Ve Španělsku vyrábějí skutečně modré víno

Ve Španělsku vyrábějí skutečně modré víno

29.10.2018 | Před pěti lety se pět studentů ve španělském Baskicku rozhodlo vnést revoluci do nějakého sektoru a vybralo si vinařství, které je považováno za nejkonzervativnější.

Vzniklo tak modré víno, píše agentura AFP.

Vynález Imanola, Iňiga, Gorka, Artize a Taiga, který si vyžádal dva roky výzkumu a vývoje za přispění chemiků, je jednou z četných inovací, které se objevují ve stále ještě velmi konzervativním světě.

Jejich podnik Gik Live! založený v roce 2015, který má nyní 12 zaměstnanců, prodal již první rok 30.000 lahví a loni dokonce 500.000. Má dnes zákazníky v 21 zemích. Hlavním odbytištěm jsou Spojené státy, za nimiž následuje Francie.

"Chápeme, že pro mnoho lidí je víno něco, s čím se nežertuje. Víno je posvátné," říká jeden ze zakladatelů start-upu Taig Mac Carthy, z poloviny Ir a z poloviny Bask. "My však rádi věci měníme a nemáme strach zkusit něco nového," vysvětluje v baru svého podniku v Portugalete nedaleko Bilbaa.

Možná že by sklenka modrého vína uvedla do rozpaků mnohé sommeliéry. Produkují ho však četná španělská vinařství. Jaký je jeho recept? Smíchá se hodně bílého vína s troškou červeného a s moštem, přitom tato směsice se získává lisováním hroznů a ještě není fermentovaná. Aby vznikla modrá barva, přidají se anthokyany, modré pigmenty, které se nacházejí ve slupce červených hroznů, a indigokarmín, přírodní modré barvivo získané z indigovníku.

Výrobci více neudávají a odvolávají se na průmyslové tajemství. Upřesňují, že kombinují "přírodu a technologii".

Do podobné produkce se pustili ve Španělsku další vinaři. Na trh se dokonce dostalo typicky španělské šumivé víno cava v modrém provedení.

Pokud jde o mladé podnikatele z Gik Live!, rozhodli se inovovat ještě dále, s čajovým vínem či s kořeněným červeným vínem pojmenovaným Bastarde. Jedna láhev stojí většinou 11 až 13 eur (286 až 338 Kč). Zákazníkům je obvykle pětadvacet až pětačtyřicet let.

Pokud jde o spotřebitele, reakce jsou různé. Jean-Michel Deluc, bývalý sommeliér v pařížském Ritzu, považuje modré víno za "překvapivé". "Musím se přiznat, že to není můj vkus, ale přesto to není špatné," uvedl.

Avšak v srpnu ho kritik listu Daily Telegraph označil za "hračku" pro dospělé. "Příliš sladké, příliš sladké," napsal.

Podle generálního ředitele španělské observatoře trhu s vínem Rafaela del Reye toto víno otřáslo konzervativním sektorem s konzervativními spotřebiteli a konzervativními producenty.

V Evropě musel podnik označit svůj Gik Blue za alkoholický nápoj, neboť úřady vyloučily, že by se mohl prodávat jako víno

"Považujeme ho za novou kategorii," vysvětluje spoluzakladatel Gik Live! Aritz López. Z obav před kritikou odmítá vinař, který vyrábí rovněž tradiční víno, aby byl zveřejněn název jeho vinařství a obce.

"Od počátku jsme věděli, že Gik Blue bude produktem, který vyvolá nejrůznější ohlasy," přiznává Aritz López.

Podnik nicméně očekává, že letos bude mít obrat ve výši 1,5 milionu eur (39 milionů Kč). To je úctyhodný výsledek pro společnost vytvořenou sotva před třemi lety.

A jaká je cena úspěchu? Taig Mac Carthy vypráví, jak v jednom španělském obchodě objevil padělky Gik Blue... vyrobené v Číně.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

6 květin, které se vyplatí pustit do kuchyně

15.01.2019 | Taky si nedovedete představit vaření bez svěžích bylinek? Pak popusťte fantazii ještě o kousek dál, a vyzkoušejte jedlé květy. Pokrmy jimi můžete skvěle dochutit. Víte třeba, že pampeliška dodá jídlu grády, zatímco begónie se postará o ovocnou vůni?

Dubnový CZ TEST je v prodeji!

| V současné době se rozšiřuje nový trend, a to nakupovat do vlastních obalů, resp. chodit nakupovat do obchodu tzv. bez obalu. Mnozí se tak domnívají, že tímto přístupem podporují trend omezování nadbytečného používání plastů. Jak to ale doopravdy s potravinami a jejich obaly je? Přírodě možná tímto přístupem pomůžeme, svému zdraví ale můžeme ublížit. V novém čísle pro vás máme celý speciál s řadou odborníků o hygieně i recyklaci plastových obalů.

Co je doma, to se počítá: 4 důvody, proč upřednostnit domácí produkci

07.02.2019 | Samozřejmě, že ne všechno je u nás dostupné. V mnoha případech ale existuje k zahraničním produktům řada tuzemských variant, jejichž konzumace nebo použití k přípravě finálních pokrmů je nejen přirozenější, ale také zdravější a často i levnější.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!