Zdravý životní styl

Základní pilíře pro nezlomnou imunitu: kvalitní strava, spánek, pohyb a možná i CBD

10.03.2021 | Všichni víme, že je ke správnému fungování imunitního systému je zapotřebí kvalitní spánek, strava s dostatečným obsahem živin a vitamínů i schopnost odolávat stresu. Prostředkem ke stabilizaci imunitních funkcí může být i CBD (kanabidiol). Jak dokáže tento kanabinoid pomoci člověku bránit se před eventuálními hrozbami číhajícími všude kolem nás?

Ketodieta funguje, musíte s ní ale umět zacházet

09.03.2021 | Kdo dnes nedrží populární ketodietu, jako by nebyl. Rychlé výsledky a poměrně nízká pravděpodobnost jojo efektu jsou lákavé. Problém je, že si ji mnoho lidí ordinuje samo podle svého uvážení a bez odborných znalostí. Cukry totiž rozhodně nelze ze stravy vyloučit, pouze omezit! A navíc ne na dlouho!

Iveta Motolová: Lidé sice třídí plasty, ale často s chybami + tipy co (ne)dělat

05.03.2021 | Češi třídí odpad velmi zodpovědně, ať už je důvodem snaha ušetřit za poplatky nebo ekologické smýšlení. Za rok 2019 vytřídil každý z nás průměrně 65 kg odpadu, který putoval dál k recyklaci a druhotnému zpracování. Zvlášť u plastového odpadu ale platí, že ne vše, co do žlutého kontejneru v dobré víře vyhodíme, lze zpracovat. Pojďte si udělat pořádek v tom, jak plasty správně třídit.

Ořechy a semínka: Nechte si je naklíčit (návod pro vás máme)

01.03.2021 | Posilují imunitu, pomáhají při některých civilizačních chorobách, jsou skvělým pomocníkem při různých dietách... Semínka či ořechy patří do oblíbené rodiny superpotravin, které jsou pro naše tělo prospěšné v mnoha směrech. Věděli jste ovšem, že díky vodě nabobtná nejen jejich objem, ale zároveň také několikanásobně zvýšíte obsah živin? Aktivujte prospěšné látky a objevte klíč ke svému zdraví!

Ozářené potraviny: Riziko nebo ochrana?

18.02.2021 | Ošetření potravin a surovin ionizujícím zářením je podle Vědeckého výboru pro potraviny v zájmu ochrany veřejného zdraví, protože může účinně nahradit např. použití fumigantů a tím zamezit vzniku reziduí v případě kontaminace škodlivými organismy převážně u sušených aromatických bylin a koření. Má ale pravidla.

Zdravá japonská kuchyně? Ne ve všem. Tohle je dost vytýkáno

17.02.2021 | Japonsko, to není jen sushi a rýže na sto způsobů. I když se to spousta lidí u nás domnívá. Umí být nápaditá, překvapující svými kombinacemi chutí, a hlavně je vždy čerstvá. Na to všechno si tu totiž potrpí. I když – překvapivě není ve všech ohledech tak zdravá, jak se může zdát.

Hlídáte si příjem bílkovin? Těchto 8 potravin je obsahuje

11.02.2021 | Bílkoviny společně se sacharidy a tuky patří mezi základní stavební kameny v lidském těle. Proteiny tvoří stavební bloky orgánů, kůže, hormonů a všeho ostatního důležitého v organismu. A to je důvod, proč by lidé měli konzumovat potraviny s vysokým obsahem proteinů.  Bílkoviny jsou obsažené jak v masných, tak i v bezmasých potravinách. Pro vegetariány se tak nabízí značné množství rostlinných a plnohodnotných alternativ.

Měsíc bez alkoholu právě začíná. Kdo do toho jde také?

01.02.2021 | V České republice je konzumace alkoholu nejen vysoká, ale také společensky silně tolerovaná. Divně působí spíše někdo, kdo vůbec nepije. Poslední srovnávací studie Světové zdravotnické organizace nás ve spotřebě alkoholu na hlavu zařadila na třetí místo na světě, za Litvu a Moldavsko.

Najděte si cestu k fazolím, máte pro to minimálně tyto důvody

26.01.2021 | Fazole se řadí mezi hodnotné luštěniny obsahující významné množství bílkovin (cca 20g/100g), rozpustnou i nerozpustnou vlákninu (více jak 8g/100g) a malé množství tuku (0,5-1,5g/100g). Díky obsahu bílkovin pomáhají budovat svalovou hmotu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont