Zaujalo nás

Francouzský výrobce limonád vyvinul nápoj se zlatými zrnky

01.11.2010 | Výrobce limonády z francouzské Jury na východě země vyvinul na žádost zákazníka z Dubaje, který si přál neobvyklý nápoj, luxusní limonádu: ve sladké tekutině se třpytí nespočtem zrnek čtyřiadvacetikarátového zlata.

11. listopadu se bude Svatomartinské víno i v Japonsku

29.10.2010 | Svatomartinská tradice a slavnostní otevírání prvních vín ročníku letos poprvé dorazí i na dálný východ. 11. listopadu přesně v 19:00 zazní charakteristický zvuk prvních otevíraných lahví Svatomartinských vín ročníku 2010 také v české restauraci Cafe ANO v japonském Tokiu. Sedmá hodina odpolední tamního času totiž odpovídá jedenácté dopolední v České republice, tedy hodině, kdy se Svatomartinská vína začínají poprvé ochutnávat.

Pivovar Svijany zvyšuje výstav a investuje do rozšíření výroby

25.10.2010 | Soukromý Pivovar Svijany plánuje letos překročit výrobu 400.000 hektolitrů piva. I proto investuje do rozšíření výrobních a skladovacích prostor a do modernizace čistírny odpadních vod zhruba 65 milionů korun. Nyní se už pracuje na modernizaci čistírny a lahvárny, po nich se budou rozšiřovat spilky a ležácké sklepy, řekl ČTK ředitel pivovaru Roman Havlík. Část prostředků podle něj získá podnik z evropských fondů.

Průzkum: Více než polovina Čechů chce kupovat mléko z automatů

22.10.2010 | Více než polovina Čechů má zájem nakupovat čerstvé mléko z automatů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Dema. Mléčné automaty začaly v Česku rychle přibývat od loňského podzimu a nyní jich funguje už více než 150. V některých regionech Česka ale mlékomaty kvůli výraznému poklesu poptávky bojují o další existenci.

ČSÚ: V obchodech zdražilo pečivo a mouka, klesly ceny papriky

22.10.2010 | V tuzemských obchodech během uplynulých dvou týdnů výrazně podražilo bílé pečivo, a to o více než sedm procent. Více lidé platili také za hladkou mouku a minerálku. Naopak levněji mohli nakoupit papriky, jablka nebo brambory. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Značku Regionální potravina získalo 71 výrobků, zájem o ně roste

22.10.2010 | Značku Regionální potravina získalo letos celkem 71 výrobků. Vybraly je postupně krajské odborné komise z 943 produktů, které se do prvního ročníku projektu přihlásily. Zájem o některé potraviny, které ocenění získaly, podle jejich výrobců vzrostl až několikanásobně. Novinářům to dnes sdělili zástupci ministerstva zemědělství (MZe). Projekt bude pokračovat i v příštím roce.

Soud potvrdil pokutu 53 mil. Kč za kartel pekárenských firem

21.10.2010 | Krajský soud v Brně dnes potvrdil pokutu 52,8 milionu korun pro tři pekárenské firmy. Uložil jim ji v loňském roce antimonopolní úřad. Delta pekárny, Odkolek a Penam se podle něj nejpozději od září 2003 domlouvaly na zdražení pečiva, chleba a cukrářského pečiva u svých odběratelů. Poté rozeslaly oznámení o zvýšení cen uvedených výrobků svým odběratelům.

O africkém moru prasat z východu

21.10.2010 | V ČR sice nepočítáme s přímou hrozbou zavlečení afrického moru prasat, ale jsou členské země EU, které toto nebezpečí vnímají jako reálné.

Výrobky oceněné značkou KLASA pod lupou

19.10.2010 | Kvalita potravin se stává v poslední době stále častějším tématem diskusí. Spotřebitelé se zajímají o složení výrobku, zemi původu, i jeho kvalitu. Podstatné tedy je i to, zda se výrobek dostane ke spotřebiteli v co možná nejkratší době, tedy čerstvý. Zvyšuje se zájem o informace o výrobcích, postupech a technologiích jednotlivých firem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont