Zapomenuté jáhly mají nezapomenutelné účinky: 7 důvodů, proč jim dát šanci

Zapomenuté jáhly mají nezapomenutelné účinky: 7 důvodů, proč jim dát šanci

24.03.2021 | Na jáhly už se zapomnělo. Jsou typickou staročeskou potravinou. Přitom je to velká škoda. Představují ideální zdroj energie pro výkonnostní sportovce, jsou ale vhodné i pro bezlepkovou dietu nebo diabetiky.

Jáhly jsou drobné žluté kuličky, které se vyrábějí z prosa. Proso se omílá mezi mlýnskými kameny obdobně jako mechanicky loupaná pohanka. Jáhly patří mezi obiloviny bohaté na kyselinu křemičitou, vitamíny B1, B2 a kromě tuku a železa obsahují hodnotné bílkoviny. Mají příznivý vliv na zpevnění kostí, růst vlasů a díky hořčíku a vápníku pozitivně ovlivňují činnost srdce. Lze je konzumovat nasladko (v podobě kaší, palačinek, dezertů apod.) i naslano (jako přílohu k hlavním jídlům, v omeletách, slaných koláčích apod.).

„Zastánci vyváženého a pestrého jídelníčku s vybalancovaným množstvím makroživin, vitaminů a minerálních látek jáhly pravidelně konzumují v týdenním, čtrnáctidenním či třítýdenním cyklu,“ doporučuje Mgr. Milan Merva, specialista na zdravý životní styl značky Menu Gold a osobní trenér.

Co získáte, když jáhly zařadíte do svého jídelníčku?

  • protože jsou zdrojem vitaminu B, mohou pomoci doplnit jeho množství do organismu a působit tak preventivně proti únavě
  • proti únavě mohou působit také proto, že mají nízký glykemický index, zasytí na delší dobu a mohou tedy prodloužit pracovní výkon (jsou velmi vhodné pro diabetiky)
  • díky sycení organismu na delší dobu a lehké vstřebatelnosti jsou ideálním předtréninkovým zdrojem komplexních sacharidů před sportovním výkonem trvajícím 60 a více minut
  • pocit sytosti, po jejich konzumaci ocení také ti, kteří si přejí redukovat porce přílohy k obědu či večeři v souladu s vybalancovaným poměrem makroživin
  • lehká vstřebatelnost může také pomoci lidem s citlivým trávením či dráždivým trakčníkem
  • řadí se k potravinám přirozeně bezlepkovým, proto jsou vhodnou potravinou pro celiaky
  • konzumace jáhel obohatí jídelníček o další zdroj železa, proto jsou vhodné pro lidi s jeho nedostatkem

Text MC Consultant, foto shutterstock a Menu Gold

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Trhy se vracejí! Některá místa zahajují činnost už dnes

12.04.2021 | V souladu s vládním rozvolněním opatření proti covidu-19 se otevřou farmářské trhy, a to na většině obvyklých míst. Jak to bude vypadat v Praze, Opavě nebo třeba v Liberci?

Jaký bude letošní rok pohledem českých farmářů?

15.04.2021 | Dosavadní nízké teploty nadepsaly otazníky nad rannými výpěstky, které mohou dorůst se zpožděním. Pro pozdější plodiny se zatím neděje žádná katastrofa, tam to příroda zřejmě „dožene“, pokud ovšem bude přiměřená vláha a teplo. Tím, že každý rok je v Česku na jaře jiné počasí, jde pro české pěstitele doslova o drama. K tomu všemu se navíc přidal koronavirus.

Test rybích prstů: Kolik rybího masa doopravdy obsahují?

12.04.2021 | Žádný ze spotřebitelů patrně nečeká, že konzumace rybích prstů je nejvhodnější cestou, jak vyrovnat absenci rybího masa v jídelníčku. Obalované rybí výrobky by měly platit spíš za „nouzovku“, která je rychle hotová a svou chutí uspokojivá – tedy když dobře vyberete. Dobrou zprávou je, že vybrat se dá. Některé výrobce musíme opravdu pochválit. Hned tři výrobky se totiž pohupovaly i pod hranicí výsledné dvojky.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont