Zaujalo nás

Prestižní hotel vydával hovězí za argentinské: Že by se naplnila ministrova slova?

18.02.2019 | Když ministr zemědělství Miroslav Toman poukázal na teoretickou možnost, že by některé restaurace mohly vydávat obyčejné hovězí maso za maso jiného, prestižního, původu, strhla se názorová přestřelka, kdy ministerstvo muselo ještě jednou vysvětlit, jak přesně byla ministrova slova míněna. Ovšem, zdá se, že verdikt nekompromisně dostál svého jména v tom nejsurovějším významu.

Zázračné bobule, po kterých ovce nechtěly spát aneb Tak "vznikla" káva

18.02.2019 | Někdo turka, jiný raději instantní. V každém případě káva zahajuje den 87 % procentům lidí v České republice. Víte ale, čemu za ní vděčíme? No...možná se budete divit!

Restaurace klamou spotřebitele o původu masa: Jména hříšných podniků odtajněna

14.02.2019 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v Česku před dvěma dny tři restaurace, v nichž majitel klamal zákazníky a uváděl jiný původ hovězího, než byla skutečnost. A další přibyly...

Děti ve školách mají méně cukrů. Že by se projevila pamlsková vyhláška?

13.02.2019 | Vyhláška, která zakazuje prodej pamlsků ve školách, zdá se funguje dle očekávání. Konzumace slazených nápojů ve školách v posledních letech klesá. Vyplývá to z nové studie.

Hennessy si nechalo na počest svého top koňaku natočit film přímo od tvůrce Aliena

13.02.2019 | Když se spojí legendární režisér a legendární koňak, nemůže vzniknou nic než legendární dílo. Film režiséra Ridleyho Scotta zobrazuje odyseu, kterou můžete zažít při každém ochutnání koňaku Hennessy X.O.

Řecký jogurt končí - prý na protesty samotných Řeků

12.02.2019 | Řecký jogurt, popřípadě jogurt řeckého typu, byl dlouho považován za kvalitní zdroj vápníku i "hodných" tuků. I proto se stal poměrně oblíbenou součástí zdravého jídelníčku. Jeho slavná éra ale končí, alespoň z legislativního hlediska.

Paradox dne: Jemenu kvůli válce hnije obilí pro skoro čtyři miliony lidí

12.02.2019 | OSN požádala účastníky konfliktu v Jemenu, aby zpřístupnili sklad obilí v přístavním městě Hudajdá. Jsou v něm tuny zásob schopných nasytit téměř čtyři miliony Jemenců, humanitární pracovníci se k nim ale kvůli komplikované situaci nemohou dostat. Hrozí, že obilí shnije, upozornil dnes zvláštní vyslanec OSN pro Jemen Martin Griffiths.

Citron a med jsou staré, nyní se pije čaj se sýrem

11.02.2019 | Jak máte nejraději čaj? S mlékem, anebo s cukrem? A co s hustou vrstvou slaného smetanového sýra? Může to znít šíleně, ale sýrový čaj by se mohl stát jedním z největších gastronomických trendů roku 2019, napsal list The Sydney Morning Herald.

Čí je vodka? Rusové se už staletí hádají s Poláky

08.02.2019 | V obou zemích padne na hlavu srovnatelné množství vypitých skleniček, nápoj je tedy evidentně oblíbený. Rus by ale polskou vodku nepolkl a Polák by pravděpodobně zaujal obdobné stanovisko, kdybyste před něj položily pohárek Ruského standardu. Bude mít tento spor někdy vůbec rozuzlení?

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!