V Praze se lidem otevřou městské i soukromé vinice

V Praze se lidem otevřou městské i soukromé vinice

10. 6. 2018 | V Praze se lidem o víkendu otevřou městská i soukromá vinařství při akci Pražské vinice 2018 - Putování vinicemi hlavního města Prahy.

Druhý ročník akce, kterou organizuje město a jíž se účastní 13 vinic, bude slavnostně zahájen už dnes na Vinici Vyšehradské kapituly.

Slavnostní zahájení se koná dnes mezi 11:00 a 14:00, o víkendu budou vinice zpřístupněny mezi 10:00 a 17:00. Jednotlivé vinice připravily pro návštěvníky program. Konat se budou třeba komentované prohlídky, například na vinici sv. Kláry v areálu Botanické zahrady nebo na vinici Grébovka, kde se lidé dozvědí mimo jiné něco o výrobě vína. Chybět nebudou ani ochutnávky místních vín, třeba na vinici Albertov vína z netradiční odrůdy Fénix.

"Po velkém ohlasu přicházíme s druhým ročníkem, který nás opět seznámí se zákulisím a tradicí pražských vinic. Ty dosud nebyly zdaleka tak známé, jak by si zasloužily," uvedl pražský radní Jan Wolf.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Investoři vybírají vítěze fotbalového MS i mimo hřiště

13. 6. 2018 | Mistrovství světa ve fotbale je událostí, která přináší obrovské peníze a zaměstnává i hráče na akciovém trhu. Ti jsou tak zaneprázdněni výběrem pivovarů, sázkových firem, hospod či značek sportovního oblečení, které budou těžit z růstu globálních výdajů spojených s mistrovstvím.

Puigdemont podal stížnost na firmu, jež prodává šunky Pig Demont

15. 6. 2018 | Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont vyzval španělské úřady, aby nařídily andaluské potravinářské firmě stáhnout z trhu vepřovou šunku s názvem Pig Demont.

Vlastník Prazdroje: Pilsner Urquell se bude dál vařit jen v Plzni

19. 6. 2018 | Nejznámější české pivo Pilsner Urquell se bude dál vařit jen v Plzeňském Prazdroji v České republice, s licenční výrobou jinde ve světě se nepočítá.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.