Zaujalo nás

Jak na zakysané smetany?

19.04.2011 | Každý z nás občas kupuje zakysanou smetanu pro přípravu svého oblíbeného pokrmu. Věděli jste ale, že využití tradičních zakysek má daleko širší možnosti?

České hovězí bojuje o návrat na výsluní

19.04.2011 | Hovězí maso je jedním z nejtradičnějších pokrmů v pomyslné kulinářské příručce každého Čecha. Ne nadarmo se jedné ze specialit dostalo označení „svíčková“ na základě masa, které by s touto pochoutkou mělo být spojeno.

Zajímavosti z říše jídla v měsíci DUBNU

05.04.2011 | Víte, jak vznikla slavná hvězdička Michelin? A kdo řekl, že "Menu bez sýra je jako krasavice bez oka"? Tušíte, kdo jako první předvedl proces umělého zmrazování? Vše se dozvíte v našich dubnových zajímavostech!

BIO jogurt bílý Českou biopotravinou roku 2010

31.03.2011 | Výrobky Mlékárny Valašské Meziříčí opět bodují. Potravinářská komora ČR ve spolupráci s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců zvolila v kategorii „Mléko a mléčné výrobky“ za nejlepší BIO výrobek BIO jogurt bílý „naše bio“ Mlékárny Valašské Meziříčí. Výrobek je dodáván do prodejen Billa. Celkově se do soutěže zapojilo čtyřicet dva výrobků, které byly rozděleny do šesti kategorií. A to mlýnské a pekárenské výrobky, mléko a mléčné výrobky, maso a výrobky z masa, nápoje, výrobky z ovoce a zeleniny či víno z ekologických hroznů.

Sladký svět čokolády

28.03.2011 | Společnost CARLA spol. s r. o., která sídlí ve Dvoře Králové nad Labem a byla založena v říjnu 1992 je v současné době jedinou českou továrnou na čokoládu.

Raná zelenina pro lepší kondici a proti jarní únavě

25.03.2011 | A je tu dlouhou a toužebně očekávané jaro. Přináší více slunce, více denního světla, optimismus při pohledu na rostoucí a kvetoucí rostlinstvo... Ale také jarní únavu, při které nám tělo spočítá vše, čím jsme se na něm během zimy provinili. Naštěstí je tu také první, tzv. raná zelenina, a to dokonce přímo z českých polí a zahrádek. S tou se dá mnoha zdravotním potížím předejít.

Českou biopotravinou roku 2010 je Kančí biolovečák z Biofarmy Sasov

23.03.2011 | Vítězem devátého ročníku soutěže a tedy Českou biopotravinou roku 2010 byl vyhlášen Kančí biolovečák z Biofarmy Sasov Josefa Sklenáře. Odborná porota vítěze vybrala mezi dalšími 42 nominovanými biopotravinami.

Zajímavosti z říše jídla v měsíci BŘEZNU

22.03.2011 | Víte, kdy slavíme světový den vody a v jaké době vznikla první lednička? Zajímavostmi z oblasti jídla vás bude každý měsíc zásobovat opravdová gurmánka Šárka Škachová (www.gurmanka.cz).

Rakušan vyrábí "víno s Mozartem"

10.03.2011 | Jestli se uchytí prazvláštní nápad jednoho Rakušana, bude možná na ochutnávkách vína slyšet věty jako "Není v tom trochu Mozarta? Nebo je to snad šmrncnuté Haydnem?", napsala agentura AP.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont