Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

2. 7. 2018 | Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru Géčko v Liberci specializovaný na asijskou kuchyni. Při kontrole objevili větší množství myšího trusu a nečistot.

ČTK o tom dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Zástupce nákupního centra Roman Šebl dnes ČTK řekl, že nájemce provozovny na odstranění závad pracuje.

Veterináři závažné problémy s dodržováním hygienických pravidel zjistili při kontrole vietnamského fast foodu v pátek 29. června. "Inspektoři objevili na zařízeních, podlaze i v těžko přístupných místech větší množství myšího trusu a nečistot, což pochopitelně odporuje hygienickým náležitostem, které musí takováto provozovna striktně splňovat," uvedl Vorlíček.

Na místě veterináři kvůli pochybením zajistili 12 kilogramů rozmraženého drůbežího masa a deset kilogramů rozmražených kachen. "Tyto živočišné produkty budou neškodně odstraněné v asanační podniku na náklady kontrolovaného," řekl mluvčí inspekce. Provozovateli rychlého občerstvení byla podle něj nařízena deratizace, úklid a sanitace provozovny. "Za uvedené prohřešky hrozí kontrolovanému pokuta ve výši až deset milionů korun," dodal Vorlíček.

Provozovatel fast foodu má prostory v nákupním centru pronajaté a podle Šebla na odstranění zjištěných pochybení pracuje. "Přistupuje k tomu aktivně," uvedl zástupce nákupního centra. Nájemce mu také řekl, že deratizaci i před nálezem myšího trusu prováděl v intervalech, jak stanovují předpisy.

V Liberci nechali veterináři kvůli myšímu trusu a dalšímu nepořádku letos v únoru dočasně uzavřít také výrobnu masných produktů v liberecké čtvrti Ruprechtice. Myší trus a další výrobně technologické závady byly loni na podzim důvodem k uzavření výrobny kebabu v Dolní Suché u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zároveň tehdy veterináři nařídila likvidaci 848 kilogramů rozpracované suroviny.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Veterináři odhalili nelegální sklad kebabu na Českokrumlovsku

10. 10. 2018 | Veterináři s celníky v odhalili nelegální sklad polotovarů pro výrobu kebabu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku.

Veterináři na D11 našli půl tuny nevhodně převážených potravin

7. 10. 2018 | Veterináři našli v uplynulém týdnu při kontrole vozidla na dálnici D11 v Pardubickém kraji půl tuny potravin přepravovaných za nevhodných teplotních podmínek.

Veterináři odebrali kvůli moru 1133 vzorků, zatím ho nezjistili

22. 10. 2018 | Veterináři od začátku října odebrali při plošných kontrolách 1133 vzorků dovozového vepřového masa, 809 je jich vyšetřených. U žádného z nich africký mor prasat nezjistili.

Aktuální číslo

V prodeji od 29. 10.