V Novém Jičíně se chystá Pivobraní, bude tam přes 100 druhů piv

V Novém Jičíně se chystá Pivobraní, bude tam přes 100 druhů piv

20.06.2019 | Více než 100 druhů piv včetně letních speciálů uvařili sládci na festival Pivobraní, který se v sobotu uskuteční v Novém Jičíně. Představí se tam 30 pivovarů a kromě regionálních piv budou návštěvníci moci ochutnat také chmelové moky z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Motoristé si budou moci vybrat z nabídky nealkoholických piv. "Pořadatelé připravili zábavný a kulturní program pro celé rodiny, jehož součástí bude i celodenní šňůra koncertů," uvedla Machková. Hlavní hvězdy vystoupí večer: Petr Kolář s kapelou a skupiny Vypsaná fixa nebo Mandrage.

"Z původně městské akce se během let stal festival, který přesahuje hranice našeho kraje. Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko letos udělil Pivobraní cenu cestovního ruchu za nejlepší počin v Beskydech za rok 2018," uvedla Radka Bobková z pořádajícího Návštěvnického centra Nový Jičín.

Pivobraní se chce stát také Čistým festivalem. "Chováme se ekologicky, pivo čepujeme do vratných kelímků, a pokud tento titul získáme, výrazně ušetříme na likvidaci odpadů," uvedla Bobková.

Akce začne v sobotu v 11:00 na Masarykově náměstí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Svatomartinská vína seženete už dnes!

08.11.2019 | Vinaři i obchody mohou ode dneška prodávat vína, která pro letošní rok získala známku Svatomartinské. Je to poprvé za 15 let, kdy tuto značku vlastní a propaguje Vinařský fond, kdy je prodej povolen dříve než na svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu.

Ochutnejte víc než obyčejný ležák, víme, kam si zaskočit na vítězná piva

11.11.2019 | Doba, kdy dominovaly ležáky, je pryč, za posledních deset až 15 let se situace v ČR i jinde změnila, roste i počet pivovarů. Aktuální je podle něj trend kyselých piv.

Redakční výběr na listopad: Tipy, kam zajít a co vyzkoušet?

12.11.2019 | Zkoušíme za Vás - restaurace, bary, výrobky i služby. A toto nás zaujalo za poslední měsíc!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Listopadové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont