Zaujalo nás

Studie EK: Dvojí kvalita potravin se netýká jen východní části EU

24.06.2019 | Problém takzvané dvojí kvality potravin, tedy v různých státech Evropské unie stejně označených výrobků s odlišným složením, se netýká jen zemí ve střední a východní části bloku. Ukázala to studie, kterou si nechala vypracovat Evropská komise (EK).

Tyto dvě služby se vám v létě budou hodit, zvlášť, když na pikniku dojde pití

21.06.2019 | Pikninková sezona je v plném proudu. Jak se na ni připravit a na co si dát pozor si můžete přečíst v aktuálním čísle CZ TEST, které vychází již v pondělí. Ale co dělat, když v parku upřed té nejlepší zábavy dojde vychlazené pití?

Úly na střechách v centru města? Podle SVS klidně, med je stejně kvalitní

21.06.2019 | Med ze střechy Domu zemědělské osvěty vyhověl ve všech ukazatelích daných vyhláškou stanovující požadavky na kvalitu medu i legislativě o bezpečnosti potravin. V medu nebyla zjištěna přítomnost těžkých kovů a vyhověly také vyšetření na přítomnost reziduí pesticidů.

Chcete ochutnat víno, které dozrálavo na mořském dně? Přivezte si jej z dovolené ve Španělsku

21.06.2019 | Všichni milovníci vína rádi občas navštíví vinný sklep, kde mohou ochutnat zrající moky přímo u zdroje, příznivci španělského vinařství Crusoe Treasure by ale k takové návštěvě potřebovali potápěčský oblek a kyslíkovou lahev. Toto vinařství totiž nechává svá vína zrát na mořském dně, 20 metrů pod hladinou Biskajského zálivu, a chlubí se, že díky tomu má jeho produkce výjimečné kvality, napsala agentura Reuters.

Zlatý mok pod drobnohledem: Poznáte kvalitu piva?

19.06.2019 | Jako národ pivařů máme patrně rozmazlenější chuťové pohárky než zbytek světa. Ale dokážete přesně určit, co dělá pivo dobrým pivem? Jak to dělají odborníci?

Medovina táhne. Češi chtějí ale vyšší kvalitu

19.06.2019 | Výrobce medoviny Jiří Bartoš ze Ptic u Prahy v poslední době registruje růst zájmu lidí o kvalitní produkty, i když se prodávají za vyšší cenu. Plánuje rozšířit výrobu. Nyní činí jeho roční produkce zhruba 6000 až 10000 litrů, vzrůst by mohla až na přibližně 30000 litrů ročně. Nárůst produkce souvisí s plánovaným nákupem nového filtračního zařízení, které filtraci usnadní a zkvalitní. V provozu by mohlo být příští rok, řekl ČTK Bartoš.

Češi vypijí průměrně 98 litrů minerálky ročně

18.06.2019 | Z ochucených vod zákazníci nakupují tradičně nejvíce citronovou, pomerančovou a příchuť lesního ovoce. Vzrůstá ale i obliba i jahody, grapefruitu a mixu citrusů. Podle posledních údajů maloobchodního auditu společnosti Nielsen tvoří minerálky a stolní vody u nealka až 61 procent veškeré jeho spotřeby, která celkově roste.

Už žádné emise: Výroba brambůrků bude ekologičtější

18.06.2019 | Výrobce Strážnických brambůrků, jímž je firma Petr Hobža SNACK, investuje do modernizace a rozšíření výroby v příštích dvou letech až 140 milionů korun. Díky nové technologii bude výroba ekologičtější a denní kapacita výroby se posune z 12 až 13 tun na 30 tun, uvedl v tiskové zprávě pro ČTK výrobní ředitel firmy Libor Hobža.

V KFC bude podvodník. Zatím prý jen na zkoušku

17.06.2019 | Řetězec rychlého občerstvení KFC známý obalovanými kousky kuřecího masa chce oslovit i ty, kteří maso nejedí. Ve 20 britských restauracích bude od příštího týdne do poloviny července nabízet sendvič, v němž je místo plátku kuřecího rostlinná bílkovina. Bude-li o novinku dostatečný zájem, zváží KFC její trvalé zařazení do nabídky, uvádí britská média.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont