Zaujalo nás

Při výběru nápojů pro děti hraje důležitou roli zdraví

18.07.2010 | Pokud se mají rozhodovat, jaký nápoj svým dětem podají, sahají čeští rodiče nejčastěji po nápoji s nízkým obsahem cukrů doplněným vitamíny a přírodní ovocnou složkou. Údaje vyplynuly z průzkumu společnosti pro výzkum trhu GfK Czech.

České potraviny patří v Evropě k nejlevnějším

16.07.2010 | Ceny potravin a nealkoholických nápojů v České republice byly loni výrazně pod průměrem (až o třetinu) Evropské unie. Podprůměrné byly také ceny alkoholu a tabáku.

Obliba piva v PET lahvích roste, pivovary rozšiřují jeho nabídku

13.07.2010 | Praha 12. července (ČTK) - Obliba piva v plastových lahvích u českých zákazníků roste. Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven loni jeho prodej v Česku vzrostl 45násobně, jeho růst potvrzují také obchodníci. Pivovary na růst poptávky reagují a nabídku zlatavého moku v plastu rozšiřují. Například tuzemská pivovarská dvojka, Pivovary Staropramen, dnes informovala, že na trh nově uvádí ve dvoulitrových PET lahvích balené pivo Braník.

„Bezpečnost“ drůbežího masa je v ČR vysoká

13.07.2010 | Státní veterinární správa ČR v posledním červnovém týdnu na jednání v Bruselu prezentovala názor na návrh Komise na kontroly přítomnosti salmonel v drůbežím mase.

Drůbež do EU má jistá omezení

08.07.2010 | Obchodování mezi členskými zeměmi je poměrně jednoduché, neboť všechny produkty živočišného původu, tj. i drůbež a drůbeží maso, musejí odpovídat podmínkám daným veterinární legislativou EU. S produkty z nečlenských zemí, je tomu tak obdobně, o splnění těchto podmínek se přesvědčují pohraniční veterinární stanice na vnějších hranicích EU.

Nejen pít, ale i větrat

08.07.2010 | Státní veterinární správa ČR opět před očekávanými vedry varuje. Je třeba hospodářským zvířatům zajistit dostatek vody k napájení a přístup k ní, ovšem to se týká i zvířat zájmových.

BSE – nic nového

08.07.2010 | Nákazová situace je dobrá, krávy „nešílí“, poslední případ bovinní spongiformní encefalopatie, neboli BSE, byl zaznamenán u nás více než před rokem (4. 5. 2009 na Opavsku).

V Domažlicích se chřipky nebojí, protože ví, jak na ni

01.07.2010 | Nejen armáda „cvičí“, na možné nepříjemné situace se připravují i orgány státního veterinárního dozoru. Včera, ve středu 30. června, šlo o nácvik, jak postupovat při vzplanutí aviární influenzy neboli ptačí chřipky na okrese Domažlice.

Nejzdravější kysané nápoje

01.07.2010 | Televizní reklamy nám stále něco vnucují. Ne vždy se potom přesvědčíme o správnosti jejich tvrzení, jindy nás však mohou upozornit na opravdu kvalitní produkt. Platí to však také o prospěšnosti konzumace mléčných kysaných nápojů?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont