Veterináři ve skladu v Praze našli asi 200 kg drůbežího masa neznámého původu

Veterináři ve skladu v Praze našli asi 200 kg drůbežího masa neznámého původu

18.06.2021 | Kontrola Státní veterinární správy (SVS) odhalila ve skladu v Praze na Smíchově zhruba 200 kilogramů drůbežího masa neznámého původu. Inspektoři maso znehodnotili obarvením a rozhodli o jeho likvidaci v asanačním podniku.

S provozovatelem bude zahájeno správní řízení, může mu být uložena pokuta až 50 milionů korun. 

Ve skladu se podle mluvčího veterinářů Petra Vorlíčka nacházelo především zmrazené kuřecí maso, dále pak asi 20 kilogramů chlazených kachních prsou. Na obalech sice byly uvedeny údaje, jako je název, skladovací podmínky a datum spotřeby, chyběla ale identifikační značka výrobce.

Provozovatel podle Vorlíčka předložil obchodní doklady od údajného dodavatele, ten ovšem není registrovaný u SVS pro jakékoliv zacházení s živočišnými produkty. V dokumentech navíc nebyl údaj o místu, odkud bylo maso odesláno nebo informace o konkrétních distribuovaných šaržích. Veterináři proto nalezené maso označili jako potraviny neznámého původ, které nelze kvůli možnému ohrožení zdraví spotřebitele uvést na trh.

Státní veterináři loni uložili pokuty za přibližně 33 milionů korun. Je to podobná suma jako o rok dříve, kdy přesáhly rekordních 33 milionů korun.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Uzený bok z Normy byl plný pesticidů, čtyři pětiny jsou mezi zákazníky

29.07.2021 | Státní veterinární správa (SVS) nařídila na základě obdrženého varování Systémem rychlého varování (RASFF) stáhnout z trhu uzený bok bez kosti od polského výrobce Animex Foods kvůli obsahu pesticidu etylenoxidu.

SZPI zjistila nebezpečné látku v doplňku stravy od výrobce z Brna

24.03.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na trhu doplněk stravy s nadlimitní koncentrací látky amygdalin, která se v těle po požití metabolizuje na kyanovodík a kyanidy. Doplněk B17 Preventum s minimální trvanlivostí do 6. listopadu 2022, jehož výrobcem je společnost Green idea se sídlem v Brně, musí být z tržní sítě neprodleně stažen.

Těstoviny: Lehce stravitelná dobrota plná energie

30.07.2021 | Zapékané, plněné, s omáčkou i bez, slané i sladké, pro milovníky masa i vegetariány, milované dětmi stejně jako dospělými. Bez těstovin rozličných druhů a chutí už by si většina z nás neuměla svůj jídelníček představit. Poodhalte jejich historii a naučte se, jak který druh co nejlépe využít.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont