Zaujalo nás

Nutriční a zdravotní tvrzení na potravinách - pomoc pro spotřebitele nebo zbytečnost?

15.12.2010 | Kromě běžných informací jako jsou nutriční hodnoty nebo způsoby použití se na obalech výrobků můžeme setkávat i s tzv. nutričními či zdravotními tvrzeními. Co to vlastně je? Jak má s takovým tvrzením spotřebitel pracovat? Především je třeba přesně rozlišovat jejich význam.

Záludný nepřítel

15.12.2010 | A kterého máme na mysli? Dnes listérii, která je záludná zejména tím, že se objeví, když ji člověk nejméně čeká, například nyní v zimě.

I na kapra jednou dojde

14.12.2010 | Každý živočich má svůj život nějak omezený, leč ne každý sejde násilnou smrtí, jako je tomu u hospodářských zvířat. Zde však nelze používat lidských měřítek, či lidského uvažování.

Na Vánoce by ve Vaší lednici neměl chybět Birell. Vaše návštěvy to ocení.

14.12.2010 | Téměř polovina řidičů by při vánočních návštěvách chtěla pít nealkoholické pivo, vyplynulo z aktuálního průzkumu společnosti Ipsos Tambor nejen mezi motoristy. Naopak nejméně je láká čaj, limonády a džusy. Ženy by se pak během svátků obecně rády vyhnuly sladkým syceným i nesyceným nápojům.

Není vejce jako vejce…

10.12.2010 | … dobré vejce je totiž nositelem ocenění „Good Egg Award“. Toto prestižní ocenění má vybudovanou již mnohaletou tradici. Letošní oceněné již známe – jedním z nich je i značka Hellmann’s za podporu chovu nosných slepic v halových chovech s podestýlkou a ve volných výbězích a za používání vajec z takových chovů při výrobě majonéz, tatarských omáček a dalších výrobků.

Na BSE, kdo vzpomene?

09.12.2010 | Veřejnost si možná vybaví s jistým uzarděním obavy z BSE z počátku druhého tisíciletí. Nemoc šílených krav je ale zapomenuta jen zdánlivě. Stále se vyšetřuje porážený skot, u nás ten, který je starší než 30 měsíců.

Kontrole biopotravin může spotřebitel důvěřovat

09.12.2010 | Biopotraviny nejsou podvod, přestože jejich kontrola není dokonalá. Potvrdili na panelové diskusi přední tuzemští odborníci. Produkce biopotravin na ekologických farmách prochází dostatečnou kontrolou a spotřebiteli zaručuje, že produkty se značkou bio skutečně splňují vyšší environmentální standard.

Nová gastronomie na železnici

09.12.2010 | Nový jízdní řád s sebou přiváží nejen změny vlakových spojení, ale tentokrát i nový, naprosto unikátní projekt, který je revolucí v gastronomii na kolejích.

Zlaté medaile pro české řezbáře

06.12.2010 | Od 20. do 24. listopadu se konala v Lucembursku světová kuchařská soutěž CULINARY WORLD CUP, kterou mnozí kuchaři považují za mistrovství světa. Nabitá a prestižní je samozřejmě soutěž národních týmů jak mezi seniory, tak juniory. Kromě nich se zde prezentují armádní  a regionální týmy, ale i jednotlivci.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont