Tip na dnešní večeři: Burrito s opečenými brambory a chorizem

Tip na dnešní večeři: Burrito s opečenými brambory a chorizem

15.04.2020 | Při výběru a nákupu surovin pro tento recept pamatujte, že čím kvalitnější, tím lépe...

<

Doba přípravy: 2 porce

Ingredience: 2 ks tortilla 12´´, 200 g brambor, 200 g choriza, olivový olej, 140 g zakysané smetany, 100 g sýru cheddar

Postup: Omyté brambory vložíme na plech vysypaný hrubou solí, dáme do trouby a pečeme při 180 °C asi 1 hodinu. Poté brambory oloupeme a nakrájíme na kostky o velikosti 1 cm. Chorizo nakrájíme na kostičky.Na rozpálenou pánev nalijeme olivový olej a vložíme nakrájené brambory, které opečeme ze všech stran.

K opečeným bramborám přidáme chorizo, které ještě krátce orestujeme kvůli uvolnění chuti ze salámu. Vše zasypeme nastrouhaným sýrem cheddar, který necháme na pánvi zvolna rozpustit. Nakonec zjemníme zakysanou smetanou a dobře promícháme. Na pánvi si krátce předehřejeme tortilly, pak na ně vložíme směs a zabalíme. Burrito opečeme na pánvi ze všech stran do křupava. Při servírování můžeme burrito přelít ještě zakysanou smetanou.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pravý nebo "levý": Vyznáte se v kaviáru?

15.09.2020 | Kaviár patří mezi vyhlášené delikatesy. Ne všechny rybí jikry konzervované v soli jsou kvalitní. Kaviár rozlišujeme dokonce hned na tři druhy. Koupit si můžete pravý, nepravý nebo kaviárovou pastu.

Dejte si večer chleba (a na něj jednu z těchto svou úžasných pomazánek)

16.09.2020 | Naše babičky připravovaly denně teplý oběd i teplou večeři. Dnes odborníci připouštějí, že jedno teplé jídlo stačí. Když sáhnete po kousku kvalitního žitného chleba, namažete jej zdravou pomazánkou a talíř doplníte čerstvou pokrájenou zeleninou, dopřejete si plnohodnotnou večeři i bez vaření.

Hlíva a shiitake, dvě posily imunitního systému

15.09.2020 | Neskutečná síla hlívy ústřičné byla relativně dlouho neznámá. O rozvoj pěstování tohoto zázraku se nejvíce zasloužila RNDr. Ginterová z Bratislavy. Právě ona upozornila na její blahodárné účinky, které jsou srovnatelné s již dobře známou houbou shiitake.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont