Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili

Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili

15. 5. 2017 | Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili na 24. ročníku mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles, která se letos konala ve Španělsku.

Velká zlatá medaile se uděluje pouze mimořádným vínům. V soutěži bylo 9080 vín z 50 zemí světa, uvedl dnes Vinařský fond v tiskové zprávě.

Zámecké vinařství Bzenec získalo ocenění za Rulandské bílé 2015, výběr z hroznů. Kromě toho vinaři z České republiky vezou 13 zlatých a 20 stříbrných medailí. Soutěže se zúčastnilo 88 vín z České republiky. Mezi oceněnými jsou například Habánské sklepy, vinař Štěpán Maňák nebo Vinařství Pavlov. "Každý ročník Concours Mondial se koná na jiném místě, abychom pomohli propagaci vín a vinařské turistiky vybraného regionu a jejich zviditelnění na mezinárodní úrovni," uvedl ředitel soutěže Thomas Costenoble. Letos měli vinaři možnost navázat kontakty s renomovanými experty ze španělského regionu Castilla y León.

Podle Pavla Kršky z Národního vinařského centra bylo letošní hodnocení poměrně přísné. "Kromě úspěchu vín jsme triumfovali také na poli degustátorském. Náš hodnotitel Josef Balík byl vyhlášen nejlepším degustátorem při vyhodnocování hodnotitelů vín na minulém ročníku soutěže," uvedl Krška.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

MZe chce vyřadit z dotovaného mléčného programu střední školy

18. 6. 2018 | Střední školy by měly být vyškrtnuty z dotovaného programu Mléko do škol. Návrh nařízení ministerstva zemědělství, které to umožní, projedná v úterý vláda. Státní rozpočet by tak měl ušetřit 440 milionů korun.

Belgické výrobce čokolády skupují zahraniční firmy

1. 6. 2018 | Stále více tradičních belgických výrobců čokolády přebírají zahraniční firmy, což v zemi způsobilo téměř existenční krizi.

Kvalita chleba stoupá díky velké konkurenci mezi pekaři

6. 6. 2018 | Pardubice dnes hostí tradiční akci nazvanou Dny chleba. Součástí čtyřiadvacátého ročníku je jako obvykle i chlebová soutěž, porotci dnes hodnotili 64 vzorků ve třech kategoriích.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.