Zaujalo nás

Nakupování jídla z pohodlí domova táhne. Už máme 3500 food eshopů!

02.07.2019 | Počet e-shopů, které se zaměřují na prodej potravin a potravinových doplňků, se meziročně zvýšil o 17 procent. Podle údajů společnosti Shoptet jich je v současnosti aktivních 3500.

Ve Švédsku si už nezakouříte ani před hospodou

02.07.2019 | Ve Švédsku vstoupil v pondělí v platnost zákon, který zakazuje kouření před hospodami. Zapálit si cigaretu v restauraci nemohou lidé ve Švédsku již několik let, nyní se zákaz rozšířil i na prostranství před nimi, informovala agentura DPA. Kouřit se od pondělka nesmí ani na dalších veřejných místech.

Nikaragua jako místo, kde mají nejlepší doutníky

01.07.2019 | Od prosince do května kmitají stovky dělníků na polích poblíž Estelí, města o 110 000 obyvatelích ve výšce 800 metrů nad mořem. Sklízí a třídí listy tabáku, které následně ženy po tisících věší do blízkých sušáren, píše agentura AFP.

Co dělá nezdravé jídlo s naší hlavou?

28.06.2019 | Průměrný člověk konzumuje mnohem víc kalorií, než tomu bylo před 50 lety, což má ničivé následky pro jeho pas - a mozek, varovala nová studie, o které informoval zpravodajský server News.com.au.

Na trhu je pivo, které potlačuje negativní účinky chemoterapie!

27.06.2019 | Pivo je lék a jako s takovým se sním i musí zacházet. Dvojnásob to platí pro Mamma BEER, první pivo pro ženy bojující s rakovinou prsu. Jedná se o nealkoholické pivo, které má sladší chuť – vyvinutou speciálně pro potlačení negativních účinků chemoterapie.

Podnákladové ceny nejsou pro zákazníky výhoda, ve finále utratí při nakupování víc

27.06.2019 | Ačkoliv se prodej potravin za podnákladové ceny týká zhruba jen pěti procent sortimentu, podle odborníků škodí výrobcům, obchodníkům, ale i spotřebitelům. Ti vinou nízkých cen nejen ztrácí přehled o reálné hodnotě zboží, ale také se kloní k potravinám nižší kvality.

SVS zastavila odbavování zásilek hospodářských zvířat na vzdálenosti přes 600 km

26.06.2019 | Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuálními extrémními teplotami nebude v následujících třech dnech (26. – 28. 6. 2019) odbavovat zásilky hospodářských zvířat z České republiky na vzdálenost delší než 600 km. SVS situaci nadále sleduje a v případě, že by velmi vysoké teploty pokračovaly i nadále, je připravena na situaci reagovat a pozastavení odbavování prodloužit

Kokosová voda: Hydratujte, je plná vitamínů a zpomaluje i stárnutí

26.06.2019 | Kokosová voda je čirá tekutina nacházející se ve středu mladých zelených kokosů, které zrají pět až sedm měsíců. Získává se před tím, než se v ořechu začne tvořit bílá dužina. Ve středu mladého kokosu se může nacházet 200 mililitrů až jeden litr tekutiny. Čím pro vás může být přínosná?

Párujeme víno s jídlem: K jakému raději plísňový sýr a které si více rozumí s čokoládou?

25.06.2019 | Lámete si hlavu, co naservírovat návštěvě ke sklence výtečného vína? Osvojte si jednoduché tipy párování, kterými ukážete, že víte, jak krásně podtrhnout chuť skvělého vína. Máme pro vás několik základních kombinací, se kterými nikdy nešlápnete vedle! Díky tomu teď domácí párty pro rodinu a přátelé pozdvihnete na profesionální úroveň.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont