Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

29.01.2014 | Potraviny se značkou Klasa, které loni prošly kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), jsou bez výjimky takové, jaké je výrobci deklarují.

Znamená to, že nejen splňují obecné předpisy a nařízení, ale zároveň dodržují nadstandardní kvalitativní požadavky, k nimž se při udělení značky zavázaly. Značku Klasa uděluje ministerstvo zemědělství tuzemským výrobcům potravin od roku 2003, nyní je na trhu téměř 1200 produktů od více než 200 výrobců. "Pro spotřebitele je to dobrá zpráva, protože jde o potraviny, na něž se mohou spolehnout," řekl ČTK Kopřiva. "Inspekce očekávala vysokou kvalitu, i přesto považuje výsledky za velmi pozitivní," doplnil mluvčí.
   
Inspektoři zkontrolovali 229 potravin od 72 výrobců. Vybírali z 19 kategorií potravin, nejčastěji se zaměřili na pečivo, nápoje, zpracovanou zeleninu a mlýnské obilné výrobky. Podrobné výsledky lze nalézt na webu www.potravinynapranyri.cz v sekci Tematické kontroly.


klasa

 

Potraviny značky Klasa kontrolovala SZPI pravidelně od doby jejího vzniku. V letech 2011 a 2012 výjimečná pochybení našla, loni tedy dopadly kontroly za poslední tři roky nejlépe. "Kontroly minimálně ve stejné intenzitě chystá inspekce i letos," uvedl Kopřiva.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Manga z Brazílie byla plná pesticidů

09.10.2019 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se v rámci sledování cizorodých látek v potravinách intenzívně věnuje i kontrole čerstvého ovoce včetně exotických druhů. Aktuální kontrola v tržní síti zjistila šarži nevyhovujícího ovoce mango odrůdy Tommy Atkins, země původu: Brazílie.

Mák s opiem

04.02.2014 | SZPI odhalila nadlimitní hodnoty opiového alkaloidu morfinu v máku.

Každé čtvrté stravovací zařízení neprošlo prověrkami inspekce

17.09.2019 | Každá čtvrtá restaurace, pivnice či bistro porušuje předpisy, upozorňuje potravinářská inspekce. Bezpečnost potravin v Česku mají podle odborníků zlepšit digitální metody.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont