Vinařské tripy nahradí znojemské vinobraní, nuda tu rozhodně nebude

Vinařské tripy nahradí znojemské vinobraní, nuda tu rozhodně nebude

06.08.2020 | Vinařské tripy letos nahradí Znojemské historické vinobraní, které se mělo konat od 11. do 13. září. Vinobraní, které je místními považováno za vrchol sezony a přijíždějí na něj desetitisíce lidí, se letos neuskuteční kvůli protikoronavirovým opatřením.

<

Díky Vinařským tripům si ale turisté přesto budou moci užít degustaci vín při živé hudbě, prohlédnout vinařství nebo nakoupit burčák. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Znojemské Besedy Karel Semotam.

"Vinobraní jako takové nebude, rušit plánovanou návštěvu Znojemska ale rozhodně nikdo nemusí," řekl starosta Znojma Jan Grois (ČSSD). Znojemská Beseda si totiž na víkend připravila s místními vinaři akci Vinařské tripy. "Otevřené sklepy a degustace nabídnou vinaři například z Hnanic a Šatova, Vrbovce nebo Chvalovic, chybět nebude ani Znovín Znojmo," řekl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Přestože je Znojemské vinobraní spojováno hlavně s průvodem krále Jana Lucemburského, představuje především oslavu úrody a sklizně vinné révy. "Počasí, které je letos typické střídáním studených a teplých dnů a nocí, předurčuje, že letošní vína budou příjemně aromatická. To se týká především například Sauvignonu, Tramínu červeného a všech muškátových odrůd," uvedl předseda představenstva Znovínu Znojmo Pavel Vajčner.

Součástí alternativy za Znojemské historické vinobraní je i živá hudba, prodej burčáku či občerstvení nebo komentované prohlídky jednotlivých vinařství. Šaldorfské sklepy si pro turisty připravily degustační soutěž v rozpoznávání vín jednotlivých odrůd, vítěz si odveze trakař plný šaldorfských vín.

Organizátoři ubezpečují, že díky rozsahu Vinařských tripů nebude docházet ke kumulaci velkého počtu návštěvníků. Akce takového typu bude ve Znojmě poprvé. Přehled všech akcí je k nalezení na webu Znojemské Besedy nebo jednotlivých vinařství.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pozor, tyto cukrovinky mohou zadusit dítě!

22.09.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před dvěma šaržemi nebezpečných želé cukrovinek původem z Vietnamu. Obsahují látku, která může při neopatrné konzumaci nabobtnat. V minulosti to vyústilo v několik případů úmrtí dětí na následky zadušení, uvedl dnes v tiskové zprávě za SZPI Marek Bartík.

Proč povinné testy na Covid ohrožují oblíbenou Rioju?

24.09.2020 | Všichni pracovníci ve vinařství v provincii Álava na severu Španělska musejí preventivně podstoupit test na covid-19, než se dají do práce. Podle agentury Reuters ohrožuje toto opatření letošní sklizeň ve známé vinařské oblasti Rioja.

Bylinky pro ženské zdraví: Tyto by vám neměly uniknout

28.08.2020 | Příroda je mocná a dává nám k dispozici celou řadu možností, jak využít její sílu. Jednou z nich jsou bylinky. Znaly je už prababičky našich babiček a generace ještě o mnoho starší. Které bylinky jsou ty tradiční, účinné a užitečné na ten či onen neduh?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont