Varování spotřebitelům: Inspektoři našli v tomto doplňku stravy zakázané látky

Varování spotřebitelům: Inspektoři našli v tomto doplňku stravy zakázané látky

13.11.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v e-shopu prohormony.cz doplněk stravy se zakázanou látkou. Americký produkt USP LABS OxyELITEPro obsahoval zakázanou látku yohimbine. V některých státech mimo Evropskou unii je používána pro své údajné účinky na libido či ke kontrole hmotnosti.

<

Společnost EDOXIS GROUP, s.r.o. z Prahy musí doplněk neprodleně stáhnout z trhu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Laboratorní rozbory ukázaly v doplňku stravy přítomnost v potravinách zakázané látky yohimbine (kůra bujarníku yohimbe) v množství 0,444 miligramu na jednu kapsli. "Nařízení Evropského parlamentu a Rady nepřipouští přítomnost jakéhokoli detekovatelného množství uvedené látky v potravinách. Výrobek prodejce dodal bez etikety v českém jazyce," uvedl Kopřiva.

S kontrolovanou osobou zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty. Informace vložila do systému rychlého varování pro potraviny RASFF.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Může koronavirus přenášet zmzlina?

16.01.2021 | Na severu Číny odhalili koronavirus SARS-CoV-2 ve vzorcích zmrzliny. Úřady proto zabavily tisíce potenciálně kontaminovaných výrobků a lidé, kteří mohli přijít do styku s těmito produkty, jsou nyní v karanténě, napsal server Independent. Odborníci se ale domnívají, že kontaminace byla jen mimořádnou událostí a není důvod k panice.

Pozor na tento salám, ve Francii se po jeho konzumaci zvýšil výskyt salmonelózy

30.09.2020 | Státní veterinární správa (SVS) informuje, že se na českém trhu prodával fermentovaný salám fuet od výrobce Embutidos Solà z Barcelony, obsahující salmonely. O přítomnosti zdravotně závadného produktu na českém trhu informovaly SVS francouzské dozorové orgány v souvislosti s výskytem salmonelózy u tamních spotřebitelů, kteří španělský salám konzumovali.

Agricovid: Požádejte o dotace do konce ledna

13.01.2021 | Ministerstvo zemědělství prodloužilo o dva týdny příjem žádostí o podporu v programu Agricovid Potravinářství. Žádosti tak bude možné podávat až do konce ledna, sdělil to mluvčí úřadu Vojtěch Bílý. Důvodem je drobná změna podmínek v programu, kdy se bude jinak posuzovat na základě usnesení vlády bezdlužnost žadatelů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont