Zaujalo nás

SZPI zahájila v obchodní síti kontrolu vín dodaných Templářskými sklepy

02.12.2010 | Dne 29. 11. 2010 zkontrolovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce, zda společnost Templářské sklepy Čejkovice plní uložená opatření. Jednalo se o případ, kdy tato společnost vyrobila jakostní odrůdová vína a odrůdová vína tuzemské provenience ročníku 2009 z hroznů neznámého původu.

Černé pivo míří na sever i východ

02.12.2010 | Obliba českého tmavého piva v zahraničí výrazně roste. Za prvních deset měsíců letošního roku se za hranice vyvezlo přes 25 000 hektolitrů nejprodávanějšího českého tmavého piva, Velkopopovického Kozla Černého. Téměř polovina exportu přitom putuje pouze do jednoho státu, Finska. Celkový nárůst proti stejnému období loňského roku činí téměř 22%, což představuje 4500 hektolitrů. Největším novým odbytištěm se stala Jižní Korea, kam putovalo téměř 600 hektolitrů.

Na počátku i na konci je kuře

30.11.2010 | Namátkovými vyšetřeními obchodovaného drůbežího masa před časem orgány našeho veterinárního dozoru zjistily závady u zásilek drůbežího masa z Polska, v září i říjnu se několik zásilek, zhruba 5 tun vracelo zpět výrobci.

Společnost Racio ukončila prodej výrobkové řady Křehké plátky

29.11.2010 | Společnost Racio se rozhodla ukončit prodej celé výrobkové řady Křehké plátky doposud vyráběné externím dodavatelem, firmou  POEX Velké Meziříčí. Důvodem je opětovné překročení limitu lepku v přirozeně bezlepkovém výrobku Křehké plátky kukuřičné s cibulí a česnekem.

František Chvalovský byl legendou českého i světového chmelařství

29.11.2010 | Osmdesátiny by 30. listopadu oslavil František Chvalovský, který se výraznou měrou zasloužil o rozvoj českého i světového chmelařství. Chvalovský se celý život snažil zavádět do zemědělských provozů nejnovější poznatky výzkumu a u pěstitelů chmele si vydobyl velký respekt. Díky tomu byl delegován do čela chmelařských institucí a před devíti lety obdržel i nejvyšší možné vyznamenání na poli chmelařství.

Po požití želv v Mikronésii zemřelo šest lidí, 90 je nemocných

12.11.2010 | Šest lidí zemřelo a více než 90 dalších onemocnělo v Mikronésii poté, co snědli maso kriticky ohrožené želvy. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na úřady tohoto malého ostrovního státu v Tichém oceánu.

Schodek agrárního obchodu ČR do září vzrostl na 24,1 miliardy Kč

09.11.2010 | Schodek agrárního zahraničního obchodu České republiky se za letošní tři čtvrtletí meziročně zvýšil o jedno procento na 24,1 miliardy korun. Údaje vyplývající z celní statistiky Českého statistického úřadu dnes ČTK poskytl Zemědělský svaz ČR. Dovoz zemědělských produktů a potravin za prvních devět měsíců roku do Česka vzrostl téměř o čtyři miliardy korun na 103,2 miliardy. Hodnota vyvezeného zboží 79 miliard Kč byla o 3,5 miliardy korun vyšší než loni.

Na Staroměstském náměstí začíná Svatomartinský košt

09.11.2010 | Svatomartinský košt dnes začíná na Staroměstském náměstí v Praze. Od 5. do 15. listopadu nabídne zábavný program, jehož součástí bude i koštování vína, které začne 11. listopadu. Připraven je program pro milovníky lidových písní a tanců.

Prazdroj hostil 35. ročník pivovarsko-sladařského semináře

08.11.2010 | Pivovarské špičky se sešly ve městě piva, v Plzni. Ve dnech 3. - 4. listopadu zde totiž proběhl v pořadí již 35. pivovarsko-sladařský seminář. Zúčastnilo se ho více než 200 odborníků z oboru. Pořadatelem byl tradičně Plzeňský Prazdroj, partnery byly Výzkumný ústav pivovarský a sladařský a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont