Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

29.01.2014 | Potraviny se značkou Klasa, které loni prošly kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), jsou bez výjimky takové, jaké je výrobci deklarují.

Znamená to, že nejen splňují obecné předpisy a nařízení, ale zároveň dodržují nadstandardní kvalitativní požadavky, k nimž se při udělení značky zavázaly. Značku Klasa uděluje ministerstvo zemědělství tuzemským výrobcům potravin od roku 2003, nyní je na trhu téměř 1200 produktů od více než 200 výrobců. "Pro spotřebitele je to dobrá zpráva, protože jde o potraviny, na něž se mohou spolehnout," řekl ČTK Kopřiva. "Inspekce očekávala vysokou kvalitu, i přesto považuje výsledky za velmi pozitivní," doplnil mluvčí.
   
Inspektoři zkontrolovali 229 potravin od 72 výrobců. Vybírali z 19 kategorií potravin, nejčastěji se zaměřili na pečivo, nápoje, zpracovanou zeleninu a mlýnské obilné výrobky. Podrobné výsledky lze nalézt na webu www.potravinynapranyri.cz v sekci Tematické kontroly.


klasa

 

Potraviny značky Klasa kontrolovala SZPI pravidelně od doby jejího vzniku. V letech 2011 a 2012 výjimečná pochybení našla, loni tedy dopadly kontroly za poslední tři roky nejlépe. "Kontroly minimálně ve stejné intenzitě chystá inspekce i letos," uvedl Kopřiva.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Veterináři varují před kuřecím příkrmem z dm,může obsahovat fólii

07.11.2019 | Veterináři varovali před kuřecím příkrmem pro děti, který prodávala dm drogerie. Od německých kolegů dostali prostřednictvím systému rychlého evropského varování informaci, že se v ČR objevila zásilka příkrmu o hmotnosti 1500 kilogramů, která může obsahovat kusy modré plastové fólie.

Plesnivé bambusové výhonky

04.06.2014 | Zásilka bambusových sterilovaných výhonků z Vietnamu nebyla vpuštěna do oběhu. Obaly byly poškozeny a zaplísněny.

Veterináři v Praze znehodnotili 122 kg problematického masa

24.09.2019 | Veterinární inspektoři minulý týden při noční kontrole v Praze znehodnotili barvou 122 kilogramů problematického masa. Dopravci překládali například ryby nebo mléčné výrobky na parkovišti v Praze 4 a podle inspektorů nedodrželi hygienické předpisy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont