Zmrzky potížistky! V Libereckém kraji by měli prodejci zabrat

Zmrzky potížistky! V Libereckém kraji by měli prodejci zabrat

06.10.2021 Jana Čiháková

Hygienici v Libereckém kraji letos v létě provedli ve stáncích a restauracích 29 kontrol zaměřených na točené zmrzliny. Odebrali při nich 23 vzorků, nevyhovujících bylo deset. Důvodem bylo ve všech případech nadlimitní množství enterobakterií, které ukazují na špatnou hygienu výroby. Za zjištěné nedostatky uložili hygienici deset pokut v součtu za 27.000 korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovala krajská mluvčí hygieniků (KHS LK) Zuzana Balašová.

Kontrol bylo letos stejně jako loni, kdy hygienici odebrali 25 vzorků zmrzliny, z nichž 11 bylo nevyhovujících. Loni hygienici uložili devět pokut za 44 000 korun. Před dvěma lety při 33 kontrolách uložili hygienici deset pokut za 38.000 korun a z 31 odebraných vzorků bylo deset nevyhovujících.

Letos hygienici kontroly prováděli od začátku června do poloviny září. U nevyhovujících vzorků nařídili provozovatelům sanitaci výrobníku zmrzliny. "U všech nevyhovujících vzorků laboratorní vyšetření potvrdila přítomnost bakterií z čeledi Enterobacteriaceae, které jsou indikátorem nedostatečné provozní hygieny. Jedná se zejména o nedostatečnou sanitaci zmrzlinového stroje, pracovních ploch a provozního náčiní, případně též nedostatečnou osobní hygienu pracovníka při výrobě zmrzliny, jako je mytí rukou nebo čistý pracovní oděv," uvedla zástupkyně ředitele odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání KHS LK Alena Patková.

V žádném z odebraných vzorků zmrzliny testy neodhalily přítomnost patogenních organismů z rodů salmonell či listérií, které by mohly mít za následek závažné zdravotní problémy. Hygienici přes léto nedostali od nikoho ani podnět na nakyslou chuť točené zmrzliny nebo na neuspokojivý stav provozovny. "Rovněž neevidujeme žádný výskyt hromadného alimentárního onemocnění, které by souviselo právě s prodejem točené zmrzliny," dodala Balašová.

Hygienici od roku 2015 kontrolují výrobu zmrzlin pouze ve stáncích a v některých restauracích. Větší výrobny zmrzlin s rozvozem a veškeré cukrárny náleží pod dozor Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Varování spotřebitelům: Toto mléko nepijte!

22.10.2021 | Olomoucká mlékárna Olma kvůli mikrobiální kontaminaci stahuje z trhu čerstvé mléko balené do PET lahví, které má datum spotřeby do 26. října a do 30. října. U citlivých jedinců může toto mléko způsobit zažívací potíže, Olma proto nedoporučuje jeho konzumaci.

Třetině pacientů v nemocnicích hrozí podvýživa, nejvíc seniorům

25.10.2021 | V riziku podvýživy neboli malnutrice je podle odborníků 30 procent pacientů v nemocnicích, u dalších až 15 procent se pobytem v nemocnici zhorší. Hrozí často také lidem v domovech seniorů, ale i těm žijícím v domácnostech, zejména osamělým seniorům. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví.

7 překvapivých faktů o jídle, o kterých jste neměli ani ponětí

20.10.2021 | Potraviny neumí jen nasytit, ale i pobavit nebo třeba překvapit. Věděli jste například, že se můžete stát titulovaným specialistou na „hamburgerovědu“ nebo třeba, že medem se dá balzamovat tělo?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont