Zaujalo nás

Vinaři z údolí Rhôny používají proti kroupám balonky se solí

04.06.2018 | Vinaři v údolí Rhôny na jihovýchodě Francie zvolili netradiční a inovativní způsob boje proti kroupám, které jim ničí úrodu. Blížící se živel zachytí radarem a pak vystřelují "chytré" balonky nesoucí nálož speciální soli.

Jablonecký výrobce sirupů Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět

03.06.2018 | Výrobce sirupů, medicinální vín a medovin Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět. Poptávka po produktech jablonecké společnosti rok od roku stoupá.

Belgické výrobce čokolády skupují zahraniční firmy

01.06.2018 | Stále více tradičních belgických výrobců čokolády přebírají zahraniční firmy, což v zemi způsobilo téměř existenční krizi.

Podnik vyrábějící náhradu jídla Mana zdesetinásobuje výrobu

31.05.2018 | Uhříněveská firma Heaven Labs vyrábějící náhradu jídla pod značkou Mana rozšiřuje svou kapacitu na desetinásobek - inovuje výrobní linku. Loni měla společnost obrat 87 milionů korun, letos očekává více než dvojnásobek.

Řetězec Globus otevře v ČR první malý obchod

31.05.2018 | Obchodní řetězec Globus otvírá v Česku první menší obchod Globus Fresh, dosud provozoval v tuzemsku 15 hypermarketů. Nová prodejna bude v Pardubicích na sídlišti Dubina, další pak vyroste v Praze.

Dva čeští výrobci lihovin získali medaile na soutěži v USA

15.05.2018 | Dva čeští výrobci lihovin uspěli na jedné z největších soutěži lihovin World Spirits Competition 2018 v San Francisku. Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile a Baron Hildprandt palírny v Blatné zlatou medaili.

Muži jsou ve výběru příchutí konzervativnější, říká zmrzlinář

12.05.2018 | Podle zmrzlináře Darka Hrivňáka jsou muži jsou ve výběru příchutí více konzervativní, ženy se nebojí zkoušet nové chutě.

V Praze se otevřou tři komunitní lednice, první na Kotlasce

10.05.2018 | V Praze přibudou tři lednice v komunitních centrech, kde budou lidé moci darovat jídlo pro potřebné. Jde zatím o pilotní projekt, který má na jedné straně zabránit plýtvání s potravinami a na straně druhé pomoci například seniorům nebo matkám samoživitelkám.

Vinex vyhrálo letos Rulandské bílé z Valtic

05.05.2018 | Šampionem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín Grand prix VINEX je Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.