Nebezpečné potraviny

Dvě stě tisíc vajec z Polska se vrací k výrobci

13.01.2012 | Kontroloři Státní veterinární správy zajistili v olomouckém Kauflandu zásilku polských vajec nejasného původu. Jejich výrobce totiž používá tzv. obohacené, ale i neobohacené klece, které jsou od začátku roku v Evropské unii zakázané. Inspektoři nařídili vejce vrátit do Polska. Ministr zemědělství Petr Bendl vydal už koncem loňského roku českým kontrolním orgánům pokyn, aby se vejce z neobohacených klecí na náš trh nedostala.

Varování: koncentrovaná kyselina octová zaměnitelná za nápoj

12.01.2012 | Do České republiky byl dodán výrobek, který může být podle vzhledu zaměněn za nápoj, přestože se jedná o koncentrovanou 70% kyselinu octovou. O nebezpečném produktu původem z Litvy informovalo Německo prostřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF). Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) okamžitě zahájila šetření a inspektoři nyní ověřují, jestli se výrobek dostal do tržní sítě a ke spotřebitelům.

Stažení šunky Tapas Serrano z prodeje

12.01.2012 | MAKRO Cash & Carry ČR se rozhodlo předběžně stáhnout z prodeje výrobek značky TAPAS na území České republiky poté, co byl v několika testovaných vzorcích distribuovaných v zahraničí zjištěn vyšší než přirozený obsah listerií. Aby se předešlo možnému negativnímu vlivu na zdraví spotřebitelů, rozhodla se společnost učinit toto preventivní opatření. Stahování bylo zahájeno na základě rutinních mikrobiologických testů produktů značky Tapas realizovaných zahraniční centrálou společnosti.

Nepovolený tadalafil v potravinovém doplňku

02.01.2012 | Potravinářská inspekce našla v doplňku stravy nepovolenou látku tadalafil.

Zelený čaj s pesticidy

02.01.2012 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce informovala o stažení z prodeje zeleného čaje Clever.

Alergici, pozor na masové kuličky

12.12.2011 | V rámci namátkové kontroly v místě určení zjistili inspektoři Krajské veterinární správy pro Jihomoravský kraj nedeklarovanou sojovou bílkovinu v mražených masových kuličkách dodávaných do obchodního domu IKEA.

Staženy zmražené kuřecí díly

06.12.2011 | Při kontrole v provozovně Penny Market s.r.o. na Masarykově třídě ve Veselí nad Moravou našli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) balené hluboce zmrazené kuřecí díly od polského výrobce, které vykazovaly známky kažení a zápach po žluklém tuku.

Listerie v sýru ze Slovenska

06.12.2011 | Varování se týká výrobku s názvem Sýrové nitě přírodní od výrobce Bačovské sýry S. R. O. ze Svederníka. Pokd jste si výrobek zakoupili, můžete jej vrátit.

Deoxynivalenol v ovesných vločkách Nordwaldtaler

04.12.2011 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce reagovala okamžitou kontrolou na informaci z Německa, že ovesné vločky Nordwaldtaler, dodávané i na český trh, obsahují nadměrné množství deoxynivalenolu. Výrobek je nyní stahován z prodeje.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont