Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

<

IQ vejce jsou obohacená o významně nutriční složky. Proto je řadíme mezi tzv. funkční potraviny. Jak uvádí Ing. Gabriela Dlouhá, Ph.D., předsedkyně představenstva Českomoravské drůbežářské unie na stránkách Akademie kvality: „V chytrých vejcích je více jódu, protože se nosnicím přidává do krmiva mořská řasa." Pak ještě existují vejce cereální, kde platí, že u takových vajec musí podle legislativy krmná směs obsahovat 3 různé zrniny, které tvoří minimálně 60 % objemu krmné směsi. Nejčastější je to kombinace pšenice, kukuřice a ječmenu. 

IQejce mají více jódu a selenu

Získat dostatečnou dávku jódu a selenu může být v našich podmínkách náročné. Ne každý jí dostatek ryb či mořské řasy, aby si zajistil svou denní dávku těchto minerálů. Vejce jsou na druhou stranu základní surovinou české kuchyně. A tak za nás mořskou řasu kelpu zobají slepičky, které pak snášejí IQejce plná jódu a selenu. Díky nim doplníme tyto minerály přírodní cestou ve vejcích, a ne ve formě pilulek či tablet.

Nedostatek jódu má vliv na fungování štítné žlázy. Od toho se odvíjejí další problémy jako únava, vypadávání vlasů, suchá kůže, významné zvýšení váhy, špatné trávení, zácpa. U žen snížená hladina jódu prokazatelně zvyšuje riziko onemocnění rakoviny prsu a dělohy. Ke správnému fungování jódu potřebujeme v těle ale dostatek selenu. Jeho nedostatek bývá spojován se špatnou funkcí jater, žaludku, střev, štítné žlázy a zhoršenou imunitou.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

Trend cloudových kuchyní roste: Je to rychlé, pohodlné a rozmanité, říkají příznivci dovážek

10.07.2020 | Obliba dováženého jídla dlouhodobě roste. Ale teprve současná pandemie ukázala, jaký má vlastně potenciál. Řada restaurací rychle zareagovala na zákaz klasického pohostinství tím, že začala nabízet jídlo s sebou anebo s doručením až domů. Podle březnových údajů společnosti Revolut zaznamenal třeba Wolt, který rozváží jídlo ve dvaceti zemích světa včetně ČR, 49% nárůst objednávek.

Tak trochu zvláštní delikatesy aneb Kde vás pohostí hadí polévkou nebo tarantulí?

13.07.2020 | Ve světě existuje mnoho zajímavých lahůdek, které mohou obohatit váš stůl nebo vaši dovolenou. O některých z nich píše francouzský deník Le Figaro:

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont