Tip na dnešní večeři: Burrito s opečenými brambory a chorizem

Tip na dnešní večeři: Burrito s opečenými brambory a chorizem

15.04.2020 | Při výběru a nákupu surovin pro tento recept pamatujte, že čím kvalitnější, tím lépe...

Doba přípravy: 2 porce

Ingredience: 2 ks tortilla 12´´, 200 g brambor, 200 g choriza, olivový olej, 140 g zakysané smetany, 100 g sýru cheddar

Postup: Omyté brambory vložíme na plech vysypaný hrubou solí, dáme do trouby a pečeme při 180 °C asi 1 hodinu. Poté brambory oloupeme a nakrájíme na kostky o velikosti 1 cm. Chorizo nakrájíme na kostičky.Na rozpálenou pánev nalijeme olivový olej a vložíme nakrájené brambory, které opečeme ze všech stran.

K opečeným bramborám přidáme chorizo, které ještě krátce orestujeme kvůli uvolnění chuti ze salámu. Vše zasypeme nastrouhaným sýrem cheddar, který necháme na pánvi zvolna rozpustit. Nakonec zjemníme zakysanou smetanou a dobře promícháme. Na pánvi si krátce předehřejeme tortilly, pak na ně vložíme směs a zabalíme. Burrito opečeme na pánvi ze všech stran do křupava. Při servírování můžeme burrito přelít ještě zakysanou smetanou.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení o zdraví i neustálá desinfekce lístků: Od 25. května ve vašich hospodách

21.05.2020 | V reakci na pondělní otevření zahrádek připravila síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR návod na to, jak udržet gastronomické provozy bezpečné, a to nejen pro zákazníky, ale také pro zaměstnance. Návod pokrývá všechny oblasti provozu a na konkrétních příkladech vysvětluje jednotlivá opatření, která musí gastronomické podniky po dobu platnosti vládního nařízení dodržovat.

Mangovo jahodový dortík: Vyzkoušejte, nebudete litovat

20.04.2020 | Velkou porci "dortování" pro vás chystáme v květnovém čísle, které s posledním aprílovým pondělím namíří na stánky. Pokud se ale nemůžete dočkat, můžete zkusit recept Pavla Berkyho. Dobrou chuť!

Velikonoční pečení: Jidáše, mazanec i velikonoční perníčky

10.04.2020 | Velikonoční svátky budou letos jiné. Možná, že letos nenabarvíte tolik vajec nebo se nepustíte do vyplétání pomlázek. Kuchyní by ale jaro zavonět mělo. Upečte si perníčky, mazanec nebo jidáše. Zapojit můžete celou rodinu - však je ověřené, že společné vaření a pečení ji také tmelí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont