Zaujalo nás

Značku vín Alfons Mucha obohatila nová kolekce

10.09.2010 | Novou kolekci vín nazvanou Alfons Mucha dnes představil vnuk slavného malíře John Mucha v sídle rodiny ve starobylém domě na Hradčanském náměstí. Víno podle něj tvořilo důležitou součást života jeho děda a objevuje se i v jeho dílech.

Adresář Kam pro bedýnky nyní obsahuje již téměř 40 farem a klubů

06.09.2010 | V září 2010 aktualizovaný adresář Kam pro bedýnky obsahuje kompletní kontakty a popis 39 bedýnkových systémů a bioklubů v České republice. Adresář si na www.bio-info.cz od 20. dubna, kdy byl vydán poprvé, stáhlo nebo prohlédlo přes 15 500 zájemců.

Ve Finsku objevili v moři nejstarší šampaňské světa a pivo

04.09.2010 | Sedmdesát lahví zřejmě nejstaršího šampaňského na světě vyzvedli finští potápěči z 200 let starého vraku lodi u ostrova Aaland v Baltském moři. Podle mariehamnských úřadů bylo z „bezpečnostních důvodů“ vyzvednutí údajně skvěle zachovalého vína z hloubky 50 metrů oznámeno až dodatečně. Později úřady oznámily, že potápěči ve vraku narazili i na několik lahví piva.

Co to jsou dodatečné garance?

02.09.2010 | Podmínky obchodu s veterinárním zbožím, to znamená se surovinami a potravinami živočišného původu, ale i s živými zvířaty v rámci intrakomunitárního obchodu, tj. mezi členskými zeměmi EU, upravuje veterinární legislativa EU. Obecně lze říci, že podmínky jsou pro všechny členské země stejné a o plnění těchto podmínek se přesvědčují veterinární kontrolní orgány jednotlivých zemí.

The Prague Beer Museum (Pražské muzeum piva)

02.09.2010 | Pivní bar The Prague Beer Museum, který čepuje třicet značek speciálních piv malých a středně velikých pivovarů, otevírá své brány všem milovníkům a znalcům dobrého českého piva!

Krušovice představují gastronomický koncept

02.09.2010 | Krušovice, 1. září 2010 – Královský pivovar Krušovice právě představuje nový gastronomický koncept, Šalanda – vzorný podnik krušovický. První originální restauraci pod tímto názvem je možné navštívit v Praze 1 na Národní třídě č.7. Na milovníky tradičního krušovického piva zde dýchne nostalgická atmosféra zlaté éry třicátých let minulého století a to nejen díky příjemnému interiéru a nejlépe ošetřenému pivu, ale i pro menu inspirované klasickou českou kuchyní. Přijďte ochutnat skvělý nepasterizovaný Ležák točený přímo z tanku a další krušovická piva.

Jaký je zájem o biopotraviny?

02.09.2010 | V souvislosti se zahájením projektu „Září – Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství 2010“ poskytla DEMA a. s. data, týkající se zájmu občanů ČR o biopotraviny.

Na Pilsner Festu v Plzni si připilo pivem 5331 lidí, padl rekord

30.08.2010 | Celkem 5331 lidí si dnes večer v Plzni v jednu chvíli připilo plechovkovým pivem Gambrinus či Pilsner Urquell. Padl tak sedm let starý rekord rovněž z plzeňského festivalu, který činil 4956 lidí při hromadném přípitku. Překonání rekordu je jednou z doprovodných akcí tradiční dvoudenní slavnosti plzeňského piva Pilsner Fest, řekl dnes ČTK Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje.

Proti salmonelám účinně postupujeme

26.08.2010 | Pod dojmem nedávné aféry v USA, kdy se více než půl miliardy vajec stahovalo z trhu kvůli salmonele, se objevily diskuse, zda by se neměly chovy nosnic vakcinovat. V USA diskuse zřejmě zcela na místě, neboť zde se údajně nevakcinuje. U nás chovy nosnic vakcinujeme, pravda, něco to stojí, ale kvůli bezpečnosti potravin to stojí za to.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont