Zaujalo nás

Starou mysliveckou budou pít i v Číně, prostějovská palírna expanduje

10.09.2019 | Palírna U Zeleného stromu zahájila expanzi na čínský trh, kam už dodala první zásilky svých lihovin a vývoz chce v příštích letech zvyšovat.

Proč psí sádlo není ze psa a španělský ptáček nikdy neměl křídla?

10.09.2019 | Španělský ptáček, moravský vrabec, štramberské uši, psí sádlo, to jsou názvy výrobků, u kterých zákazníci většinou dobře vědí, že místní či věcné určení je jen obchodním názvem.

Zelenina a ovoce balené v plastech konečně mizí i z britských obchodů

09.09.2019 | Nezabalená "nahá" zelenina, sypké potraviny do nádob donesených zákazníky... Britské supermarkety cílí na na spotřebitele, kteří se stále více starají o životní prostředí, a soutěží ve snahách o co největší omezení plastových obalů, jenž znečišťují planetu.

Michelinské restaurace: Kdo rozdává hvězdy, které katapultují restaurace do úspěšncýh sfér?

06.09.2019 | Co se vám jako první vybaví, když se řekne „michelin“? Elegantní restaurace, sofistikované vybrané pokrmy a úslužní číšníci, kteří kolem vás proplují s delikatesami lehce jako vánek? Nebo si vzpomenete na známého panáčka s postavou složenou z pneumatik? V obou případech máte pravdu.

Pivo v ceně luxusní chaty: Novinář musí čekat, než mu hotel za svou chybu vrátí přes jeden a půl milionu

06.09.2019 | Australský novinář si v jednom hotelu v Manchesteru na severozápadě Anglie dopřál pivo, za kterému mu naúčtovali 55.315 liber (asi 1,6 milionu Kč). Peter Lalor věří, že vypil "nejdražší pivo v dějinách", uvedl zpravodajský server BBC News.

Věci se mění aneb proč už marmeláda není džem

05.09.2019 | Marmelády nejsou to, co bývaly. Poměrně nová legislativa názvoslovím trochu zamíchala. Vyznáte se ve značení?

Vejce plná antibiotik: Pravda nebo mýtus?

05.09.2019 | Růstové hormony a antibiotika ve vejcích Je potřeba zdůraznit, že používání růstových hormonů je u nosnic, ale i u všech jiných hospodářských zvířat v ČR a v EU legislativně zakázáno.

Budeme mít na pultech vůbec ještě české mléko?

04.09.2019 | Mlékárny v Česku poslední dobou platí za mléko víc než výrobci v okolních zemích, například v Německu, řekl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček na dnešní tiskové konferenci před 28. mlékárenským dnem v Přibyslavi. Cena mléka tak podle Kopáčka snižuje schopnost české produkce konkurovat dovozu, který se už na tuzemské spotřebě mléčných výrobků podílí 42 procenty.

Veterináři odhalili dodávky plné neoznačeného masa

04.09.2019 | Dvě dodávky plné neoznačeného a špatně skladovaného masa odhalili na konci srpna na dálnici D46 u Olomouce policisté spolu s inspektory jihomoravské pobočky Státní veterinární správy (SVS). Dvě různé pražské firmy převážely maso z dosud nezjištěných skladů v Praze do restaurací na Moravě. Oběma hrozí pokuty v řádech milionů korun, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí SVS Petr Majer.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont