Žádný učený z nebe nespadl. Fotky z kuchyně, u kterých se pobavíte

Žádný učený z nebe nespadl. Fotky z kuchyně, u kterých se pobavíte

10.05.2021 | Ne vždycky jde v kuchyni všechno podle plánů. Občas se zapomene na hrnec na plotně, neodhadne množství surovin a nebo vás překvapí vada materiálu. Podívejte se na kulinární eskapády. Myslíme, že se od srdce zasmějete.

Žádný učený z nebe nespadl a podle toho to také občas vypadá. Kéž by tyto kuchaře začátečníky ale trápila jen sražená omáčka nebo třeba převařené těstoviny. Tito naši "hrdinové" se toho rozhodně nebáli a rozjeli to vskutku ve velkém stylu - no...a podle toho to také vypadá. 

Kde udělali soudruzi z NDR chybu tentokrát? 

Rychlovarná konvice šetří čas a je prima, když ji člověk nechá dělat to, k čemu byla stvořena. Strčit ji do zásuvky a zmačknout čudlík byl ale evidentně pro někoho oříšek. 

Tlakový hrnec v akci. Exploze to byla slušná. A jak se asi mělo jídlo uvnitř, které se nedobrovolně flambovalo?

Kdo má chuť dneska na Itálii?

Italská kuchyně, to je rýže, pasta a pizza. Tak schválně, jestli je od sebe rozeznáte i v tomto podivuhodném skupenství. Poměry vody a sypkých surovin zkrátka neošálíte...

A ještě víc...

Když to nejde silou, použijte ještě větší sílu. Sice to možná odnese nějaký ten kus náčiní, ale co byste neobětovali pro výtečnou chuť?


Hrnečku vař

Hrnečkové recepty jsou super, no a když se to spojí ještě s rychlou přípravou v mikrovlnné troubě, máte postaráno. Sice ne o dorbé jídlo, ale pár hodin úklidu, ale zase nepřiberete. 

Text Jana Tobrmanová Čiháková, foto facebook, @girly

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pusťte se do cupcakes! S těmito tipy je zvládnete

08.03.2021 | Nadýchané těsto a jemný, akorát sladký, perfektně vyšlehaný a ochucený krém – spojení, jenž tvoří cupcake snů. Přestože propracovat se k uspokojivému výsledku kolikrát stojí hned několik pokusů, není z toho třeba dělat vědu. Vsaďte na ozkoušené krémy profesionálů a nechvátejte. Perfektní krém si žádá svůj čas.

Devadesátileté tajemství Fernetu: Veřejnost zná doposud jen šest bylin ze čtrnácti

26.04.2021 | Počátky bylinného nápoje Fernet Stock sahají až do roku 1927. Za nezaměnitelnou chutí bylinného nápoje stojí tajná receptura, kterou jako poklad z rodinného sejfu vyzdvihl Lionello Stock jakožto reakci za porušení gentlemanské dohody Bernardinem Brancou. Tato zkušenost však mladému Lionellovi přihrála možnost vytvořit proslulý Fernet Stock, který si díky své oblibě drží stále stejnou recepturu a v čisté podobě i legendárním drinku Fernet Stock Bavorák si ho vychutnáváme již více než 90 let.

Nejen ústřice... libido v minulosti podporovala i paviání moč

09.06.2021 | Počátky a jasnou historii prostředků na povzbuzení touhy asi jen sotva přesně vypátráme, nicméně zmínky o nich jsou obvyklou součástí mnoha dávných textů. Historie zná dokonce i mnoho, řekněme, kontroverzních afrodiziak, přičemž některá z nich mohla bezprostředně ohrozit i život.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont