Nebezpečné potraviny

Muž převážel přes 1600 litrů vína, zabavili mu ho celníci

02.08.2018 | Muž na Břeclavsku převážel více než 1600 litrů vína, zabavili mu ho celníci. Neměl na ně daňový doklad. Převážet zboží zatížené spotřební daní lze jen v omezeném množství, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Veterináři našli na jihu Čech zásilky se zkaženým masem

01.08.2018 | Veterináři s celníky na jihu Čech odhalili při kontrole dvě zásilky se zkaženými potravinami.

Středočeští restauratéři mají problémy s označováním pokrmů

26.07.2018 | Nejčastějším prohřeškem provozovatelů středočeských restaurací bylo v prvním pololetí letošního roku špatné označování rozpracovaných pokrmů a polotovarů. Špatné označené pokrmy činily třetinu všech prohřešků.

Inspekce našla v Kauflandu další falšované maso z Polska

25.07.2018 | Na další případ falšování masných konzerv vyrobených v Polsku a prodávaných v nadnárodních řetězcích přišla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Nejvyšší pokuta na trzích v Libereckém kraji byla 10.000 Kč

20.07.2018 | Kontroly farmářských trhů v Libereckém kraji odhalily hlavně nedostatečnou ochranu před znečištěním zboží a nedostatky ve skladování a administraci.

V bylinném čaji z Tesca našla SZPI dva druhy alkaloidů

16.07.2018 | V bylinném porcovaném čaji s názvem Tesco Mix of Herbs, který se prodával v řetězci Tesco, našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dva druhy tropanových alkaloidů.

SZPI našla v sušenkách a čokoládě alergeny, které výrobce neuvedl

13.07.2018 | Sušenky se stonásobným množstvím arašídů než uvádí výrobce a čokoládu s obsahem mléčné bílkoviny, kterou výrobce ve složení vůbec neuvedl, nařídila stáhnout z trhu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Řetězce v Česku stáhly z pultů zeleninu s podezřením na listérie

10.07.2018 | Na český trh se dostala mražená zelenina s podezřením na kontaminaci bakteriemi způsobujícími listeriózu. Prodejci ji nyní ve více evropských zemích stahují z pultů.

Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

02.07.2018 | Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru Géčko v Liberci specializovaný na asijskou kuchyni. Při kontrole objevili větší množství myšího trusu a nečistot.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.