Vinex vyhrálo letos Rulandské bílé z Valtic

Vinex vyhrálo letos Rulandské bílé z Valtic

5. 5. 2018 | Šampionem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín Grand prix VINEX je Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 710 vzorků vín od 125 výrobců ze 13 vinařských zemí, což je rekordní počet vín v historii soutěže. Uvedli dnes organizátoři v tiskové zprávě.

Zastoupení v soutěži měla kromě tuzemských vín vína z Rakouska, Maďarska, Německa, Slovenska, Francie, Itálie, Chile a Rumunska.

Vína hodnotila mezinárodní komise degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasedli v porotě degustátoři z Rakouska, Maďarska, Velké Británie a Austrálie.

"Naším cílem je, aby hodnocení GRAND PRIX VINEX bylo etalonem kvality a profesionality při hodnocení soutěží vín v ČR. Soutěž nejen splňuje, ale dokonce překračuje Národní standardy soutěží vín ČR," uvedl ředitel soutěže Pavel Krška.

Veřejnost bude mít příležitost seznámit se nejen s oceněnými víny na brněnském výstavišti 26. až 27. května.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Kvalita chleba stoupá díky velké konkurenci mezi pekaři

6. 6. 2018 | Pardubice dnes hostí tradiční akci nazvanou Dny chleba. Součástí čtyřiadvacátého ročníku je jako obvykle i chlebová soutěž, porotci dnes hodnotili 64 vzorků ve třech kategoriích.

Řetězec Globus otevře v ČR první malý obchod

31. 5. 2018 | Obchodní řetězec Globus otvírá v Česku první menší obchod Globus Fresh, dosud provozoval v tuzemsku 15 hypermarketů. Nová prodejna bude v Pardubicích na sídlišti Dubina, další pak vyroste v Praze.

MZe chce vyřadit z dotovaného mléčného programu střední školy

18. 6. 2018 | Střední školy by měly být vyškrtnuty z dotovaného programu Mléko do škol. Návrh nařízení ministerstva zemědělství, které to umožní, projedná v úterý vláda. Státní rozpočet by tak měl ušetřit 440 milionů korun.

Aktuální číslo

v prodeji od 30.7.