Každý z nás sní v průměru kilogram chipsů za rok

Každý z nás sní v průměru kilogram chipsů za rok

08.01.2020 | Každý Čech sní ročně v průměru zhruba kilogram bramborových lupínků neboli chipsů. Jejich největší výrobce v Česku Intersnack jich na trh dodá zhruba 11 000 tun ročně.

Podle nejrozšířenější teorie chipsy poprvé usmažil kuchař v USA před 160 lety. Od té doby jim výrobci dodali množství příchutí. Češi ale stále preferují původní slanou.

Značka Bohemia Chips, pod kterou bramborové lupínky společnost vyrábí, existuje na trhu od roku 1982. Tehdy se našlo pár podnikavých lidí, kteří vytvořili takzvanou přidruženou výrobu mezi JZD Choustník a státním podnikem Ovoce a zelenina. Vznikla tak první průmyslová výroba bramborových lupínků v tehdejším Československu. Linka měla kapacitu zhruba 200 kilogramů za hodinu.    

Pro výrobu kvalitní chipsů se musejí používat speciálně vyšlechtěné odrůdy brambor s vysokým obsahem škrobu a nízkým obsahem cukru. Musí mít také vhodné vlastnosti ke skladování. Nejpoužívanější jsou odrůdy Saturna, Lady Claire a z raných odrůd potom především Lady Rosetta. Sadbu, původem z Německa, Belgie a Nizozemska, Intersnack dodává svým zhruba 20 dodavatelům brambor.
    Na výrobu kilogramu chipsů je třeba bezmála čtyř kilogramů brambor. Ročně jich v Choustníku zpracují zhruba 45 000 tun. Je v nich zhruba 24 procent sušiny a zbytek obsahu tvoří voda. Ta se při fritování odpaří a částečně je nahrazena tukem. Lupínky z Choustníku ho mají 35 až 36 procent. Smaží se ve směsi čerstvého slunečnicového a palmového oleje. Neobsahují žádné konzervační látky ani barviva.

Jaké máte nejraději?    

Chipsy se vyrábějí v několika různých řezech - mohou být tenké nebo silnější, vroubkované nebo hladké. Letošní novinkou jsou třeba Bohemia Farmářské chipsy, které po svém obvodu mají větší podíl slupek. Na obalu najdou konzumenti jméno farmáře a místo původu brambor. Úspěšně se prodává také další novinka - Bohemia chips grilované masíčko. Z nejrůznějších příchutí je ale v Česku největší zájem o klasické solené lupínky, a to o tloušťce až 1,8 milimetru, což ve světě nemá obdoby. V Německu dávají přednost slaboučkým lupínkům paprikovým a v Maďarsku chipsům s příchutí bylinek a sýru.

Nadměrná konzumace chipsů zvyšuje rizika obezity, onemocnění srdce či cukrovky. V Choustníku se proto snaží omezovat nasycené tuky a nahrazovat je nenasycenými mastnými kyselinami. Do zařízení, která napomáhají zvyšovat kvalitu parametrů výrobků a procesů výroby, za pět let investovali 50 milionů korun.
    

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Studie: Pozdní víkendové snídaně vedou k přibírání

20.01.2020 | Časté holdování brunchům, tedy snídaním, které jsou zároveň obědem, ale podle španělských vědců vede k přibírání na váze, a to i v případě, že pozdní víkendová snídaně má stejnou energetickou hodnotu jako ta v pracovním týdnu.

Proč pláčeme při krájení cibule?

23.01.2020 | Snáz uvaříš bez ohně než bez cibule, říká se. Cibule je opravdu základ skoro každého vaření. Dodává barvu i hustotu omáčkám, přidává se pod maso, nebo se hodí na dušení.

I po ,light‘ jídle můžete ztloustnout!

16.01.2020 | Také vám hodně času při nakupování zabere pečlivé třídění a vybírání těch nejdietnějších (lehkých, nízkokalorických, nízkotučných, ,light‘) potravin, které vám zaručí, že si udržíte postavu jak proutek? Při konzumaci těchto výrobků byste si určitě měli dát pozor na to, jestli potravina doopravdy plní svůj účel.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont