Nebezpečné potraviny

Nevyhovující sardinky z Maroka

23.06.2011 | Ze skladu a distribuce se stahují sardinky původem z Maroka, ve kterých Státní veterinární správa zjistila nadlimitní obsah histaminu a kadmia. Jde o rybí konzervy - sardinky v rostlinném oleji („HAMÉ OCEAN“) balení po 120 g, datum minimální trvanlivosti 31. 12. 2014, šarže XA. L 357 B, původ Maroko (výrobce LGMC/AMIAROC).

Sledi s parazity

21.06.2011 | Do ČR bylo dodáno 5000 kg mrazených celých ryb – sleďů původem z Norska, přes Polsko. Surovina měla být zpracována na uzené sledě – ale při běžné veterinární kontrole jsme zjistili ve svalovině přítomnost parazitů Anisakis. Výsledek potvrdila v úředně odebraném vzorku laboratoř Státního veterinárního ústavu Jihlava dne 20. 6.

Německo viní z infekce už jen klíčky

10.06.2011 | Luštěninové klíčky a výhonky jsou s vysokou pravděpodobností přece jen zdrojem střevní nákazy ECEH, která si vyžádala již 30 lidských životů. Prohlásil to dnes na tiskové konferenci v Berlíně šéf Institutu Roberta Kocha (RKI) Reinhard Burger.

Výsledky testů bio-okurek v ČR na E. coli jsou negativní

02.06.2011 | Vzorky z bio-okurek, odebrané u společnosti Country Life, neobsahovaly nebezpečný subtyp bakterie Escherichia Coli. Potvrdily to dnešní výsledky laboratorních rozborů.

Testy vyvrátily podezření na španělské okurky

31.05.2011 | Testy v Německu nepotvrdily, že dovážené španělské okurky byly kontaminovány nebezpečným typem střevní bakterie E.coli (EHEC), jak se úřady dříve domnívaly. Oznámila to dnes podle agentury DPA hamburská ministryně zdravotnictví Cornelia Prüferová-Storcksová.

Rizikové španělské okurky byly dodány i do ČR

30.05.2011 | Okurky ze Španělska, podezřelé z kontaminace bakteriemi enterohemorrhagické Escherichie coli, byly v minulých dnech dodány i do České republiky. Jedná se o salátové bio-okurky od německého dodavatele. Státní zemědělská a potravinářská informace obdržela tuto zprávu před několika minutami od německé strany prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. Z České republiky dosud nebyl hlášen žádný případ nákazy.

Inspekce rozšiřuje mimořádnou kontrolu čerstvé zeleniny

30.05.2011 | Ústřední ředitel SZPI dnes rozhodl o rozšíření mimořádných plošných kontrol čerstvé zeleniny po celém území České republiky. V následujících dvou týdnech bude odebráno 260 vzorků čerstvé zeleniny. Vzorky jsou odebírány u všech druhů zeleniny, nikoliv pouze u bio-okurek.

Hrušky s nadlimitním oxidem siřičitým

26.05.2011 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila ve výrobku s obchodním názvem „Kandované hrušky“, šarže L: O 056, datum minimální trvanlivosti 1.10.2011, balení 150 g, téměř čtyřnásobné překročení maximálního limitu pro oxid siřičitý.

Stažena klobása z Maďarska

24.05.2011 | Společnost Tesco Stores ČR a.s. informuje o stažení výrobku s obchodním názvem „Maďarská spirála“ (datum minimální trvanlistosti 12.6.2011, šarže L: K-393). Výrobek obsahoval úlomky kostí

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont