Veterináři ve skladu v Praze našli asi 200 kg drůbežího masa neznámého původu

Veterináři ve skladu v Praze našli asi 200 kg drůbežího masa neznámého původu

18.06.2021 Jana Čiháková

Kontrola Státní veterinární správy (SVS) odhalila ve skladu v Praze na Smíchově zhruba 200 kilogramů drůbežího masa neznámého původu. Inspektoři maso znehodnotili obarvením a rozhodli o jeho likvidaci v asanačním podniku.

S provozovatelem bude zahájeno správní řízení, může mu být uložena pokuta až 50 milionů korun. 

Ve skladu se podle mluvčího veterinářů Petra Vorlíčka nacházelo především zmrazené kuřecí maso, dále pak asi 20 kilogramů chlazených kachních prsou. Na obalech sice byly uvedeny údaje, jako je název, skladovací podmínky a datum spotřeby, chyběla ale identifikační značka výrobce.

Provozovatel podle Vorlíčka předložil obchodní doklady od údajného dodavatele, ten ovšem není registrovaný u SVS pro jakékoliv zacházení s živočišnými produkty. V dokumentech navíc nebyl údaj o místu, odkud bylo maso odesláno nebo informace o konkrétních distribuovaných šaržích. Veterináři proto nalezené maso označili jako potraviny neznámého původ, které nelze kvůli možnému ohrožení zdraví spotřebitele uvést na trh.

Státní veterináři loni uložili pokuty za přibližně 33 milionů korun. Je to podobná suma jako o rok dříve, kdy přesáhly rekordních 33 milionů korun.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Restaurace nečeká nic dobrého! Až třetina skončí

22.11.2021 | Z české gastronomické mapy může zmizet více než třetina restaurací a hospod. Pevně rozhodnuta ukončit podnikání je nyní téměř desetina provozovatelů, dalších skoro třináct procent se k ukončení podnikání přiklání a necelých patnáct procent kvůli nejasnému výhledu oboru tento krok zvažuje. Vyplývá to z průzkumu společnosti Edenred mezi 236 majiteli restaurací.

Mňamka pro drobečky? Ne, časovaná bomba se salmonelou

21.09.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stažení kaše původem z Polska. SZPI obdržela notifikaci prostřednictvím evropského systému varování pro potraviny a krmiva RASFF od slovenského dozorového orgánu, který v uvedené šarži potraviny zjistil přítomnost bakterií Salmonella enteritidis.

Pečené, anebo ne? U RAW cukroví se nemusíte vzdát oblíbených druhů + RECEPTY!!!

26.11.2021 | RAW cukroví se stává trendem. Neobsahuje lepek, bílý cukr ani nezdravé tuky a je bohaté na řadu cenných vitamínů. No není to lákavé?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont