Zaujalo nás

Hračky pro děti, které vypadají jako jídlo, mohou být nebezpečné!

08.02.2019 | Má vaše dítě ve své hrací kuchyňce také napodobeniny ovoce, zeleniny nebo sladkostí? Pozor na to. Tyto hračky mohou dětem ublížit.

V jídelníčku chybí rybí maso: Proč si ho dát třeba hned zítra?

06.02.2019 | Rybí je maso chutné. I přesto se ale v našem jídelníčku objevuje spíše sporadicky. Cizinci u nás dokonce snědí víc kaprů než my sami. Změňte to, obohatíte své všední menu a uděláte něco pro své zdraví.

Milovníci piva těšte se, pivní festival nabídne ochutnávku z několika set pivovarů z celého světa

06.02.2019 | Pokud máte rádi zlatý mok, zapište si do diáře datum 11. do 16. února. To se totiž v Českých Budějovicích koná Mezinárodní pivní festival. Představí na 250 pivovarů, v soutěži pak bude nejméně 1200 vzorků piv.

Zakáže se u nás prodej potravin z Polska? Možné řešení visí ve vzduchu...

05.02.2019 | Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) zvažuje zákaz dovozu hovězího masa z Polska. Důvodem je opakované selhání polské strany, které navíc podkopává důvěru u veškeré polské potravinářské produkce.

Co se vám stane, když ochutnáte med největší medonosky světa?

04.02.2019 | Med je dobrý byznys, zvlášť s ohledem na nekalé praktiky některých výrobců, kteří jej za účelem zisku falšují. Z toho od nepálské včelky Apis dorsata laboriosaje jde ale vytěžit podstatně víc peněz. Je totiž halucinogenní.

Malé prodejny končí. Jak budeme za pár let nakupovat na venkově?

04.02.2019 | Obslužnost venkova se každým rokem snižuje a malé prodejny ukončují svůj provoz jednoduše, protože nedokážou konkurovat službám velkých řetězců. Problémy mají také s plynulým zásobováním a do karet jim nehraje ani potřeba navyšovat ceny.

7 kliček nepoctivých výrobců, které by měl znát každý spotřebitel

30.01.2019 | Vidina co největšího zisku je pro některé výrobce důležitější než jeho spotřebitelé. Fakt poměrně krátkozraký, přesto některým stojí za odhození studu a strachu z přistižení stranou. Co jako spotřebitel můžete udělat, abyste nesedli nekalým praktikám na lep? V první řadě se informujte, jakými cestami vás výrobci mohou obelhat. Jedině tak totiž máte možnost lež odhalit a upozornit na ni kontrolní úřad.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů prověřují nastrčení figuranti

30.01.2019 | Policie v pondělí informovala, že jen od srpna do prosince loňského roku odhalila 309 nezletilých při pití alkoholu, přičemž 17 z nich ještě nebylo 15 let. Sami mladiství potvrdili, že alkohol kupují zcela bez problémů a nikdo se neobtěžuje prověřit ani jejich věk.

Zákaz dvojí kvality potravin zpátky ve hře

29.01.2019 | Ještě v první polovině letošního roku by se země EU mohly shodnout, že dvojí kvalita potravin je nekalou obchodní praktikou, řekl ministr zemědělství Miroslav Toman. V prosinci věc nečekaně smetlo Rakousko jako tehdejší předsednická země, nyní ale podle Tomana tlak České republiky a dalších zemí visegrádské skupiny (V4) vedl nynější rumunské předsednictví k tomu, aby se záležitost na jednání unijních ministrů vrátila. Členy V4 je vedle Česka i Slovensko, Maďarsko a Polsko.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!