Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru v Liberci

02.07.2018 | Veterináři uzavřeli fast food v nákupním centru Géčko v Liberci specializovaný na asijskou kuchyni. Při kontrole objevili větší množství myšího trusu a nečistot.

ČTK o tom dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Zástupce nákupního centra Roman Šebl dnes ČTK řekl, že nájemce provozovny na odstranění závad pracuje.

Veterináři závažné problémy s dodržováním hygienických pravidel zjistili při kontrole vietnamského fast foodu v pátek 29. června. "Inspektoři objevili na zařízeních, podlaze i v těžko přístupných místech větší množství myšího trusu a nečistot, což pochopitelně odporuje hygienickým náležitostem, které musí takováto provozovna striktně splňovat," uvedl Vorlíček.

Na místě veterináři kvůli pochybením zajistili 12 kilogramů rozmraženého drůbežího masa a deset kilogramů rozmražených kachen. "Tyto živočišné produkty budou neškodně odstraněné v asanační podniku na náklady kontrolovaného," řekl mluvčí inspekce. Provozovateli rychlého občerstvení byla podle něj nařízena deratizace, úklid a sanitace provozovny. "Za uvedené prohřešky hrozí kontrolovanému pokuta ve výši až deset milionů korun," dodal Vorlíček.

Provozovatel fast foodu má prostory v nákupním centru pronajaté a podle Šebla na odstranění zjištěných pochybení pracuje. "Přistupuje k tomu aktivně," uvedl zástupce nákupního centra. Nájemce mu také řekl, že deratizaci i před nálezem myšího trusu prováděl v intervalech, jak stanovují předpisy.

V Liberci nechali veterináři kvůli myšímu trusu a dalšímu nepořádku letos v únoru dočasně uzavřít také výrobnu masných produktů v liberecké čtvrti Ruprechtice. Myší trus a další výrobně technologické závady byly loni na podzim důvodem k uzavření výrobny kebabu v Dolní Suché u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zároveň tehdy veterináři nařídila likvidaci 848 kilogramů rozpracované suroviny.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Polovina vadného masa z polských jatek již byla u nás zadržena

02.02.2019 | Polovina z dodávky problémového masa z Polska, které se dostalo do Česka, se již vrátila zpátky do Polska, nebo byla zadržena ve skladu obchodníka. ČTK to dnes řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Do České republiky bylo podle ministerstva zemědělství exportováno celkem zhruba 300 kilogramů hovězího.

Luxusní restaurace mohou vydávat maso jiného původu za argentinské

08.02.2019 | Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) vyjádřil pochybnosti o původu masa. Na základě informací ze strany dozorových orgánů připustil, že existuje podezření, že některé restaurace běžně vydávají méně kvalitní maso za maso vysoce kvalitní, a klamou tak zákazníky. Dozorové orgány zesílily kontroly na maximum a pokud by se jakékoli pochybení prokázalo, bude o tom Ministerstvo zemědělství neprodleně informovat!

Ministr zemědělství Miroslav Toman: Maso z polských jatek je u nás také

01.02.2019 | Evropské země postupně zjišťují, kam všude bylo dovezeno maso z polských jatek, kde se zpracovávaly nemocné krávy. Do Česka se podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího, až 600 kilogramů hlásí Slovensko a další stovky kilogramů pak Francie nebo Portugalsko. Zasaženo je podle Evropské komise nejméně 14 zemí, unijní úřady zahájily vyšetřování.

Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

O potravinách koluje mnoho mýtů a polopravd. V únorovém čísle Vám proto nabídneme trochu jiný pohled na věc a některé z nich uvedeme na správnou míru.