Varování spotřebitelům. Tyto konzervy raději vraťte zpět prodejci

Varování spotřebitelům. Tyto konzervy raději vraťte zpět prodejci

19.02.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nepravdivé údaje o obsahu masa u masných konzerv z Polska. Produkt BEST Premium Lunch, v balení 110 gramů, musí prodávající společnost Kaufland stáhnout ze všech svých poboček.

V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Společnost Kaufland podle své mluvčí Renaty Maierl tento produkt z prodejen odstranila už 9. února.

Výrobce na obalu mimo jiné uvedl, že produkt obsahuje 70 procent vepřového masa a šest procent strojně odděleného kuřecího masa. "Laboratorní rozbor ale v předmětné šarži potraviny potvrdil obsah masa pouze v hodnotě 59,6 procenta. Údaj na obalu potraviny tak byl pro spotřebitele klamavý a zavádějící ohledně skutečného obsahu masa v balení," uvedl Kopřiva.

Tento výrobek rozhodně nebyl v pořádku

gallery

Inspektoři prodejci nařídili, aby neprodleně stáhl závadnou šarži ze všech poboček. Zároveň mu nařídili, aby nechal u pěti následujících šarží této potraviny na vlastní náklady udělat v akreditované laboratoři rozbor, který prokáže, že potraviny nebudou klamavě označeny, pokud jde o obsah masa. SZPI s ním rovněž zahájí správní řízení o uložení pokuty.

"Jedná se o pochybení na straně dodavatele a vzniklá situace nás pochopitelně velmi mrzí. Vše detailně prověřujeme a jsme ve spojení s dodavatelem," řekla dnes ČTK mluvčí Maierl.

Zdroj ČTK, foto SZPI a shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Petr Havel: Spojovat objem sklizně s cenami pekárenské produkce je klišé

22.02.2021 | Není to poprvé, ani naposledy, co jsme na našich stránkách cenu pšenice řešili. Na názor jsme se zeptali i agrárního analytika Petra Havla.

Mlynáři ohlásili zdražení mouky. Kolik si připlatíme za pečivo?

22.02.2021 | Mlynáři ohlásili zdražování mouky o 20 až 25 procent kvůli vzrůstajícím cenám potravinářské pšenice. Ta vystoupala podle nových smluv až na 5800 Kč za tunu. Dnes to v tiskové zprávě uvedl předseda představenstva Společenstva mlynářů a pekařů ČR Jaroslav Chochole.

Milujeme Finger Food: Mimochodem, tyto kombinace budete milovat také

24.02.2021 | Finger Food, který se dá volně přeložit jako jídlo mezi prsty, je jedno z mála jídle, které si můžete dovolit jíst rukama i na těch nejhonosnějších společenských akcích, aniž byste se provinili stravovací etiketě. Nespornou výhodou jednohubek je i skutečnost, že je díky jejich malé velikosti můžete ochutnat třeba všechny a v ideálním případě nevytvoříte ani žádný nepořádek.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont