Varování spotřebitelům: Inspektoři našli v tomto doplňku stravy zakázané látky

Varování spotřebitelům: Inspektoři našli v tomto doplňku stravy zakázané látky

13.11.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v e-shopu prohormony.cz doplněk stravy se zakázanou látkou. Americký produkt USP LABS OxyELITEPro obsahoval zakázanou látku yohimbine. V některých státech mimo Evropskou unii je používána pro své údajné účinky na libido či ke kontrole hmotnosti.

<

Společnost EDOXIS GROUP, s.r.o. z Prahy musí doplněk neprodleně stáhnout z trhu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Laboratorní rozbory ukázaly v doplňku stravy přítomnost v potravinách zakázané látky yohimbine (kůra bujarníku yohimbe) v množství 0,444 miligramu na jednu kapsli. "Nařízení Evropského parlamentu a Rady nepřipouští přítomnost jakéhokoli detekovatelného množství uvedené látky v potravinách. Výrobek prodejce dodal bez etikety v českém jazyce," uvedl Kopřiva.

S kontrolovanou osobou zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty. Informace vložila do systému rychlého varování pro potraviny RASFF.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Čína od soboty uvalí až 200procentní cla na vína z Austrálie

27.11.2020 | Čína od soboty uvalí cla ve výši až 212 procent na vína z Austrálie. Podle čínského ministerstva obchodu jde o dočasné opatření s cílem zastavit import dotovaných australských vín.

Z trhu se stahují rozinky z Íránu kontaminované ropnými oleji

17.09.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole ve velkoskladu zjistila, že 21 tun rozinek bylo kontaminováno ropnými oleji. Šlo o značku Rozinky Malayer. Distribuční společnosti - Orient Bohemia inspekce nařídila, aby je stáhla z trhu. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Okurky v plastových fóliích jako důkaz neekologického smýšlení? Přibrzděte...

01.12.2020 | Ne nadarmo se říká, že mnoho aktivistů škodí. Už jen proto, že se do této funkce nominují lidé bez patřičných znalostí a skrze veřejné kanály hlásají cosi o zamořování planety plasty a zbytečném balení potravin. Přitom právě obaly jsou mnohdy jedinou možností, jak potravinu ochránit před poškozením například při transportu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont