Zaujalo nás

Americká krása, jak ji neznáte. Polovina Američanů pije i nápoje s hormony, aby byli hezčí a zdravější

12.08.2019 | Od laskomin s přidaným kanabidiolem - aktivní složkou konopí - přes kombuchu až po aktivní uhlí; podle nového průzkumu propadli tři z pěti dotázaných Američanů některému ze "zaručených" stravovacích trendů v naději, že jim přinesou zázračnou transformaci.

Zmrzliny i led do nápojů jsou plné bakterií, zjistila SZPI

08.08.2019 | Část kopečkových i točených zmrzlin je kontaminována bakteriemi, a to 37 procent vzorků, které zkoumala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Je to více než v předchozích třech letech. Stejně tak obsahuje bakterie led, který přidávají prodejci do nápojů. Problematických vzorků ledu bylo dokonce 40 procent.

Proti gustu žádný dišputát, ale ochutnali byste pivo s příchutí polévky, kaviáru nebo tuňáka?

07.08.2019 | Zeleninovou polévku podávanou za studena zvanou gazpacho konzumují Španělé obvykle v horkých letních dnech, aby se ve vedrech osvěžili. Málokoho by ale asi napadlo, že si může dát pivo s příchutí gazpacha. Právě takové pivo nabízí do konce léta pobočka pivovaru Cruzcampo v jihošpanělském městě Málaga, informoval tento týden deník La Vanguardia.

Coca cola podpořila gaye, maďarská vláda se však ostře ohradila

06.08.2019 | Poslanec maďarské vládnoucí strany Fidesz vyzval k bojkotu Coca-Coly. Nelíbí se mu, že výrobce nápoje v rámci kampaně hudebního festivalu vystupuje proti homofobii. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž však není jisté, zda bude výzva s ohledem na vzrůstající toleranci Maďarů slavit úspěch.

Radioaktivní houby a další přežité mýty o záření a ionizaci

05.08.2019 | V dobách železné opony byla pravidelnou součástí článků a reportáží hrozba jaderné války mezi východem a západem. Řada lidí tak má ve své mysli zafixovány obavy z čehokoli, co lze spojit se zářením, ozařováním a radioaktivitou. I ta nám ale do jisté míry pomáhá a potravinářský průmysl by se bez ionizace jen ztěží obešel.

Sladký příběh: Jak se narodila kostka cukru?

05.08.2019 | Dobré věci se někdy rodí náhodou. A kostkový cukr je toho zářným příkladem. Víte, čemu vděčíme za jeho existenci?

Už žádná vejce z klecových chovů, přáli si zákazníci. E-shop je vyřadil z nabídky

02.08.2019 | Supermarket Košík.cz se před dvěma měsíci stal prvním prodejcem, který dobrovolně vyřadil z prodeje vejce z klecových chovů. Stalo se tak na základě přání zákazníků a předcházela tomu jednání s dodavateli, díky kterým online shop dokázal zajistit náhradu za "klecovky" z halového chovu, aniž by došlo ke zdražení. Po dvou měsících se ukazuje, že změna přinesla jednoznačně pozitivní efekt. Nejen že klecová vejce zákazníkům nechybí, spontánně začali výrazně více kupovat vejce z těch nejekologičtějších chovů.

Ředitelem veterinární sekce SVS se stane od srpna Petr Šatrán

31.07.2019 | Ředitelem veterinární sekce Státní veterinární správy (SVS) se od srpna stane ředitel veterinárního odboru zdraví a pohody zvířat Petr Šatrán (49).

Zmrzlinu nebo skleničku? Nemusíte vybírat, dejte si dva v jednom!

30.07.2019 | Když v roce 2002 vyrazila britská společnost Purbeck Ice Cream na trh se zmrzlinou, která obsahovala pět procent alkoholu, nejčastěji gin nebo rum, musela limitovat počet prodaných kusů na osobu, protože výroba nebyla schopná pokrýt vysokou poptávku. Od té doby se mnoho změnilo. Nejenže je produkce kultovní Creme Breeze stabilní, ale napříč světem vznikla i široká škála nových alkoholických zmrzlin, specializovaných zmrzlinárem a koneckonců i zájem spotřebitelů takovou zmrzlinu ochutnat.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont