Zdravý životní styl

Češi jako jogurtoví jedlíci: Ročně jich sníme 15 kilo

03.12.2020 | Češi spotřebují za rok v průměru 15 kilogramů jogurtů, případně dalších zakysaných mléčných výrobků. Podle údajů Českomoravského svazu mlékárenského se loni v ČR vyrobilo 130 400 litrů této potraviny.

Stejná kvalita potravin pro všechny! Novela má namířeno ke schválení

02.12.2020 | Sněmovna dnes propustila do závěrečného čtení vládní předlohu, která má zabránit takzvané dvojí kvalitě potravin. Vláda v ní chce zakázat prodej potravin rozdílného složení v podobných obalech. Pozornost vzbudila tato změna zákona tím, že do ní řada poslanců chtěla vložit návrhy na povinný podíl tuzemských potravin na pultech obchodů.

Smutné chyby rodičů aneb Jí vaše dítě tak, jak by mělo?

01.12.2020 | Žijeme ve světě nepřeberných možností, také ve světě, ve kterém si můžeme vybrat z desítek výživových směrů a trendů a je to zcela v pořádku a na rozhodnutí každého. Ovšem jen do té doby, než se tyto přístupy začnou aplikovat i na děti.

Citrusy nejsou zdaleka nejlepším zdrojem vitamínu C

26.11.2020 | I když se o důležitosti vitamínů pro lidský organismus píše a mluví neustále, je současné období poznamenané pandemií koronaviru, spojené navíc s obdobím podzimu, kdy je zvýšená konzumace vitamínů obzvlášť potřebná, pro dostatečný příjem všech potřebných vitamínů nejdůležitější. To si většina spotřebitelů i v ČR uvědomuje. Ne vždy mají ale spotřebitelé dostatek správných informací o zdrojích vitamínů, což se týká i nejznámějšího vitamínu C.

Tajemství albánské raki: Pálenka má prý léčivé účinky

18.11.2020 | Albánka Vitore Lufiová pálí vzadu na zahradě raki už 40 let. Tradiční pálence jsou přisuzovány všemožné prospěšné účinky a zejména to, že v tomto roce pandemie zvyšuje morálku. Píše to agentura AFP.

Dáme jídlo? Značka: Až do postele

09.11.2020 | Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Největší česká služba rozvozu jídla proto doručuje nově kromě svačin, obědů a večeří také právě ranní porci energie. Rozšiřuje tím svoji současnou nabídku a přidává jí na pestrosti. Zákazníci si tak mohou již v tuto chvíli od osmi hodin ráno objednat například míchaná vajíčka, toasty, tvarohové koláče, ale i vynikající domácí rohlíky s medem, které jim dorazí do 30 minut.

Nouzový stav "nutí" Čechy zdravěji jíst

29.10.2020 | Jarní měsíce nouzového stavu se výrazně podepsaly i na preferencích spotřebitelů v obchodech. Ti se zpravidla více zaměřovali na zdraví prospěšné produkty, například ovoce, zeleninu, jogurtové výrobky, vitamíny či müsli. Svou roli v tom částečně sehrál i faktor předzásobení.

Jedna paní povídala. Na tyto 3 trendy raději zapomeňte

19.10.2020 | Jít s dobou je v mnoha ohledech fajn, ale ne za každou cenu. Zvlášť u některých trendů zůstává stát i zdravý selský rozum. Tady jsou 3 hity moderní doby, které si můžete klidně odpustit a nic se nestane, teda kromě toho, že pro sebe uděláte ve finále líp

Falešné "maso" a "mléko" táhnou. Je to dobře? Ne tak jednoznačně

01.10.2020 | Tuzemské řetězce sledují vyšší poptávku po vegetariánských a veganských potravinách. Žádaná jsou v poslední době především rostlinná "masa". Velký zájem je také o alternativy k mléčným výrobkům. Prodejci proto stále rozšiřují sortiment těchto produktů. Jak jsou na tom ale analogy z hlediska přínosu?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont