Zaujalo nás

Helios Orange - ideální informační systém pro společnosti dodávající závodní stravování

13.11.2017 | Informační systémy Helios jsou nejrozšířenější informační systémy v České a Slovenské republice. Jako svoji konkurenční výhodu ho používají nejen výrobní firmy v potravinářství, ale také společnosti zabývající se výrobou a distribucí hotových jídel.

Ve slovenských obchodech chybějí vejce, jejich ceny rostou

11.11.2017 | Po kauze s insekticidem fipronil v některých evropských zemích nyní chybějí na pultech obchodů na Slovensku vejce a jejich ceny začaly růst.

Výrobce čajů Sonnentor dál roste, má zásadu nedodávat do řetězců

04.11.2017 | Výrobce bylinných čajů a koření, společnost Sonnentor z Čejkovic na Hodonínsku, dosáhl za poslední účetní rok, který skončil letos v březnu, tržeb 239 milionů korun. A to i přesto, že se i čtvrtstoletí od vzniku drží zásady nedodávat do řetězců.

Centrum Prahy schválilo prohibici. Za kelímek s pivem pokuta až 10 tisíc

01.11.2017 | Zastupitelé Prahy 1 v úterý schválili návrh vyhlášky, která zakáže požívání alkoholu na veřejnosti v celém centru Prahy. Dnes zákaz platí jen ve vybraných ulicích a parcích. Nově navíc nebude nutné alkohol pít, pokutu si lidé vyslouží už držením otevřené lahve či jiné nádoby obsahující alkoholický nápoj.

Vejce prudce zdražují, výrobci se radují. Proč roste cena i v Česku, když slepic neubylo?

28.10.2017 | V Evropě bylo kvůli jedovatému fipronilu zlikvidováno přes milion nosnic, kterých je nyní nedostatek a to se promítá do cen vajec i v českých obchodech.

Čeští producenti mohou opět vyvážet vejce do Ruska

26.10.2017 | Čeští producenti drůbeže a násadových vajec mohou obnovit vývoz do Ruska. Země zrušila v tomto týdnu zákaz dovozu, který od února zavedla kvůli výskytu ptačí chřipky v ČR.

Černý rok vinařů. Vína bude nejméně za 50 let

24.10.2017 | Moravští vinaři nedávno varovali před špatnou úrodou i kvalitou hroznů. Ve víru silně nepříznivého počasí se ale netočí jen oni. Zle na tom budou producenti vína v celé Evropě. Podle Mezinárodní organizace vína (OIV) bude letos nejhorší rok za více než 50 let. Také víno z dovozu proto může zdražit.

Světová poptávka způsobuje nedostatek másla i ve Francii

20.10.2017 | Francouzské pečivo a máslo se staly v cizině tak populární, že zvýšená poptávka způsobila krátkodobý výpadek mléčných výrobků i ve francouzských obchodech, upozornila agentura AP.

Vinaři letos uvedou na trh přes dva miliony lahví mladých vín

17.10.2017 | Vinaři letos uvedou na trhu znovu mírně přes dva miliony lahví Svatomartinského vína, což je stejně jako loni. Výroba mladého vína je ve finálním stadiu, na vinicích zbývá zhruba pětina hroznů na klasické víno, kterou hlídají před lidmi i špačky takzvaní hotaři.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.