Zázračné bobule, po kterých ovce nechtěly spát aneb Tak

Zázračné bobule, po kterých ovce nechtěly spát aneb Tak "vznikla" káva

18.02.2019 | Někdo turka, jiný raději instantní. V každém případě káva zahajuje den 87 % procentům lidí v České republice. Víte ale, čemu za ní vděčíme? No...možná se budete divit!

O kávě existuje množství různých bájí a pověstí. Podle jedné z nich kávu objevil habešský pastýř jménem Kaldi, který pásl kozy. Všiml si, že se jeho kozy chovají obzvláště bujně a večer nechtějí spát a to vždy, když se napasou tmavě červených bobulí z nedalekého keře. Svěřil se opatovi  z nedalekého kláštera a ten plody vyzkoušel sám na sobě a brzy začali kávu pít i ostatní mniši, aby byli svěžejší při večerních bohoslužbách.

Podle některých pramenů se začala káva pěstovat v Jemenu v roce 575 n. l. Kolem roku 900 n. l. byla káva známa v Persii a její léčivé účinky popisuje arabský lékař Rhazes, který také doporučoval odvar z kávy svým pacientům. Koncem 15. a 16. století se káva rozšířila do Mekky a Mediny, kam ji přinesli poutníci, kteří si s sebou nesli jako potravu červené, třešním podobné bobule – kávu.

První kavárnu otevřeli v Londýně

Káva se stala pro muslimy náhražkou koránem zakázaného alkoholu a v Mekce byly zřízeny první kavárny, které se nazývaly Kaveh Kanes. Do Cařihradu se káva dostala roku 1453 po jeho dobytí Turky. Prostřednictvím benátských kupců se káva dostala roku 1615 do Evropy; to bylo později než čaj, který se do Evropy dostal roku 1610. V Evropě začaly vznikat kavárny nejprve v Itálii a potom i v dalších zemích – ve Francii, Německu, Anglii. Nejznámější londýnská kavárna, která existuje dodnes, byla otevřena Edwardem Lloydem roku 1688. Kavárny měly zpočátku v Anglii úspěch, ale po čase jejich obliba ustoupila ve prospěch čaje a čajových domů.

Prvními Čechy, kteří se seznámili s kávou při své cestě do Cařihradu, byli na přelomu 16. a 17. století Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic a Herman Černín. V Praze začal kávu prodávat začátkem 18. století Jiří Theodato z Damašku. Původně chodil po městě v orientálním oblečení, nosil nádobu s vodou, kterou ohříval dřevěným uhlím a měl u sebe konvici s kávou a šálky. Zpočátku kávu vařil ve svém bytě v domě „U Zlatého hada“ a v roce 1714 si otevřel i druhou kavárnu na Malé Straně v domě „U Tří pštrosů“

Český turek je od opravdového Turka

V Brně byla údajně první kavárna otevřena v roce 1702 a otevřel ji Turek Ahmed. A je možné, že zde je i původ nám dobře známého nápoje – „českého turka“. Světu, jako první, představili kávu Holanďané, kteří začali pěstovat kávovníky a založili plantáže na ostrově Cejlon, v Indii a na Jávě. Na Cejlonu ale kávové plantáže napadla plísňová choroba a kávové plantáže zde musely být vypáleny. V současné době se zde s velkým úspěchem pěstuje čaj.

Byli to opět Holanďané, kteří věnovali rostlinu kávovníku francouzskému králi Ludvíku XIV., který jej umístil do skleníku a věnoval mu náležitou péči. Ze semen tohoto kávovníku byly vypěstovány další kávovníky, kterými byly osázeny mnohé francouzské kolonie v Jižní a Střední Americe a v Karibiku.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Upečte si kváskový chleba podle receptu kuchaře Huga Hromase

23.05.2019 | Jaké jsou tedy hlavní výhody domácího chleba? Jednoznačně jeho chuť, která je přirozeně bohatá a výrazná. Vždy je nejlepší připravit jej z bio ingrediencí, které pocházejí z ekologického zemědělství. Máte tak jistotu, že obilí, z něhož je bio mouka vyrobená, neobsahuje žádná rezidua pesticidů.

Jak skvěle uvařit z Regionálních potravin? Zkuste tyto 4 recepty

29.10.2018 | Přesvědčte se sami o kvalitě potravin oceněných značkou Regionální potravina a vyzkoušejte je ve své kuchyni. Připravili jsme pro vás výběr jednoduchých receptů, které se výborně hodí do podzimní kuchyně, ale zároveň osvěží váš jídelníček.

Nebezpečí energy drinků: zvyšují agresivitu u dětí, dospělým mohou způsobit kolaps

20.05.2019 | Energetické nápoje nejsou nebezpečné jen svým vysokým obsahem cukrů. Obsažený kofein a další látky mohou podle odborníků v dětech vyvolávat a prohlubovat agresivní chování, zhoršovat soustředění a vést k úzkostem.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.