Zaujalo nás

Sladovnický ječmen trpí suchem, vědci hledají nové genotypy

09.04.2019 | Vědci z Mendelovy univerzity v Brně se podílejí na čtyřletém projektu, jehož cílem je snížit dopady sucha na pěstování sladovnického ječmene, zachovat jeho vysokou kvalitu a potřebné výnosy pro výrobu piva. Cílem je získat genotypy vhodné pro další šlechtění, uvedl v tiskové zprávě proděkan Agronomické fakulty Radim Cerkal.

Benefity bioprodukce: jen o syntetické látky zdaleka nejde

08.04.2019 | Kupovat bio produkty neznamená jen mít jistotu, že při jejich pěstování nebo chvou nejsou používány umělé látky. Podpora bio zvyšuje biodiverzitu a chrání půdu a vodu uvážlivým využíváním energie a přírodních zdrojů a udržováním místní i regionální rovnováhy. Růst sektoru ekologického zemědělství může vytvořit nové pracovní příležitosti v oblasti zásobování potravinami a podpořit hospodářský rozvoj venkovských oblastí EU.

Arnošt Dadák: Podle jeho stoleté receptury se káva nyní praží v Nizozemí

08.04.2019 | Kávu Dadák známe dnes spíš jen jako jeden z produktů nizozemského koncernu Jacobs Douwe Egberts. Kdo zažil meziválečné Československo ale ví, že káva vznikla pod rukami Arnošta Dadáka, který se do světa byznysu pustil už v 17 letech.

Ministerstvo financí chce zvýšit daně z tabáku a lihu, výrobci se obávají, že tak jen podpoří černý trh

05.04.2019 | Ministerstvo financí chce zvýšení spotřebních daní z tabáku, lihu a hazardu, a to brzy - ihned od příštího roku. Částky by se měly zvednout o desetinu. Podle výrobců lihovin a tabáku i sázkových kanceláří to ale povede k rozšíření černého trhu a zdražování.

Případů včel nakažených varroázou je méně

04.04.2019 | Včelaři se zvýšeným výskytem původce varroázy musí do půlky dubna ošetřit svá včelstva.

Z Itálie až na západ Čech: Podívejte se na poutavou historii jednoho z nejoblíbenějších likérů současnosti

04.04.2019 | Když Lionell Stock založil destilérku Distilleria a vapore Camis & Stock", pravděpodobně netušil, že ještě za 150 let bude jeho vlajková loď Fernet běžně doma uložená v chladu pro případné návštěvy...

Kaufland nově značí maso, modletické může být z Německa

03.04.2019 | Obchodní řetězec Kaufland začal označovat výrobky ze svého masozávodu novým logem - Naše maso z Modletic. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Vepřové půlky řetězec bere pouze z ČR, hovězí i z Německa a Rakouska. Polské hovězí společnost neodebírá, dodali zástupci firmy.

V Praze byla otevřena samoobslužná pizza, další provozovny se brzy rozrostou

03.04.2019 | Majitel řetězce Bageterie Boulevard a výrobce sendvičů a baget Crocodille Petr Cichoň se pustil i do prodeje pizzy. V Praze otevřel restauraci 360pizza se samoobslužnými kiosky, kde si může zákazník sestavit pizzu z jakýchkoli nabízených ingrediencí.

Dvojí kvalita potravin: Dny dvojího metru na jednotném trhu jsou sečteny!

02.04.2019 | Po dnešním souhlasu příslušného výboru europarlamentu je téměř u konce snaha prosadit, aby skončil prodej stejně označených potravin či výrobků s neodůvodněným různým složením v různých zemích EU.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.