Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

2. 7. 2018 | Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru Géčko v Liberci specializovaný na asijskou kuchyni. Při kontrole objevili větší množství myšího trusu a nečistot.

ČTK o tom dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Zástupce nákupního centra Roman Šebl dnes ČTK řekl, že nájemce provozovny na odstranění závad pracuje.

Veterináři závažné problémy s dodržováním hygienických pravidel zjistili při kontrole vietnamského fast foodu v pátek 29. června. "Inspektoři objevili na zařízeních, podlaze i v těžko přístupných místech větší množství myšího trusu a nečistot, což pochopitelně odporuje hygienickým náležitostem, které musí takováto provozovna striktně splňovat," uvedl Vorlíček.

Na místě veterináři kvůli pochybením zajistili 12 kilogramů rozmraženého drůbežího masa a deset kilogramů rozmražených kachen. "Tyto živočišné produkty budou neškodně odstraněné v asanační podniku na náklady kontrolovaného," řekl mluvčí inspekce. Provozovateli rychlého občerstvení byla podle něj nařízena deratizace, úklid a sanitace provozovny. "Za uvedené prohřešky hrozí kontrolovanému pokuta ve výši až deset milionů korun," dodal Vorlíček.

Provozovatel fast foodu má prostory v nákupním centru pronajaté a podle Šebla na odstranění zjištěných pochybení pracuje. "Přistupuje k tomu aktivně," uvedl zástupce nákupního centra. Nájemce mu také řekl, že deratizaci i před nálezem myšího trusu prováděl v intervalech, jak stanovují předpisy.

V Liberci nechali veterináři kvůli myšímu trusu a dalšímu nepořádku letos v únoru dočasně uzavřít také výrobnu masných produktů v liberecké čtvrti Ruprechtice. Myší trus a další výrobně technologické závady byly loni na podzim důvodem k uzavření výrobny kebabu v Dolní Suché u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zároveň tehdy veterináři nařídila likvidaci 848 kilogramů rozpracované suroviny.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI uzavřela Tesco v Aši, v prodejně byl myší trus

4. 9. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v pondělí obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Důvodem jsou nezvládnutá deratizační opatření.

Čtvrtina sýrů z dovozu při kontrole SZPI nevyhověla

21. 8. 2018 | Čtvrtina sýrů z dovozu nevyhověla při kontrole Státní zemědělské potravinářské inspekce (SZPI) požadavkům zákona. Inspekce podrobila laboratorní analýze 64 šarží.

Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

20. 8. 2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

Aktuální číslo

v prodeji od 27.8.