Zaujalo nás

Ve Finsku objevili v moři nejstarší šampaňské světa a pivo

04.09.2010 | Sedmdesát lahví zřejmě nejstaršího šampaňského na světě vyzvedli finští potápěči z 200 let starého vraku lodi u ostrova Aaland v Baltském moři. Podle mariehamnských úřadů bylo z „bezpečnostních důvodů“ vyzvednutí údajně skvěle zachovalého vína z hloubky 50 metrů oznámeno až dodatečně. Později úřady oznámily, že potápěči ve vraku narazili i na několik lahví piva.

Co to jsou dodatečné garance?

02.09.2010 | Podmínky obchodu s veterinárním zbožím, to znamená se surovinami a potravinami živočišného původu, ale i s živými zvířaty v rámci intrakomunitárního obchodu, tj. mezi členskými zeměmi EU, upravuje veterinární legislativa EU. Obecně lze říci, že podmínky jsou pro všechny členské země stejné a o plnění těchto podmínek se přesvědčují veterinární kontrolní orgány jednotlivých zemí.

The Prague Beer Museum (Pražské muzeum piva)

02.09.2010 | Pivní bar The Prague Beer Museum, který čepuje třicet značek speciálních piv malých a středně velikých pivovarů, otevírá své brány všem milovníkům a znalcům dobrého českého piva!

Krušovice představují gastronomický koncept

02.09.2010 | Krušovice, 1. září 2010 – Královský pivovar Krušovice právě představuje nový gastronomický koncept, Šalanda – vzorný podnik krušovický. První originální restauraci pod tímto názvem je možné navštívit v Praze 1 na Národní třídě č.7. Na milovníky tradičního krušovického piva zde dýchne nostalgická atmosféra zlaté éry třicátých let minulého století a to nejen díky příjemnému interiéru a nejlépe ošetřenému pivu, ale i pro menu inspirované klasickou českou kuchyní. Přijďte ochutnat skvělý nepasterizovaný Ležák točený přímo z tanku a další krušovická piva.

Jaký je zájem o biopotraviny?

02.09.2010 | V souvislosti se zahájením projektu „Září – Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství 2010“ poskytla DEMA a. s. data, týkající se zájmu občanů ČR o biopotraviny.

Na Pilsner Festu v Plzni si připilo pivem 5331 lidí, padl rekord

30.08.2010 | Celkem 5331 lidí si dnes večer v Plzni v jednu chvíli připilo plechovkovým pivem Gambrinus či Pilsner Urquell. Padl tak sedm let starý rekord rovněž z plzeňského festivalu, který činil 4956 lidí při hromadném přípitku. Překonání rekordu je jednou z doprovodných akcí tradiční dvoudenní slavnosti plzeňského piva Pilsner Fest, řekl dnes ČTK Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje.

Proti salmonelám účinně postupujeme

26.08.2010 | Pod dojmem nedávné aféry v USA, kdy se více než půl miliardy vajec stahovalo z trhu kvůli salmonele, se objevily diskuse, zda by se neměly chovy nosnic vakcinovat. V USA diskuse zřejmě zcela na místě, neboť zde se údajně nevakcinuje. U nás chovy nosnic vakcinujeme, pravda, něco to stojí, ale kvůli bezpečnosti potravin to stojí za to.

Soudek krušovického Ležáku se skutečným výčepním zařízením uvnitř je tady!

26.08.2010 | Krušovice, 26. srpna 2010 – Královský pivovar Krušovice v těchto dnech uvádí na trh Ležák v pětilitrovém tlakovém výčepním soudku. Konečně si tedy vychutnáte pravé, čerstvě točené pivo úplně kdekoliv. Můžete ho vzít na domácí oslavu, na piknik, k vodě, na chatu nebo si ho dopřejte v pohodlí domova. Pro pravou pohodu budete potřebovat už jen dobrou partu přátel.

Chov hlemýžďů dá zabrat, ale ta chuť!

25.08.2010 | Objevuje se hlemýždí maso čas od času na vašem stole, nebo jen zřídkakdy, třeba ve štědrovečernímu menu? Anebo patříte k početné komunitě, která by tuto delikatesu nikdy nepozřela? Vyprodukovat dobré hlemýždě je dřina, ale jejich lahodné dietní maso rozhodně stojí za to.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!