Zaujalo nás

Zajímavosti z říše jídla - červenec

19.07.2011 | Až salát Caesar dodal salátu na vážnosti a udělal z něj báječné jídlo, které ač lehké, umí příjemně zasytit a blýskne se chuťovou harmonií.

Nejlepší čokolády na světě

27.06.2011 | Nikoli tradice výrobců, ale pečlivé zpracování a exkluzivní složení rozhoduje podle britské Akademie čokolády (Academy of Chocolate) o nejlepších čokoládách na světě. Přestože se značky jako Amedei, Michel Cluizel a Valrhona dlouhodobě drží na špici soutěže Academy of Chocolate Awards v kategorii tabulkových čokolád, ocenění získaly i výrobky malých čokoládoven, které překvapily originálním obsahem.

Kdy byl otevřen první supermarket?

21.06.2011 | Další zajímavostí měsíce června je výročí samoobslužného nakupování. Tušíte, kdy a kde byl otevřen první supermarket u nás? A kde vznikla první samooblužná prodejna vůbec? A co vy - nakupujete rádi v samoobsluhách nebo v menších obchůdcích?

Je libo jeden Útěk do Mexika?

21.06.2011 | Letní grilování či jakákoli jiná letní párty jsou skvělou příležitostí, jak strávit s přáteli pohodový večer za přítomnosti dobrého jídla a pití. Chcete-li svým přátelům letos umíchat nejen dobrou náladu, ale také jedinečný drink, nechte se inspirovat těmito recepty.

Zajímavosti z říše jídla - měsíc červen

17.06.2011 | Kde se vzala zmrzlina? A jak přišel nanuk ke svému jménu? Který národ sní nejvíc zmrzliny? A kterou zmrzlinu měl nejradši Alexandr Veliký?

Upečte si skvělý tarte flambée

09.06.2011 | Tuhle skvělou alsaskou specialitu můžete ochutnat nejen ve Francii, ale i v Praze, v brasserii La Gare, nebo si ji připravit doma. Uvidíte, že vás výtečná chuť okouzlí stejně jako nás!

Nejlepší chléb se peče v Pelhřimově

03.06.2011 | Letošní národní soutěž „Chléb roku 2011“ se uskutečnila 2. června v Pardubicích, v rámci tradiční pekařské slavnosti DNY CHLEBA. Pekařské firmy z celé ČR přihlásily do soutěže celkem 52 vzorků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: o nejlepší konzumní chléb z průmyslových pekáren a o nejlepší řemeslný chléb, který je vyráběný s vyšším podílem ruční práce.

Kodex farmářských trhu je tu!

31.05.2011 | Na farmářských trzích má být nabízeno k prodeji hlavně zboží daného regionu, vyplývá z kodexu farmářských trhů, který dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství. Dobrovolný kodex umožňuje provozovatelům pustit na trhy prodejce z ostatních regionů Česka i ze zahraničí. Zahraniční zboží bude muset být označeno zemí původu.

Zajímavosti z říše jídla v měsíci květnu

25.05.2011 | V druhé části našeho seriálu se dozvíte, jak pan Knorr vymyslel polévkové směsi a kdo pomohl cestovatelům vyřešit problém se zásobami jídla. Příjemné květnové čtení!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Březnové jarní číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont