Zaujalo nás

V Hustopečích na Břeclavsku začínají slavnosti burčáku

30.09.2010 | Vystoupením hudebních skupin začíná dnes v Hustopečích na Břeclavsku 16. ročník Burčákových slavností. Organizátoři věří, že do města na čtyřdenní slavnost zavítá přes 10.000 lidí.

Evropská komise zažaluje Česko kvůli pomazánkovému máslu

30.09.2010 | Evropská komise zažaluje Česko kvůli pomazánkovému máslu. Nelíbí se jí, že název používá pro výrobek, který vlastnosti másla nemá. V unii se označení "máslo" smí používat jen v případě, že výrobek obsahuje více než 80 procent mléčného tuku, což v tomto případě neplatí. ČTK o tom dnes informovala Evropská komise. Spor českých mlékařů usilujících o zachování tradičního názvu výrobku s unijními úředníky trvá již několik let.

Chcete vědět, kde rybičku ulovili?

23.09.2010 | Zákazník je zvídavý, a má právo být informován. Evropská Komise vychází v tomto ohledu zákazníkům vstříc a uvádí v příloze k nařízení Komise č. 2065/2001 kódy, ze kterých je možné zjistit, kde byly ryby odloveny. Tyto kódy lze nalézt na etiketách mrazených ryb, rybích výrobků i na konzervách.

V Mnichově začal pivní Oktoberfest - dvousetletý, prvně nekuřácký

18.09.2010 | Tradičním naražením prvního sudu dnes zahájil mnichovský primátor Christian Ude proslulé pivní slavnosti Oktoberfest. Největší a nejznámější akce svého druhu na světě, na které se do 4. října očekává přes šest milionů návštěvníků, letos slaví 200. narozeniny. Premiérově bez kouření v pivních stanech.

Vinařem s nejlepším čichem se už podruhé stala žena

15.09.2010 | Vítězem 2. Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně se o víkendu v Mikulově stala Adéla Hoffmannová z Brna. Mistrovství pořadatelé už podruhé zařadili na program Pálavského vinobraní a stejně jako loni bylo otevřené pro soutěžící z řad návštěvníků vinobraní. Odvahu poměřit své síly v rozeznávání typických arómat obsažených ve víně našlo nakonec 391 z nich.

Salmonely nepodceňujeme

14.09.2010 | Riziko onemocnění salmonelózou pro lidi existuje, nikoli však jen prostřednictvím čerstvého drůbežího masa.

Vinaři představili nové zařízení, je jím burčákomat

13.09.2010 | S novým výrobkem, který milovníkům burčáků zajistí lahodnou chuť, vůni i vysokou kvalitu oblíbeného sezónního nápoje přichází jihomoravští vinaři. Speciální zařízení - burčákomat - si dokonce nechali patentovat. Vinařství CHATEAU LEDNICE svou novinku dnes představilo na tiskové konferenci.

Značku vín Alfons Mucha obohatila nová kolekce

10.09.2010 | Novou kolekci vín nazvanou Alfons Mucha dnes představil vnuk slavného malíře John Mucha v sídle rodiny ve starobylém domě na Hradčanském náměstí. Víno podle něj tvořilo důležitou součást života jeho děda a objevuje se i v jeho dílech.

Adresář Kam pro bedýnky nyní obsahuje již téměř 40 farem a klubů

06.09.2010 | V září 2010 aktualizovaný adresář Kam pro bedýnky obsahuje kompletní kontakty a popis 39 bedýnkových systémů a bioklubů v České republice. Adresář si na www.bio-info.cz od 20. dubna, kdy byl vydán poprvé, stáhlo nebo prohlédlo přes 15 500 zájemců.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.