Zdražování bez konce: Zpracovatelé masa z Písku, Poličky a Kostelce zdražío desetinu

Zdražování bez konce: Zpracovatelé masa z Písku, Poličky a Kostelce zdražío desetinu

15.11.2021 ČTK, SHUTTERSTOCK

Dva producenti masných výrobků - Maso uzeniny Polička a společnost Maso uzeniny Písek - zvýší od ledna ceny svých produktů. ČTK to dnes za společnosti sdělila Monika Křivánková. Podle ní by mělo jít o zvýšení o zhruba deset procent.

Podle firem jde o reakci na zdražování pohonných hmot, energií, obalů nebo koření. Poličský producent se prezentuje jako největší zpracovatel hovězího masa v ČR. Minimálně o desetinu plánují zdražit také Kostelecké uzeniny z koncernu Agrofert.

"Kvůli razantnímu navýšení nákladů musíme k 1. lednu příštího roku navýšit cenu všech masných produktů," uvedl majitel obou podniků Čestmír Motejzík. Obchodním řetězcům už zdražení avizoval, nyní se podle něj vyjednává o konkrétních cenách.

Zatímco jateční ceny prasat meziročně klesly o 6,5 procenta, cena jatečního skotu podle zástupců firem vzrostla o desetinu. "Zpracovatelé masa navíc očekávají další zdražení skotu a hovězího masa kvůli jeho aktuálnímu nedostatku na českém trhu, což s sebou ponese další nepříjemné navýšení cen," dodala společnost.

I Agrofert navýší ceny

Podobně chce zdražit také Agrofert, který byl do roku 2017 ve vlastnictví premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten jej následně vložil do svěřenských fondů. "I my budeme muset promítnout dramatický narůst veškerých vstupních nákladů do našich prodejních cen. Aktuálně probíhají jednání s našimi obchodními partnery o navýšení cen v příštím roce minimálně o deset procent," sdělila dnes ČTK za koncern Adéla Čabayová.

O zdražování kvůli cenám vstupů hovořili již dříve také další zpracovatelé. Kvůli rostoucím cenám ohlásili zdražování například producenti sladkostí. Například společnost Nestlé Česko v říjnu sdělila, že zdraží v dalších měsících své produkty v některých kategoriích o čtyři až 13 procent. Firma má vyšší náklady na vstupní suroviny, ale také na logistiku, energie a obalové materiály.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Umíte si vybrat kus kvalitního vepřového? Tipy přímo od profíka

24.11.2021 | Snad žádné jiné maso se na českých jídelníčcích neobjevuje tak často jako vepřové. Každý z nás ho za rok sní kolem 43 kg, což je více než polovina celkového množství masa, které zkonzumujeme. Vepřové ale není jen krkovice či plec, v kuchyni nabízí opravdu široké možnosti využití.

Dojde mouka? Nevadí. Do 20 min je u vás aneb nová garance od Wolt

25.11.2021 | Služba na doručování jídla Wolt dnes v Praze na Smíchově otevřela svůj první obchod pod názvem Wolt Market. Sloužit bude k objednání potravin, drogistického zboží nebo potřeb do domácnosti. Objednávku budou mít lidé doma do 20 minut, k zákazníkům v nejbližším okolí prodejny by kurýři měli zvládnout dorazit do čtvrt hodiny.

Je ochutnáno! Ode dneška si můžete koupit Beaujolais

18.11.2021 | Třetí čtvrtek v listopadu, který letos připadá na osmnáctého, patří ve Francii oslavě mladého vína beaujolais nouveau. Tato tradice se zrodila před 70 lety a inspirovala i české oslavy svatomartinského vína.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont