Zaujalo nás

The Prague Beer Museum (Pražské muzeum piva)

02.09.2010 | Pivní bar The Prague Beer Museum, který čepuje třicet značek speciálních piv malých a středně velikých pivovarů, otevírá své brány všem milovníkům a znalcům dobrého českého piva!

Krušovice představují gastronomický koncept

02.09.2010 | Krušovice, 1. září 2010 – Královský pivovar Krušovice právě představuje nový gastronomický koncept, Šalanda – vzorný podnik krušovický. První originální restauraci pod tímto názvem je možné navštívit v Praze 1 na Národní třídě č.7. Na milovníky tradičního krušovického piva zde dýchne nostalgická atmosféra zlaté éry třicátých let minulého století a to nejen díky příjemnému interiéru a nejlépe ošetřenému pivu, ale i pro menu inspirované klasickou českou kuchyní. Přijďte ochutnat skvělý nepasterizovaný Ležák točený přímo z tanku a další krušovická piva.

Jaký je zájem o biopotraviny?

02.09.2010 | V souvislosti se zahájením projektu „Září – Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství 2010“ poskytla DEMA a. s. data, týkající se zájmu občanů ČR o biopotraviny.

Na Pilsner Festu v Plzni si připilo pivem 5331 lidí, padl rekord

30.08.2010 | Celkem 5331 lidí si dnes večer v Plzni v jednu chvíli připilo plechovkovým pivem Gambrinus či Pilsner Urquell. Padl tak sedm let starý rekord rovněž z plzeňského festivalu, který činil 4956 lidí při hromadném přípitku. Překonání rekordu je jednou z doprovodných akcí tradiční dvoudenní slavnosti plzeňského piva Pilsner Fest, řekl dnes ČTK Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje.

Proti salmonelám účinně postupujeme

26.08.2010 | Pod dojmem nedávné aféry v USA, kdy se více než půl miliardy vajec stahovalo z trhu kvůli salmonele, se objevily diskuse, zda by se neměly chovy nosnic vakcinovat. V USA diskuse zřejmě zcela na místě, neboť zde se údajně nevakcinuje. U nás chovy nosnic vakcinujeme, pravda, něco to stojí, ale kvůli bezpečnosti potravin to stojí za to.

Soudek krušovického Ležáku se skutečným výčepním zařízením uvnitř je tady!

26.08.2010 | Krušovice, 26. srpna 2010 – Královský pivovar Krušovice v těchto dnech uvádí na trh Ležák v pětilitrovém tlakovém výčepním soudku. Konečně si tedy vychutnáte pravé, čerstvě točené pivo úplně kdekoliv. Můžete ho vzít na domácí oslavu, na piknik, k vodě, na chatu nebo si ho dopřejte v pohodlí domova. Pro pravou pohodu budete potřebovat už jen dobrou partu přátel.

Chov hlemýžďů dá zabrat, ale ta chuť!

25.08.2010 | Objevuje se hlemýždí maso čas od času na vašem stole, nebo jen zřídkakdy, třeba ve štědrovečernímu menu? Anebo patříte k početné komunitě, která by tuto delikatesu nikdy nepozřela? Vyprodukovat dobré hlemýždě je dřina, ale jejich lahodné dietní maso rozhodně stojí za to.

Regionální potravina Pardubického kraje

24.08.2010 | Prvních pět výrobků získalo ocenění Regionální potravina Pardubického kraje.

Regionální potravina Olomouckého kraje

23.08.2010 | Prvních pět výrobků získalo ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje. Zde jsou výsledky soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont