Nebezpečné potraviny

Varování před výrobky La Ruche

09.09.2011 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce obdržela prostřednictvím systému RASFF varování před pomazánkou z rajčat sušených na slunci, pomazánkou olivovo-mandlovou a dalšími výrobky francouzské společnosti La Ruche. Potraviny nebyly distribuovány do České republiky, není však vyloučeno, že si je přivezli turisté z návštěvy Francie nebo byly zakoupeny prostřednictvím internetového obchodu ze zahraničí.

Hořké piniové oříšky

19.08.2011 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stáhnout z oběhu výrobek s obchodním názvem „ENSA PÍNIOVÉ JADRÁ“. Tyto piniové oříšky zachycené v maloobchodní síti způsobují při konzumaci tzv. „pine mouth syndrome“, hořkou chuť v ústech, která může přetrvat i několik týdnů.

Olej s chilli stažen z trhu

18.08.2011 | Společnost B-Natur spol.s r.o. informuje o stažení výrobku s názvem "Olej s chilli", datum minimální trvanlivosti (DMT) 24.6.2012, objem balení 0,25 l.

Tesco stahuje mražený krém

11.08.2011 | Společnost Tesco Stores ČR a.s. stahuje z trhu výrobek s obchodním názvem "Tesco Mražený krém s rostlinným tukem vanilkový s mléčnou čokoládou a mandlemi", datum minimální trvanlivosti (DMT) 05.04.13, balení 120 ml. Důvodem stažení potraviny je přítomnost arašídů, které nejsou jako potencionální alergen uvedeny na obale.

Nepovolený prodej v Libuši

05.08.2011 | Městská veterinární správa v Praze ve spolupráci s Celním úřadem Praha provedla kontrolu prodeje potravin a živých zvířat v libušské tržnici SAPA.

Nevyhovující želé cukrovinky

03.08.2011 | Inspekce ve spolupráci s celníky zadržela zásilku želé cukrovinek z Číny. Při kontrole zboží v celním skladu objevili inspektoři z plzeňského inspektorátu SZPI nevyhovující potravinu, přibalenou v hračce Jeep z Číny.

Stažení solených pistácií

01.08.2011 | Společnost Tesco Stores ČR a. s. oznamuje, že stahuje z prodeje výrobek s obchodním názvem "Dr. ENSA PISTACHIOS, Pistácie pražené solené". Hmotnost balení je 100g, datum minimální trvanlivosti 09/05/2012, šarže L21100125A, země původu Irán. Důvodem stažení je nadlimitní obsah aflatoxinů ve výrobku.

Zákaz prodeje uzeného halibuta

27.07.2011 | Státní zemědělské a potravinářská inspekce našla v úředně odebraném vzorku halibuta uzeného studeným kouřem bakterie listeria monocytogenes.

Stažení egyptské pískavice z trhu

11.07.2011 | V Úředním věstníku EU bylo zveřejněno rozhodnutí Evropské komise (EK), které nařizuje preventivně stáhnout z trhu semena pískavice. Zakazuje rovněž dočasně jejich dovoz a též dovoz některých dalších semen z Egypta. Důvodem těchto opatření je podezření na možnou kontaminaci egyptské pískavice patogenním kmenem bakterie Escherichia Coli.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont