Zbyly vám ještě jahody? Zkuste tyto tipy od barmana Tomáše Kubíčka

Zbyly vám ještě jahody? Zkuste tyto tipy od barmana Tomáše Kubíčka

09.07.2020 | Domácí jahodový sirup s mátou nebo rebarborou, limonáda nebo střik! Tomáš Kubíček, barman, který má i svůj pořad na YouToube Na Baru ví, jak na to!

<

Milujete jahody? Tomáš pro Vás připravil dva super recepty na marmeládu a sirupy, kdy zpracujete naprosto celé jahody, i stopky a odřezky! A nakonec si za odměnu po dovedné práci můžete dát skvělý jahodovo-rabarborový střik! Tak hurá do toho, ať je hned hotovo!

Jahodovo rebarborová marmeláda a sirup

Ingredience

2 hrnky očištěných jahod

2 hrnky nakrájené a očištěné rebarbory

Hrnek světlého třtinového cukru

citrónová kůra z jednoho citrónu

Postup

Omyté jahody zbavíme vršků, ale nevyhazujeme, využijeme je hned v následujícím receptu na jahodový sirup za studena. Jahody přepůlíme a vložíme do hrnce. Dva hrnky očištěné rebarborové nati nakrájíme na malé kousky, přidáme k jahodám a přisypeme jeden hrnek světlého třtinového cukru. Přilijeme hrnek vody. Přidáme kůru z jednoho citrónu a necháme vše přijít k varu. Poté stáhneme na mírný oheň a necháme ještě 20 minut povařit. Lehce vychladlou směs scedíme přes plátno do vymyté láhve. Zbytek dužiny vložíme z plátna zpět do hrnce a znovu zahřejeme až k bodu varu. Poté přendáme do vyvařené zavařovací sklenice, uzavřeme a dáme dnem vzhůru. A rázem máme jak marmeládu, tak i sirup.

Limonádu vytvoříte tak, že rozmícháte panáka sirupu se sodovkou. Skvělá a zdravá varianta limonády na léto nejen pro děti.

Tomášův tip: Vyrobte si skvělý osvěžující jahodovo-rebarborový střik. Do sklenice s ledem nalijte panáka sirupu, přidejte 2 panáky šumivého vína a půl panáka sody. Dozdobte jahodou, snítkou bazalky nebo mátyda užívejte horké letní dny!

Jahodový sirup za studena ze zbytků jahod

Ingredience

Zavařovací sklenice A: 2 hrnky odřezků z jahod 1 hrnek světlého třtinového cukru Necháme 24 hodin odležet v chladničce.

Zavařovací sklenice B: 1 hrnek máty 1/2 hrnku nefiltrovaného bio jablečného octa

Necháme 24 hodin odležet v chladničce.

Postup

Po 24 hodinách vyndáme mátu z octa (sklenice B) a přelijeme do první sklenice (A) s jahodami a cukrem. Tuto směs opět necháme v lednici dalších 24 hodin. Pak vše vložíme do mixéru a rozmixujeme. Poté přepasírujeme přes jemné sítko do vyvařené láhve a sirup nebo tzv. Shrub je na světě!

Tomášův tip: Díky použitému octu nemusíte dále konzervovat, navíc jste použili nefiltrovaný a ten stále pracuje, takže vám sirup stále dozrává. Já ho používám klidně rok a je super, jak se postupem času jeho chuť mění. A jak na svěží limonádu? Stačí zalít sodovkou, dozdobit mátou a pro větší osvěžení můžete klidně přidat led.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zavařovat nemusíte jen ovoce. Zkuste tyto skvělé pochutiny k masu

07.08.2020 | Cuketová čalamáda, broskvové chilli chutney nebo takový barevný květák. Také se vám už sbíhají sliny? Tady jsou recepty!

Vinařské tripy nahradí znojemské vinobraní, nuda tu rozhodně nebude

06.08.2020 | Vinařské tripy letos nahradí Znojemské historické vinobraní, které se mělo konat od 11. do 13. září. Vinobraní, které je místními považováno za vrchol sezony a přijíždějí na něj desetitisíce lidí, se letos neuskuteční kvůli protikoronavirovým opatřením.

Lehké víkendové pečení: Zkuste bezlepkový citronový koláč

12.06.2020 | Pokud máte chuť na něco sladkého, máme pro vás skvělý tip. Tento citronový koláč je nejen lehký, ale je i skvělou alternativou pro ty, kteří se vyhýbají lepku!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont