Živý jogurt

Živý jogurt

16.06.2014 | Co je jogurt s živou kulturou a jak se liší od ostatních?

<

Odpovídá výživový poradce Martin Škába: "Zakysané mléčné výrobky jako je jogurt nebo kefír patří do tzv. fermentovaných potravin. Při výrobě těchto produktů se využívá procesu mléčného kvašení . Kvašení vzniká po přidání různých druhů "prospěšných" bakterií do potraviny. Známe přidávané baktérie u jogurtů jsou (lactobacillus bulgaricus, lactobacillus acidophillus, streptococcus salivarius apod.) U kefírů to jsou lactococcus lactis, candida kefir apod. Proto se říká živá kultura - dané obsahuje živé druhy baktérií."

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vše má svá pravidla. Víte, jak na nákup okurky nebo cukety?

07.08.2020 | Okurky patří k základnímu sortimentu zeleniny a na pultech obchodů se s nimi dá setkat po celý rok. V zimě a časně jarních měsících se dovážejí ze Španělska za vcelku příznivé ceny. Podobně je tomu u cuket. Ty jsou nejlevnější právě v letním období. Víte ale podle čeho si je vybrat?

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

Automaty na vejce a mlékomaty: Kdo hlídá hygienu a nezávadnost zboží?

07.07.2020 | Zejména v průběhu dovolených a na výletech využívají lidé k nákupu potravin stánkový prodej potravin a nápojů, případně prodejních automatů v areálech čerpacích stanic, nebo mlékomatů na farmách i v některých obcích. Jak je ale na tom nabízený sortiment s kvalitou?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont