Valtice na Břeclavsku budou mít od jara minipivovar

Valtice na Břeclavsku budou mít od jara minipivovar

02.04.2018 | Valtice na Břeclavsku budou mít od jara minipivovar. Za více než 20 milionů korun jej s novým restauračním zařízením a kapacitou pro ubytování buduje místní podnikatel Petr Sekanina, který se dosud zabýval zejména gastronomií.

<

Objekt roste v centru města, řekl ČTK Sekanina.

"Miluji gastronomii. V 18 letech jsem utekl do zahraničí a od té doby se tomu věnuji. Ve Valticích podnikám tři roky a chtěl jsem si splnit sen a jít do vlastního," říká Sekanina. Pivovar pojmenoval po Valticích a jejich německém názvu Feldsberg.

Společnost Mechanizace zpracování masa z Rozdrojovic na Brněnsku už nainstalovala varnu. Na řadě jsou zkušební várky a následně rozjetí provozu, patrně ještě na jaře tohoto roku. Na jižní Moravě už je více než 50 minipivovarů a další vznikají. Některé z nich jsou restaurační jako ten valtický, jiné ale mají ambice mnohem širší, jako například brněnská Moravia.

"Hodně lidí si myslí, že se jim peníze rychle vrátí. Nejhorší je ale zajistit odbyt. Nikdo si neumí představit, že by si to vařil jen pro sebe. Hodně lidí to přecení a dostane se tam, kde by nechtěl být," uvedl Sekanina, který chce pivovar využívat zejména pro vlastní restauraci a rozšiřovat odbyt případně až v dalších letech.

Valtice jsou městem, které patřilo historicky Rakousku. Město je spojené s rezidencí knížecího rodu Liechtensteinů. V posledních letech roste počet lidí, kteří sem jezdí za turistikou a zůstávají i přes noc. K lákadlům pro turisty patří místní zámek, který je součástí světového dědictví UNESCO.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Chléb je opět v kurzu. Jak poznat ten nejlepší?

24.05.2018 | Díky populárním farmářským trhům se v posledních letech stal hitem chléb kvasový. Přitom už v 15. století za vlády Jiřího z Poděbrad se peklo dvanáct druhů chleba. V České republice přitom máme dnes více než 700 pekáren, které vyrobí denně zhruba milion pecnů. Jak ale poznat ten skutečně kvalitní?

Coca-Cola bude v Praze vyrábět rostlinná mléka pro Evropu

29.05.2018 | Nápojářská společnost Coca-Cola HBC ČR a Slovensko dnes otevřela v pražských Kyjích dvě zmodernizované linky za více než 300 milionů korun. Bude nově vyrábět nápoje rostlinného původu, tzv. rostlinná mléka, pod značkou AdeZ pro 11 evropských států, v ČR a na Slovensku se začnou prodávat na přelomu roku.

Kulinářský zázrak: Restaurace v Tokiu má 2 Michelinské hvězdy, ale jen 6 míst pro hosty

04.02.2020 | Odborníci na gastronomii i hosté to přirovnávají k zázraku. Podle mnohých dostanete nejlepší sushi na světě právě zde. Restaurace Sushi Sawada v japonském Tokiu je přitom téměř neviditelná.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont