V Praze se lidem otevřou městské i soukromé vinice

V Praze se lidem otevřou městské i soukromé vinice

10. 6. 2018 | V Praze se lidem o víkendu otevřou městská i soukromá vinařství při akci Pražské vinice 2018 - Putování vinicemi hlavního města Prahy.

Druhý ročník akce, kterou organizuje město a jíž se účastní 13 vinic, bude slavnostně zahájen už dnes na Vinici Vyšehradské kapituly.

Slavnostní zahájení se koná dnes mezi 11:00 a 14:00, o víkendu budou vinice zpřístupněny mezi 10:00 a 17:00. Jednotlivé vinice připravily pro návštěvníky program. Konat se budou třeba komentované prohlídky, například na vinici sv. Kláry v areálu Botanické zahrady nebo na vinici Grébovka, kde se lidé dozvědí mimo jiné něco o výrobě vína. Chybět nebudou ani ochutnávky místních vín, třeba na vinici Albertov vína z netradiční odrůdy Fénix.

"Po velkém ohlasu přicházíme s druhým ročníkem, který nás opět seznámí se zákulisím a tradicí pražských vinic. Ty dosud nebyly zdaleka tak známé, jak by si zasloužily," uvedl pražský radní Jan Wolf.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Prazdroj opravuje památkově chráněnou hlavní bránu z roku 1892

13. 8. 2018 | Plzeňský Prazdroj zahájil opravu památkově chráněné Jubilejní brány - historického vjezdu do areálu z roku 1892, která je považována za hlavní symbol českého pivovarnictví. Restaurátoři na ní budou pracovat do Vánoc.

Produkce zmrzliny může v ČR letos dosáhnout rekordu

16. 8. 2018 | Výroba zmrzliny v České republice v loňském roce přesáhla 44 milionů litrů, čímž se přiblížila rekordu z roku 2004, kdy se vyrobilo skoro 46 milionů litrů.

České holky voní po česneku

15. 8. 2018 | Chutě okolo světa se různí a tak si v Číně můžeme dopřát třeba okurkové chipsy, na Filipínách křupky s příchutí humra. Anglie je proslulá vším co chutná po octu a v Indonésii frčí příchuť mořské řasy. A co Češi? My si libujeme v česneku!

Aktuální číslo

v prodeji od 30.7.