Zaujalo nás

Odsuzovat GMO je hloupost. Je dokázáno, že šetří půdu i naše zdraví

03.09.2019 | V novodobé historii české a zejména evropské zemědělské a potravinářské problematiky byla málokdy vedena tak intenzivní, dlouhodobá a manipulativní kampaň, jako ta proti pěstování geneticky modifikovaných (GM) plodin a obecně proti GMO (geneticky modifikovaným organismům). Jejím vrcholem byl přelom tisíciletí a hlavním nositelem lobistická organizace Greenpeace. Ale nebylo to zbytečně “přitažené za vlasy”?

Kvalitu vína by mohli hlídat speciálně vycvičení psi, v Chille už to funguje

02.09.2019 | Je ráno 06:30, když dva labradorští retrívři Zamba a Mamba v chilském údolí Casablanca prohrabávají a očichávají hromadu dubových latí určených pro sudy na víno. Mezinárodní společnost vyrábějící sudy TN Coopers sází na jejich čenichy, kterými jsou schopni zjistit škodlivé chemické sloučeniny ve dřevě jako TCA (2,4,6-trichloroanisol) a TBA (2,4,6-tribromoanisol), které mohou zničit chuť a vůni vína uloženého v sudu. Signál trenérovi, že něco našli, jim přinese odměnu. Po 30 minutách práce přichází odpočinek a další tým se ujímá běžné práce, píše agentura Bloomberg.

Na francouzských vinicích je nejteplejší počasí od 14. století

30.08.2019 | V důsledku horkého a suchého počasí v posledních letech hrozny na burgundských vinicích dozrávají v nynější době nejrychleji za posledních téměř sedm století. Extrémní počasí, které dnes mohou považovat za normální lidé mladší 30 let, nemá v historii obdoby. K tomuto závěru dospěli vědci, kteří zkoumali údaje o teplotě a sklizni hroznů zpětně až do roku 1354. Tedy do doby, kdy se Evropa vzpamatovala ze smrtící pandemie moru.

Tesco online se rozšiřuje do dalších měst: Propukne to 4. září

30.08.2019 | Internetový obchod řetězce Tesco začne od 4. září rozvážet zboží do Prostějova, Olomouce, Přerova a okolí. Služba Online nákupy bude nově dostupná až 300 000 obyvatelům z Hané, sdělil mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

Kvalitní mražený krém poznáte už podle obalu: Všímejte si těchto indícií

29.08.2019 | Poznat, že je zmrzlina vyrobená z kvalitních surovin, a ne z laciných chemických náhražek můžete už v obchodě. Stačí, když si pořádně prostudujete etiketu. Na co se zaměřit?

Mohou roboti ovládnout celý svět gastronomie?

28.08.2019 | Technologie kráčí mílovými kroky kupředu. Roboti operují srdce, získávají lidskou podobu i práva, řídí taxíky. Svět gastronomie rozhodně není pozadu. I tak se ale zdá, že situace, kdyby kuchaři sundávali rondon a přenechali svou práci humanoidnímu kolegovi, je stále ještě sci-fi.

Češi jsou pro zpřísnění parametrů pro kvalitu potravin

27.08.2019 | Naprostá většina (97 procent) českých spotřebitelů chce, aby se zpřísnily kvalitativní parametry pro prodávané potraviny. Se zpřísněním, i kdyby to znamenalo omezení dovozu levných potravin, souhlasí 91 procent lidí. Ukázal to červnový průzkum veřejného mínění, který dnes na tiskové konferenci zveřejnil ředitel Sdružení českých spotřebitelů (SČS) Viktor Vodička

Ceny potravin rostou: Za co si připlatíme?

26.08.2019 | Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny.

Proč nás někdy po studeném bolí hlava?

26.08.2019 | Také se vám někdy stává, že polknete zmrzlinu nebo ledovou limonádu a celou hlavou vám projede ostrá bolest? Prezidentka Francouzské společnosti pro studium migrén a bolestí hlavy (SFEMC) neuroložka Anne Ducrosová a doktor neurolog Dominique Valade nyní objasnili, proč se to děje.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont