Články se štítkem: test potravin

Test čerstvých sýrů: Pochybení i milá překvapení

11.11.2021 | Současná nabídka čerstvých sýrů je obrovská. Velmi populární mezi spotřebiteli jsou i našlehané varianty, ale naproti tomu také polotuhé výrobky ke krájení, kterými jsou např. dorty z čerstvých sýrů. Samozřejmě určitou nevýhodou této kategorie z pohledu obchodu byla v minulosti její poměrně krátká trvanlivost. Moderní mlékařské technologie však vyřešily i tento handicap a nově vyvinuté čerstvé sýry termizované se brzy staly velmi oblíbenou výrobkovou skupinou, jejíž výroba a spotřeba trvale roste. Jak jsou na tom ale s kvalitou? Dodržují výrobci legislativní pravidla?

Testovali jsme koblihy a toto nás na nich překvapilo

09.07.2021 | Také jste si doteď mysleli, že koblihu stačí vybrat od oka? Chyba lávky. Do běžné tržní dítě se totiž dostávají nejen čerstvé výrobky, ale i koblihy mražené. Ty obvykle obsahují sorban draselný a benzoan sodný anebo také éčko, které by rozhodně nemělo přijít „do rukou“ dětem. No a které koblížky naopak doporučit můžeme? Podívejte se na sladké výsledky testu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont