Žádný učený z nebe nespadl. Fotky z kuchyně, u kterých se pobavíte

Žádný učený z nebe nespadl. Fotky z kuchyně, u kterých se pobavíte

10.05.2021 | Ne vždycky jde v kuchyni všechno podle plánů. Občas se zapomene na hrnec na plotně, neodhadne množství surovin a nebo vás překvapí vada materiálu. Podívejte se na kulinární eskapády. Myslíme, že se od srdce zasmějete.

Žádný učený z nebe nespadl a podle toho to také občas vypadá. Kéž by tyto kuchaře začátečníky ale trápila jen sražená omáčka nebo třeba převařené těstoviny. Tito naši "hrdinové" se toho rozhodně nebáli a rozjeli to vskutku ve velkém stylu - no...a podle toho to také vypadá. 

Kde udělali soudruzi z NDR chybu tentokrát? 

Rychlovarná konvice šetří čas a je prima, když ji člověk nechá dělat to, k čemu byla stvořena. Strčit ji do zásuvky a zmačknout čudlík byl ale evidentně pro někoho oříšek. 

Tlakový hrnec v akci. Exploze to byla slušná. A jak se asi mělo jídlo uvnitř, které se nedobrovolně flambovalo?

Kdo má chuť dneska na Itálii?

Italská kuchyně, to je rýže, pasta a pizza. Tak schválně, jestli je od sebe rozeznáte i v tomto podivuhodném skupenství. Poměry vody a sypkých surovin zkrátka neošálíte...

A ještě víc...

Když to nejde silou, použijte ještě větší sílu. Sice to možná odnese nějaký ten kus náčiní, ale co byste neobětovali pro výtečnou chuť?


Hrnečku vař

Hrnečkové recepty jsou super, no a když se to spojí ještě s rychlou přípravou v mikrovlnné troubě, máte postaráno. Sice ne o dorbé jídlo, ale pár hodin úklidu, ale zase nepřiberete. 

Text Jana Tobrmanová Čiháková, foto facebook, @girly

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Šunky nejvyšší jakosti: Rozdíly i porušení vyhlášky

09.09.2021 | Šunky nejvyšší jakosti patří k těm nejkvalitnějším výrobkům z této kategorie masných výrobků, které jsou na trhu k dostání, obzvlášť, pokud jsou navíc ještě nositelkami známek KLASA, Regionální potravina či Vyrobeno podle české cechovní normy. Ale i mezi nejlepšími z nejlepších mohou být rozdíly – v chuti, konzistenci, ale i třeba co se týče plnění povinností legislativy.

Stát chce finančně pomoci zvyšování produkce ryb v tuzemsku

13.09.2021 | Stát chce finančně pomoci tuzemskému rybářství tak, aby celková produkce ryb v Česku do roku 2030 stoupla ze současných zhruba 20 000 tun ročně. Podle odhadů ministerstva by mohlo jít o nárůst o 0,4 až dvě procenta, hlavně díky budování nových kapacit.

Medokomerc: Med zdraží o 20 %, na jaře už nebude vůbec

10.09.2021 | Med v dohledné době velmi rychle zdraží, a to až o pětinu. Na vině je nedostatečné množství medu letos vyprodukovaného v Česku a velmi výrazné zdražení medu na světových trzích, kde poptávka převyšuje nabídku. Kvůli aktuální nelehké situaci lze očekávat, že své podnikání ukončí zhruba 10 % evropských zpracovatelů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont