Zaujalo nás

Víno na Mars! Grúzínci chtějí mít vinice i mimo naši planetu

09.05.2019 | Gruzie se chce stát prvním státem, který bude pěstovat víno na suchých pláních Marsu. Možnosti pěstování mimo planetu Zemi již začali projednávat!

Zlaté už nejsou jen prsteny. Ochutnali byste Food Grade Gold?

07.05.2019 | Zlato už dávno nezdobí jen šperky! Blýskavý kov ovládl i svět gastronomie, a ti největší gurmáni si jej nyní nechávají servírovat přímo na talíř.

Dejte si pickles" Lžíce denně ochrání před virovými onemocněními

06.05.2019 | Kvašené zelí se v našem remízku pyšní hodností nejstarší trvanlivé potraviny. Jeho historie sahá až do čtvrtého století před Kristem, kdy mu byly připisovány doslova zázračné účinky. Obsahují nejen látky produkující kyselinu mléčnou, ale vyživují buňky tlustého střeva, tlumí růst patogenních bakterií a podporují trávení bílkovin a cukrů.

V Mexiku si už možná na ulici nedáte vychlazené pivo

03.05.2019 | Návrh na zákaz prodeje studeného piva má podle vyjádření poslanců omezit pití alkoholu na veřejnosti i snížit prodeje alkoholických nápojů nezletilým. Informoval o tom britský list The Guardian.

Průměrná cena oběda se zvedla. Platíme si za něj i 135 korun!

30.04.2019 | Ceny obědů v Česku za poslední rok stouply o sedm korun. Češi za ně letos v březnu platili v průměru 120,50 Kč. Nejrychleji rostly útraty za obědy v Ostravě, Olomouci a Jihlavě, nadprůměrný růst vykázalo i Ústí nad Labem. Vyplývá to ze zjištění společnosti Edenred, která nabízí stravenky Ticket Restaurant. Nejdražší obědy jsou stále v Praze. Důvodem zdražování je mimo jiné inflace.

Mze chce padesátimilionovou sankci za dvojí kvalitu

30.04.2019 | Ministerstvo zemědělství chce v novele zákona o potravinách zakázat tzv. dvojí kvalitu pod pokutou až 50 milionů korun. Výrobky se stejným obalem budou muset mít stejné vlastnosti a složení v ČR jako v jiných evropských státech

Test špekáčků: Co s sebou večer k ohni?

30.04.2019 | Dnes večer to vypadá na pořádnou "opékačku", a tak si vám dovolujeme připomenout loňský test špekáčků!

Pomazánkové máslo mezi spotřebiteli žije i pět let po zrušení

29.04.2019 | Nařízení Soudního dvora EU v dubnu 2014 nařídilo přejmenovat pomazánková másla na tradiční pomazánková.Čeští spotřebitelé si však na změnu názvu ještě nezvykli, někteří ji dokonce ani nezaregistrovali.

Pivo u nás a v zahraničí: Srovnali jsme ceny

29.04.2019 | Po 15 letech od vstupu do EU patří ceny piva v ČR stále k nejnižším ze zemí osmadvacítky, i když se za tu doby zvýšily až o 50 procent. Půllitr renomovaného ležáku plzeňského typu se čepuje v českých restauracích v průměru za necelou padesátikorunu, zatímco v mnoha evropských státech je jeho cena až trojnásobná.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.