Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

29.01.2014 | Potraviny se značkou Klasa, které loni prošly kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), jsou bez výjimky takové, jaké je výrobci deklarují.

<

Znamená to, že nejen splňují obecné předpisy a nařízení, ale zároveň dodržují nadstandardní kvalitativní požadavky, k nimž se při udělení značky zavázaly. Značku Klasa uděluje ministerstvo zemědělství tuzemským výrobcům potravin od roku 2003, nyní je na trhu téměř 1200 produktů od více než 200 výrobců. "Pro spotřebitele je to dobrá zpráva, protože jde o potraviny, na něž se mohou spolehnout," řekl ČTK Kopřiva. "Inspekce očekávala vysokou kvalitu, i přesto považuje výsledky za velmi pozitivní," doplnil mluvčí.
   
Inspektoři zkontrolovali 229 potravin od 72 výrobců. Vybírali z 19 kategorií potravin, nejčastěji se zaměřili na pečivo, nápoje, zpracovanou zeleninu a mlýnské obilné výrobky. Podrobné výsledky lze nalézt na webu www.potravinynapranyri.cz v sekci Tematické kontroly.


klasa

 

Potraviny značky Klasa kontrolovala SZPI pravidelně od doby jejího vzniku. V letech 2011 a 2012 výjimečná pochybení našla, loni tedy dopadly kontroly za poslední tři roky nejlépe. "Kontroly minimálně ve stejné intenzitě chystá inspekce i letos," uvedl Kopřiva.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pozor na rozinky z Iránu

30.05.2014 | Kupovali jste rozinky v Globusu? Raději zkontrolujte výrobce a šarži. SZPI ve výrobku nalezla přítomnost nepovolené látky.

Varování spotřebitelům: V doplňku stravy našla SZPI rozpuštědla a aromatické uhlovodíky

06.07.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v doplňku stravy mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků. Šlo o produkt Todicamp Tinktura zeleného vlašského ořechu, který vyrábí firma Todicamp v Moldavsku. Do Česka jej dovážela společnost Bohemian Symfony.

Alergici pozor, někteří výrobci potravin klamou ohledně alergenů!

02.03.2020 | Potravinářská inspekce stále zjišťuje potraviny s o několik řádů vyšším obsahem alergenů oproti informaci na obalu. Redakci CZ TEST o tom informoval tiskový mluvčí potravinářů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont