Recepty

Lehce pikantní tatarák z tuňáka s pomeranči a hořčičnou omáčkou

19.01.2016 | Tataráčky z různých druhů ryb jsou stále populárnější alternativou klasického hovězího tataráku.

Vyrobte si zdravou domácí limonádu

14.01.2016 | Několik tipů na netradiční limonády

Tanec mezi třemi ptáky

22.12.2015 | Nepodceňuji ani jedinou čtenářku, ani jediného čtenáře. Přesto si myslím, že krokakuře si nikdo z vás neupeče. Je to takové malé velké šílenství.

Jihotyrolské silvestrovské menu

22.12.2015 | Chystáte se na oslavy silvestra a chybí vám inspirace? Jihotyrolští farmáři ze sdružení Roter Hahn přicházejí s tipy na originální pokrmy ze severu Itálie.

Vánočka nesmí chybět na svátečním stole

11.12.2015 | Každá hospodyňka chce mít krásný štědrovečerní stůl. Ať už bude zdobit moderními ozdobami, nebo třeba ovocem, na stole by rozhodně neměla chybět vánočka. Ta totiž symbolizuje rodinu a pevné pouto.

Silvestrovské klatovské kuřecí pochoutky

03.12.2015 | Konec roku se nezadržitelně blíží. Poklidný čas adventu vystřídají bujaré silvestrovské oslavy, k nimž neodmyslitelně patří stoly plné dobrého jídla a pití. Konec roku je tak skvělou příležitostí, jak pohostit přátele a nejbližší, překvapit je svou nápaditostí a kulinářským uměním. Ať už čerpáte inspiraci z kuchařek, internetu nebo od přátel, zkuste i tyto tipy od Drůbežářského závodu Klatovy.

Zdravé pečení ze špaldové či žitné mouky

01.12.2015 | Bílá pšeničná mouka je bez pochyb tradiční surovinou pro přípravu vánočního cukroví. Bohužel vzhledem ke způsobu zpracování nemá téměř žádnou výživovou hodnotu. Existují ale takové mouky, ze kterých lze upéct stejně dobré nebo i lepší pokrmy a přitom se nepřipravíme o vitamíny, vlákninu a minerály. Kterými moukami můžeme tu bílou nahradit?

Free Style s lososem a smetanovou pomazánkou

25.11.2015 | RACIO přichází s novinkou, která potěší všechny příznivce typicky českých chutí! Oblíbené Free Style, tenké pufované rýžové plátky, jsou od nynějška i s příchutí kopru a smetany. Můžete je mlsat samotné, nebo si z nich vytvořit lahodné chuťovky.

Pečivo, které se vaří

25.11.2015 | Bagel je prý nejběžnějším americkým pečivem. Recepty se nedokážou shodnout, kdo jej do země za Velkou louží přinesl. Ale shodují se v tom, že mají ty kulaté potvory dlouho kynout, pak se vaří a pak teprve pečou. No nepovažovali byste to za výzvu?

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!