Nebezpečné potraviny

Testy vyvrátily podezření na španělské okurky

31.05.2011 | Testy v Německu nepotvrdily, že dovážené španělské okurky byly kontaminovány nebezpečným typem střevní bakterie E.coli (EHEC), jak se úřady dříve domnívaly. Oznámila to dnes podle agentury DPA hamburská ministryně zdravotnictví Cornelia Prüferová-Storcksová.

Rizikové španělské okurky byly dodány i do ČR

30.05.2011 | Okurky ze Španělska, podezřelé z kontaminace bakteriemi enterohemorrhagické Escherichie coli, byly v minulých dnech dodány i do České republiky. Jedná se o salátové bio-okurky od německého dodavatele. Státní zemědělská a potravinářská informace obdržela tuto zprávu před několika minutami od německé strany prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. Z České republiky dosud nebyl hlášen žádný případ nákazy.

Inspekce rozšiřuje mimořádnou kontrolu čerstvé zeleniny

30.05.2011 | Ústřední ředitel SZPI dnes rozhodl o rozšíření mimořádných plošných kontrol čerstvé zeleniny po celém území České republiky. V následujících dvou týdnech bude odebráno 260 vzorků čerstvé zeleniny. Vzorky jsou odebírány u všech druhů zeleniny, nikoliv pouze u bio-okurek.

Hrušky s nadlimitním oxidem siřičitým

26.05.2011 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila ve výrobku s obchodním názvem „Kandované hrušky“, šarže L: O 056, datum minimální trvanlivosti 1.10.2011, balení 150 g, téměř čtyřnásobné překročení maximálního limitu pro oxid siřičitý.

Stažena klobása z Maďarska

24.05.2011 | Společnost Tesco Stores ČR a.s. informuje o stažení výrobku s obchodním názvem „Maďarská spirála“ (datum minimální trvanlistosti 12.6.2011, šarže L: K-393). Výrobek obsahoval úlomky kostí

Mléčná rýže obsahuje sklo

14.05.2011 | V českých obchodech se prodává mléčná rýže značky Müller z Německa, v níž se našly úlomky skla. Výrobek se z trhu začal stahovat, řekl v sobotu mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Inspekce stáhla z trhu pražené pistácie

05.05.2011 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila ve výrobku s obchodním názvem „Pistácie pražené solené“ (šarže L046, datum minimální trvanlivosti 18. 12. 2011, balení 200 g) nadlimitní množství aflatoxinů.

SZPI zakázala užívat sklad potravin v pražské tržnici Saparia

05.05.2011 | Inspektoři SZPI zjistili při cílené kontrole ve velkotržnici Saparia na ulici Libušské v Praze závažné hygienické nedostatky. Kontrolu prováděli ve spolupráci s Policií ČR na základě upozornění od pracovníků celní správy.

Kaufland v Kolíně opět otevřen

03.05.2011 | Kaufland v Kolíně nedostatky napravil, SZPI povolila prodejnu opět otevřít.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont