvi, pomáhá snižovat hladinu krevního cukru a předcházet tak cukrovce. Nevíte, jak jej připravit? Zkuste recept od La Food na bulgurové krokety.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont