Zaujalo nás

Soudek krušovického Ležáku se skutečným výčepním zařízením uvnitř je tady!

26.08.2010 | Krušovice, 26. srpna 2010 – Královský pivovar Krušovice v těchto dnech uvádí na trh Ležák v pětilitrovém tlakovém výčepním soudku. Konečně si tedy vychutnáte pravé, čerstvě točené pivo úplně kdekoliv. Můžete ho vzít na domácí oslavu, na piknik, k vodě, na chatu nebo si ho dopřejte v pohodlí domova. Pro pravou pohodu budete potřebovat už jen dobrou partu přátel.

Chov hlemýžďů dá zabrat, ale ta chuť!

25.08.2010 | Objevuje se hlemýždí maso čas od času na vašem stole, nebo jen zřídkakdy, třeba ve štědrovečernímu menu? Anebo patříte k početné komunitě, která by tuto delikatesu nikdy nepozřela? Vyprodukovat dobré hlemýždě je dřina, ale jejich lahodné dietní maso rozhodně stojí za to.

Regionální potravina Pardubického kraje

24.08.2010 | Prvních pět výrobků získalo ocenění Regionální potravina Pardubického kraje.

Regionální potravina Olomouckého kraje

23.08.2010 | Prvních pět výrobků získalo ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje. Zde jsou výsledky soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje.

Rentabilita prodejů z mlékomatů na jižní Moravě klesla

19.08.2010 | Pokles odběrů mléka z mléčných automatů zaznamenali v letních měsících zemědělci na jižní Moravě. Podle agrární komory zatím žádný z nich svůj automat nezrušil. Rentabilita je ale prakticky nulová, zjistila v anketě ČTK.

Špičková vína jsou podobně dobrou investicí jako zlato

19.08.2010 | Špičková vína mají v současnosti bez nadsázky cenu zlata, představují jistou investici a prodávají se za jednu z nejvyšších cen v historii, napsala agentura Reuters.

Potravinářská komora ČR nesouhlasí s dělením potravin na zdravé a nezdravé

18.08.2010 | Potravinářská komora České republiky se zcela distancuje od aktivit, které v současné době vyvíjejí některé subjekty za účelem tzv. pravdivého informování spotřebitele a které se snaží podsunout spotřebiteli myšlenku, že v daném případě kupuje zdravější nebo méně škodlivou potravinu. Jde zejména o aktivity vedoucí k udělování loga „Vím, co jím“ a „E-certifikát“.

Prestižní značkou KLASA se pochlubí nové potraviny

17.08.2010 | Značka kvality KLASA se už brzy objeví na některých nových potravinářských výrobcích. Na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích jí budou při slavnostním vyhlášení 26. srpna oceněni noví úspěšní výrobci.

„Klónů“ netřeba se báti, život nekrátí

17.08.2010 | V médiích se objevily informace, že ve Velké Británii je možné koupit hovězí maso z klónovaných zvířat, popřípadě mléko pocházející od naklónovaných dojnic a již následovaly spekulace, co by, kdyby, a zda to nějak člověka nemůže ohrozit.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont