Recepty

Kokosová zmrzlina a ovocný salát s nádechem kokosu

03.12.2016 | Kdo by si dřív uměl představit Vánoce bez kokosů a jejich vůně? Dnes už nám přijde samozřejmé, že si strouhaný kokos sypeme ráno do ovesných kaší a na mnoho způsobů využíváme takový přírodní zázrak, jakým je třeba kokosový olej.

Hrášková polévka s kozím sýrem

19.11.2016 | Máme pro vás recept na skvělou hráškovou polévku

Zkuste si připravit domácí zmrzlinu

17.10.2016 | Máme pro vás recepty na dvě skvělé zmrzliny. Zkisíte opilou nebo karamelovou příchuť?

Štrúdl čili po česky závin

19.09.2016 | První písemnou zmínku o jídle zvaném strudel najdeme ve vídeňské Wiener Stadtbibliothek. Zmínka pochází z roku 1696 a jde o ručně psaný recept…

Několik tipů, jak využít novinku SKYR při vaření.

28.08.2016 | Novinka Skyr je díky jeho přírodní, specifické chuti ideální varianta i pro vaření. Nabízíme vám recepty, se kterými Skyr přestává být jen zdravá svačina, ale je i výbornou ingrediencí do nejrůznějších jídel.

Kuře načerveno aneb na sladko kyselo podle Václava Upíra Krejčího

27.07.2016 | Kuře se dá upravit na sto způsobů. Ale jak jej nejradši komik, herec, moderátor, spisovatel, scénárista, bubeník, fotograf Václav Upír Krejčí? Vyzkoušejte jeho recept.

Dýňová polévka s brusinkami

21.07.2016 | Tato polévka patří je nejen velice chutná, ale i zdravá. Pokud patříte mezi ty, kteří osvědčené rádi vymění za nové chutě, pak je tento recept právě pro vás.

Zkuste si připravit menu podle špičkového šéfkuchaře

07.07.2016 | Luxusní menu pro vás připravil Miroslav Matějkin, executive chef Falkensteiner Grand MedSpa v Mariánských Lázní

Vyzkoušejte letní mlsání s kávou či osvěžení s originálními čajovými recepty

05.05.2016 | Ať už holdujete kávě nebo čaji, vsaďte na originální letní recepty, které promění váš oblíbený nápoj v ideální letní občerstvení. Pokud patříte mezi kafaře, zamlsejte si s ledovou kávou. Fajnšmekři tento povzbuzující nápoj jistě ocení s kapkou něčeho ostřejšího. Čajaři si mohou vychutnat sklenku ledového čaje s exotickým ovocem, nebo si připravit domácí nanuk, který udělá radost nejen ratolestem.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!