Zaujalo nás

Hon na Žluté zlato: sojový olej s chlorofylel byl vydávaný za olivový

15.05.2019 | Podvodníci prodávali v Itálii, ale také v Německu sójový olej obohacený chlorofylem, který vydávali za extra panenský olivový olej. V rámci mezinárodní operace nazvané Žluté zlato dopadli italští policisté ve spolupráci s evropskými agenturami Europol a Eurojust 24 lidí, z toho 17 v jihoitalském městě Cerignola a dva v Německu, informovaly dnes list La Repubblica a agentura DPA s odvoláním na prokuraturu ve městě Foggia a na Eurojust.

Balení má svůj význam, říká ředitel OBALOVÉ ASOCIACE SYBA Vlado Volek!

15.05.2019 | Obalová asociace CZECH AND SLOVAK PACKAGING ASSOCIATION SYBA z.s. (dále jen SYBA) sdružuje a prosazuje zájmy subjektů činných v sektoru balení, obalů, obalových prostředků, balicích materiálů, balicích strojů a také zájmy výrobců baleného zboží týkající se balení. Asociace byla založena na počátku devadesátých let minulého století a v jejím názvu je ukotvena zkratka vzniklá ze slov SYstémy BAlení. Asociace je otevřena pro všechny zájemce, zejména z řad výrobců a dodavatelů obalové techniky i baleného zboží a také samozřejmě pro poskytovatele balicích služeb či vzdělání o oblasti obalů a balicích procesů.

Méně solí a méně cukrů. Privátky z Lidl budou zdravější!

14.05.2019 | Lidl ČR chce u privátních značek snížit obsah přidaných solí a cukru proti roku 2015 do roku 2025 o pětinu.

Legendario bude pod střechou Stock Plzeň

14.05.2019 | Likérka Stock Plzeň-Božkov kupuje stoprocentní podíly ve společnostech Bartida a Bartida Retail. Cena transakce je 7,3 milionu eur, což je v přepočtu 188 milionů korun.

Od manželky mám nejraději slepici na červeném oleji, říká herec Václav Vydra

14.05.2019 | Herec a moderátor Václav Vydra miluje českou kuchyni. Navíc se v ní vyzná. Jako dlouholetý hlas pořadu Prostřeno! má přesný přehled o tom, co se vaří v českých domácnostech. A na co má právě teď chuť on sám?

Henry John Heinz: Od křenu až ke kečupu

13.05.2019 | Před sto lety zemřel zakladatel potravinářské společnosti Heinz. Jeho kečupy se celosvětově prodávají dodnes. Víte ale, že za jejich vznik vděčíme neúspěšnému byznysu se strouhaným křenem?

Nenechte si ujít Slavnosti piva!

10.05.2019 | Milovníci piva, pozor! Třetí květnový víkend se v areálu brněnského koupaliště Riviéra koná velká přehlídka malých i velkých pivovarů. Ochutnat budete moci na sto piv!

Bohemia sekt má o další třetinu hektarů vinic navíc

10.05.2019 | Největší český výrobce sektů a vín, skupina Bohemia Sekt, už vlastní 550 hektarů vinic, v rozšiřování ploch bude pokračovat v dalších letech.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.