Zaujalo nás

Už znáte aplikace zamezující plýtvání potravinami?

13.03.2019 | Kupujeme už i „ošklivou“ zeleninu, plníme komunitní lednice a rádi pomůžeme potřebným příspěvkem do potravinových sbírek. Stále ale máme rezervy. Pro svou peněženku, životní prostředí i dobrý pocit můžeme udělat ještě víc...

Hmyzí farmy čeká novela zákona: V ČR je již sedm prvovovýrobců!

11.03.2019 | Novela veterinárního zákona zavádí možnost chovu hmyzu pro lidskou spotřebu nebo na výrobu bílkovinných produktů.

Brexit bez dohody očima odborníků: Cukrovinky by se mohly potýkat s problémy

11.03.2019 | Pokud by opravdu došlo na černý scénář a byl spuštěn takzvaný tvrdý brexit s obnovou všech starých obchodních bariér a certifikací, tak může být ze střednědobého pohledu nepřímo zasažena ekonomika v celé Evropě, což by mělo přímé dopady i na spotřebitelský trh v Česku a tedy i na naše firmy.

Budoucnost na talíři: Menu ovládnou tekuté nápoje a hmyz

08.03.2019 | Naše babičky neznaly avokádo ani instantní polévky, my si zas dnes již málokdy pochutnáme na vodnici, tuřínu, kdouli nebo žaludech. Změní další generace opět naši zažitou kuchyni a stravovací návyky?

Maso z Česka. Nálepky na tuzemském hovězím budou od Velikonoc

07.03.2019 | Potravinářská komora zavedla označení cechovní normy i na hovězí a vepřové maso. Zákazníci by z nálepek na balíčcích měli na první pohled poznat, že jde o maso, jež nikdy nepřekročilo hranice Česka.

Britský talíř po Brexitu: Hodně hrášku, chléb a téměř žádná zelenina

06.03.2019 | Žádný avokádový toast nebo banánové smoothies a zapomeňte na nastrouhaný čerstvý parmazán v těstovinách. Místo toho si zvykejte na mléko ke každému jídlu, chléb, jehněčí kotlety a hrášek.

Kuřecí steak je hospodská hantýrka. Připravte si ten pravý a podle šéfa!

04.03.2019 | Velmi oblíbeným pokrmem během setkání s přáteli (tedy pokud nejste vegetarián) je „flák“ masa. Přes půl talíře, pořádně okořeněný, ideálně s hranolkami. Jenže stále více lidí dává přednost tzv. steaku light, tedy tomu z kuřecího masa, který existuje jen v hlavách hospodských připravujících MENU. O co skutečně jde a jak má steak vypadat?

Mimořádné kontroly hovězího masa z Polska rozhodně neskončí!

01.03.2019 | Komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis v pondělním dopise českému ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi (za ČSSD) požádal o ukončení mimořádných veterinárních opatření kontrolovat hovězí maso dovážené z Polska. Česko však požadavek Evropské komise (EK) odmítne!

Tomuto muži vděčíme za Nutellu, Kinder vajíčko i Tic Tac

01.03.2019 | Není na světě snad nikdo, kdo by neochutnal Nutellu, Tic Tac nebo svému dítěti nekoupil Kinder Surprice. Ferrero právěm patří mezi nezlomné giganty. Málokdo ale ví, že úspěch obrovského koncernu se začal psát v docela malé cukrárně v městečku Alba.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!