Vinaři z Česka získali v Německu na soutěži Mundus Vini 23 medailí

Vinaři z Česka získali v Německu na soutěži Mundus Vini 23 medailí

08.10.2021 Jana Čiháková

Vinaři z České republiky získali na soutěži Mundus Vini v Německu 23 medailí, z toho 14 zlatých a devět stříbrných. Nejúspěšnější bylo B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku, které získalo sedm zlatých medailí. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 4500 vín z 35 zemí světa, vzorky posuzovala porota 120 hodnotitelů. "Soutěže vín v našem sousedství, tedy s nejvyšším zastoupením vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropských region, často právě ve srovnání s našimi nejbližšími konkurenty nejlépe vypovídají o reálné kvalitě moravského a českého vinařství," poznamenal ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Mundus Vini má pověst jedné z nejpřísněji hodnocených světových soutěží. "Velmi si vážíme úspěchů v takto prestižní soutěži, ve které jsme čelili silné světové konkurenci. Těší nás, že naše kvality ocenili takto přísní odborníci, a můžeme tak na Jižní Moravu přivézt tato významná ocenění," uvedl předseda představenstva B/V vinařství Vlastimil Valenta.

Kromě ratíškovického vinařství uspěla v Německu například i vína vinařství Štěpán Maňák a Víno Mikulov, která získala shodně po dvou zlatých a dvou stříbrných medailích.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Průměrný Čech za chléb měsíčně utratí 120 korun

15.10.2021 | Průměrný Čech podle Svazu pekařů a cukrářů ČR měsíčně utratí za chléb asi 120 korun. Kvůli případnému zvýšení ceny z důvodu rostoucích nákladů pekařů by zákazníci mohli zaplatit o 30 korun více. Cena chleba za kilogram podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) činí zhruba 30 korun, v rámci Evropské unie má ČR pátý nejlevnější chléb. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci Svazu pekařů a cukrářů. Neúměrně nízká podle nich je v Česku i cena rohlíku, který lidé koupí za 1,9 koruny.

Varování spotřebitelům: Toto mléko nepijte!

22.10.2021 | Olomoucká mlékárna Olma kvůli mikrobiální kontaminaci stahuje z trhu čerstvé mléko balené do PET lahví, které má datum spotřeby do 26. října a do 30. října. U citlivých jedinců může toto mléko způsobit zažívací potíže, Olma proto nedoporučuje jeho konzumaci.

DANONE ohlásilo zdražení. Důvodem je navýšení nákladů

19.10.2021 | Francouzská potravinářská společnost Danone kvůli vyšším nákladům zvedne ceny, neboť čelí dražším surovinám i potížím v dodavatelských řetězcích. Firma, která v České republice stojí za značkami Activia, Actimel nebo Alpro, to dnes uvedla, když představila tržby za třetí čtvrtletí. Ty přitom vzrostly.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont