Zaujalo nás

Regionální potravina Plzeňského kraje

16.08.2010 | Vyhodnocení soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2010 hodnotitelskou komisí proběhlo na jejím zasedání dne 5. 8. 2010 v budově Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.

Další podpora kvalitních potravin KLASA v maloobchodních řetězcích

13.08.2010 | Po úspěchu loňské spolupráce mezi vybranými hypermarkety a značkou KLASA pokračuje tento marketingový projekt i v létě roku 2010. V průběhu července byla zahájena marketingová podpora potravinářských výrobků nesoucích označení KLASA přímo v místě prodeje. Akce probíhá v prodejnách Kaufland, COOP, GLOBUS a INTERSPAR.

Regionální potravina Ústeckého kraje

12.08.2010 | Letos poprvé v Ústeckém kraji se soutěžilo o značku „REGIONÁLNÍ POTRAVINA ÚSTECKÉHO KRAJE“ roku 2010. Na čtyři roky ji získali výrobci specifických regionálních potravin, o kterých rozhodla odborná porota – hodnotitelská komise, jmenovaná hejtmankou Ústeckého kraje.

Potraviny zasažené povodňovou vodou raději vyhoďte

10.08.2010 | V souvislosti s novými ničivými povodněmi Státní zemědělská a potravinářská inspekce opět připomíná zásady zacházení s potravinami v postižených oblastech. U potravin, které přišly do přímého styku s povodňovou vodou, je vysoké riziko mikrobiální kontaminace, proto je lepší všechny takové potraviny raději zlikvidovat.

Černé porážky znamenají riziko

10.08.2010 | Chovatel či majitel drůbeže či prasete si může doma zvíře samozřejmě porazit a maso využít pro vlastní spotřebu, to znamená i pro svou rodinu.

Regionální potravina Libereckého kraje

06.08.2010 | Zemědělci v Libereckém kraji vybírali nejlepší regionální potraviny. Letos udělili tuto prestižní značku pěti výrobkům tamních farmářů. Soutěž, kterou organizuje ministerstvo zemědělství, má napomoci popularizaci českých zemědělských výrobků v očích širší veřejnosti a zvýšit tak jejich prodej.

Španělé vypijí nejvíc nealkoholického piva, Češi jsou druzí

05.08.2010 | Zatímco v pití klasického piva patří Čechům dlouhodobě světové prvenství, v konzumaci jeho nealkoholické varianty jsou se zhruba pěti litry na osobu a rok až na druhé příčce pomyslného světového žebříčku. Největšími pijáky piva bez alkoholu jsou překvapivě Španělé, Čechům na ně chybí necelý půllitr.

Když hranolky, tak v Belgii

05.08.2010 | I když by se podle ročního množství zkonzumovaných smažených hranolků dalo usuzovat, že je tato oblíbená pochoutka „doma“ v Americe, anebo podle francouzského názvu – pommes frites – pochází ze země galského kohouta, musíme se při hledání jejich „kolébky“ posunout na mapě ještě o kousek dál na sever. Populární smažené hranolky totiž vymysleli v Belgii. A jsou na to patřičné hrdí.

Živočišné druhy se stěhují

03.08.2010 | I méně poučený pozorovatel si může všimnout, že se v v přírodě a dokonce v blízkosti člověka vyskytují dříve nevídané nebo zřídka vídané živočišné druhy. Ve městech jsou již obvyklé straky či sojky, v parcích hnízdí havrani a hřivnáči, ve volné přírodě jsou vidět krkavci a čáp černý již také není takovou výjimkou. V polích lze spatřit volavky, v okolí Lednice byl spatřen ibis, a tak by se dalo pokračovat. Ze savců již není tak neobvyklé potkat psíka mývalovitého, nebo bobra a v blízkosti měst, či dokonce i ve městech lišku. Dokonce byly zaznamenány případy výskytu šakalů na jižní Moravě.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont