Varování spotřebitelům: Inspektoři našli v tomto doplňku stravy zakázané látky

Varování spotřebitelům: Inspektoři našli v tomto doplňku stravy zakázané látky

13.11.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v e-shopu prohormony.cz doplněk stravy se zakázanou látkou. Americký produkt USP LABS OxyELITEPro obsahoval zakázanou látku yohimbine. V některých státech mimo Evropskou unii je používána pro své údajné účinky na libido či ke kontrole hmotnosti.

Společnost EDOXIS GROUP, s.r.o. z Prahy musí doplněk neprodleně stáhnout z trhu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Laboratorní rozbory ukázaly v doplňku stravy přítomnost v potravinách zakázané látky yohimbine (kůra bujarníku yohimbe) v množství 0,444 miligramu na jednu kapsli. "Nařízení Evropského parlamentu a Rady nepřipouští přítomnost jakéhokoli detekovatelného množství uvedené látky v potravinách. Výrobek prodejce dodal bez etikety v českém jazyce," uvedl Kopřiva.

S kontrolovanou osobou zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty. Informace vložila do systému rychlého varování pro potraviny RASFF.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Varování spotřebitelům. Tyto krevety vás můžou otrávit

01.06.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před konzumací potraviny Krevety vannamei celé syrové 30/40, hluboce zmrazený produkt, v balení 300 g, číslo šarže: X1692012BUXX, datum minimální trvanlivosti: 12/2021, země původu: Ekvádor, Prodejce: mrazeneryby.cz s.r.o., Jabloňová 10, 10600, Praha Záběhlice, ČR.

Tak trochu jiná káva. Tato se vyrábí z "odpadků"

14.06.2021 | Jsme v kanceláři začínající firmy Atomo Coffee Inc., kde tým vědců se specializací na potraviny a chemiků pod vedením přátel a spoluzakladatelů Andyho Kleitsche a Jarreta Stopfortha pracuje na tom, co doufají, že bude nástupcem masa bez masa, vajec bez vajec a mléka bez mléka. Káva bez kávy od Atomo se vyrábí z upcyklovaných surovin, často ze semen a slupek ze semínek slunečnice a semen vodního melounu.

Polské maso opět v akci. V kebabech byly zjištěny bakterie salmonelly

16.06.2021 | Inspektorky Státní veterinární správy z Jihočeského kraje zjistily, že kuřecí maso, pocházející z Polska, které bylo použito k výrobě bezmála 1,5 t kuřecích kebabů, obsahovalo salmonelu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont