Nebezpečné potraviny

Stažení solených pistácií

01.08.2011 | Společnost Tesco Stores ČR a. s. oznamuje, že stahuje z prodeje výrobek s obchodním názvem "Dr. ENSA PISTACHIOS, Pistácie pražené solené". Hmotnost balení je 100g, datum minimální trvanlivosti 09/05/2012, šarže L21100125A, země původu Irán. Důvodem stažení je nadlimitní obsah aflatoxinů ve výrobku.

Zákaz prodeje uzeného halibuta

27.07.2011 | Státní zemědělské a potravinářská inspekce našla v úředně odebraném vzorku halibuta uzeného studeným kouřem bakterie listeria monocytogenes.

Stažení egyptské pískavice z trhu

11.07.2011 | V Úředním věstníku EU bylo zveřejněno rozhodnutí Evropské komise (EK), které nařizuje preventivně stáhnout z trhu semena pískavice. Zakazuje rovněž dočasně jejich dovoz a též dovoz některých dalších semen z Egypta. Důvodem těchto opatření je podezření na možnou kontaminaci egyptské pískavice patogenním kmenem bakterie Escherichia Coli.

Bakterie ve vodě Aquila nejsou patogenní

11.07.2011 | Národní referenční laboratoř pro E.coli a shigely Státního zdravotního ústavu v Praze dnes dokončila laboratorní rozbor bakterie Escherichia coli, kterou objevila Státní zemědělská a potravinářská inspekce při úřední kontrole v balené vodě s obchodním názvem „Aquila Aqualinea“ v šarži s datem minimální trvanlivosti do 20.5.2012.

E.coli v neperlivé Aquile

04.07.2011 | SZPI stáhla z oběhu balenou vodu Aquilla pro nevyhovující výsledky mikrobiologických testů. Inspektoři SZPI našli při úřední kontrole v tržní síti nevyhovující vzorek výrobku s obchodním názvem „AQUILA AQUALINEA neperlivá, pramenitá voda“, DMT 20.5.12. V uvedené balené vodě byly smluvní laboratoří Eurofins CZ zjištěny koliformni bakterie a bakterie Escherichia coli, které jsou pro tento typ výrobku nepřípustné.

Nevyhovující sardinky z Maroka

23.06.2011 | Ze skladu a distribuce se stahují sardinky původem z Maroka, ve kterých Státní veterinární správa zjistila nadlimitní obsah histaminu a kadmia. Jde o rybí konzervy - sardinky v rostlinném oleji („HAMÉ OCEAN“) balení po 120 g, datum minimální trvanlivosti 31. 12. 2014, šarže XA. L 357 B, původ Maroko (výrobce LGMC/AMIAROC).

Sledi s parazity

21.06.2011 | Do ČR bylo dodáno 5000 kg mrazených celých ryb – sleďů původem z Norska, přes Polsko. Surovina měla být zpracována na uzené sledě – ale při běžné veterinární kontrole jsme zjistili ve svalovině přítomnost parazitů Anisakis. Výsledek potvrdila v úředně odebraném vzorku laboratoř Státního veterinárního ústavu Jihlava dne 20. 6.

Německo viní z infekce už jen klíčky

10.06.2011 | Luštěninové klíčky a výhonky jsou s vysokou pravděpodobností přece jen zdrojem střevní nákazy ECEH, která si vyžádala již 30 lidských životů. Prohlásil to dnes na tiskové konferenci v Berlíně šéf Institutu Roberta Kocha (RKI) Reinhard Burger.

Výsledky testů bio-okurek v ČR na E. coli jsou negativní

02.06.2011 | Vzorky z bio-okurek, odebrané u společnosti Country Life, neobsahovaly nebezpečný subtyp bakterie Escherichia Coli. Potvrdily to dnešní výsledky laboratorních rozborů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont