V Praze se lidem otevřou městské i soukromé vinice

V Praze se lidem otevřou městské i soukromé vinice

10. 6. 2018 | V Praze se lidem o víkendu otevřou městská i soukromá vinařství při akci Pražské vinice 2018 - Putování vinicemi hlavního města Prahy.

Druhý ročník akce, kterou organizuje město a jíž se účastní 13 vinic, bude slavnostně zahájen už dnes na Vinici Vyšehradské kapituly.

Slavnostní zahájení se koná dnes mezi 11:00 a 14:00, o víkendu budou vinice zpřístupněny mezi 10:00 a 17:00. Jednotlivé vinice připravily pro návštěvníky program. Konat se budou třeba komentované prohlídky, například na vinici sv. Kláry v areálu Botanické zahrady nebo na vinici Grébovka, kde se lidé dozvědí mimo jiné něco o výrobě vína. Chybět nebudou ani ochutnávky místních vín, třeba na vinici Albertov vína z netradiční odrůdy Fénix.

"Po velkém ohlasu přicházíme s druhým ročníkem, který nás opět seznámí se zákulisím a tradicí pražských vinic. Ty dosud nebyly zdaleka tak známé, jak by si zasloužily," uvedl pražský radní Jan Wolf.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Studie: Klimatické změny v budoucnu negativně ovlivní ceny piva

15. 10. 2018 | Pivo se v budoucnu stejně jako čokoláda, káva a víno může stát obětí klimatických změn, které povedou až ke dvojnásobnému zvýšení jeho průměrné ceny.

Třetina vyprodukovaných potravin se nevyužije

16. 10. 2018 | Až třetina celosvětově vyprodukovaných potravin se vůbec nevyužije, ročně se vyhodí jídlo v hodnotě 990 miliard dolarů (22 bilionů korun), uvádí materiál Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) vydaný při příležitosti dnešního Světového dne výživy.

Nejdražší lahev vína se prodala v přepočtu za 12,4 milionu korun

15. 10. 2018 | Za rekordních 558.000 dolarů (asi 12,4 milionu korun) se o víkendu v New Yorku prodala v aukci lahev francouzského červeného vína.

Aktuální číslo

V prodeji od 1. 10.