Vejce plná antibiotik: Pravda nebo mýtus?

Vejce plná antibiotik: Pravda nebo mýtus?

05.09.2019 | Růstové hormony a antibiotika ve vejcích Je potřeba zdůraznit, že používání růstových hormonů je u nosnic, ale i u všech jiných hospodářských zvířat v ČR a v EU legislativně zakázáno.

Ti co se domnívají, že se v moderních velkochovech užívají hormony za účelem zvýšení produkce vajec, se tak domnívají mylně. Vedle toho používání antibiotik je povoleno, ale pouze k léčebným účelům, nikoliv jako podpůrný přípravek, a je zároveň podmínkou dodržovat takzvané ochranné lhůty. To znamená, že vejce ani drůbež se nesmí uvádět na trh, dokud nejsou antibiotika odbourána a vyloučena z organismu. Někteří spotřebitelé poukazují na vysokou snášku vajec, představují si, že jsou nosnice nepřirozeně stimulovány. Není tomu tak, vysoká snáška se odvíjí od vyšlechtěných plemen, prostředí chovu, kompozice krmiva a denního režimu nosnic. Konzumace vajec je v tomto směru pro lidskou výživu naprosto bezpečná.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Matcha tea: 7 důvodů, proč ho pít

11.02.2020 | Matcha tea k nám přicestoval z Japonska, kde se už po celé generace pije pro jeho zázračné účinky. Těchto 7 si oblíbíte i vy!

Nahradí rajče syntetické laky a pryskyřice?

17.02.2020 | Rajče se pěstuje téměř všude na světě a jí se celý rok, proto ho lze snadno zpracovávat. Brzy by mohlo nahradit syntetické laky a pryskyřice na obalu konzerv.

Potřebujeme jarní detox my nebo spíš prodejci detoxikačních kúr?

13.02.2020 | Detoxikace slibuje vyčistit organismus od škodlivých látek a zároveň něco zhubnout. Faktem ale je, že organismus už se čistí sám, a to díky ledvinám a játrům. I kilogramy, které rychle shodí, se brzy vracejí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont