V Novém Jičíně se chystá Pivobraní, bude tam přes 100 druhů piv

V Novém Jičíně se chystá Pivobraní, bude tam přes 100 druhů piv

20.06.2019 Jana Čiháková

Více než 100 druhů piv včetně letních speciálů uvařili sládci na festival Pivobraní, který se v sobotu uskuteční v Novém Jičíně. Představí se tam 30 pivovarů a kromě regionálních piv budou návštěvníci moci ochutnat také chmelové moky z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Motoristé si budou moci vybrat z nabídky nealkoholických piv. "Pořadatelé připravili zábavný a kulturní program pro celé rodiny, jehož součástí bude i celodenní šňůra koncertů," uvedla Machková. Hlavní hvězdy vystoupí večer: Petr Kolář s kapelou a skupiny Vypsaná fixa nebo Mandrage.

"Z původně městské akce se během let stal festival, který přesahuje hranice našeho kraje. Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko letos udělil Pivobraní cenu cestovního ruchu za nejlepší počin v Beskydech za rok 2018," uvedla Radka Bobková z pořádajícího Návštěvnického centra Nový Jičín.

Pivobraní se chce stát také Čistým festivalem. "Chováme se ekologicky, pivo čepujeme do vratných kelímků, a pokud tento titul získáme, výrazně ušetříme na likvidaci odpadů," uvedla Bobková.

Akce začne v sobotu v 11:00 na Masarykově náměstí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Nenašli jste houby? Nevadí. Les má i jiné poklady

12.08.2021 | Když v lese natrefíte na uřezané nožičky hub a důlky v jehličí, dojde vám, že jdete moc pozdě a pro to nejlepší už tu někdo byl. Ani přesto se ale nemusíte otáčet na patě a zamířit zpět k domovu. Procházka lesem je zdravá jak pro tělo, tak pro mysl, navíc z něj i tak nemusíte odcházet s prázdným košíkem. Zpracovat se dá totiž listí, jehličí, dokonce i šišky. Sice neobvykle, zato s výrazným lesním aroma, které jídlu dává jedinečný „drive“.

Sedmikrásky nejsou jen na parádu + tipy, co si venku ještě nasbírat

07.06.2021 | Jedním z mnoha důsledků pandemie koronaviru je všeobecná snaha spotřebitelů posilovat imunitu, například prostřednictvím sbíraných nebo nakupovaných bylinek. Ze dvou zmíněných alternativ je přitom vhodnějším řešením ta první, tedy aktivní sběr i proto, že samotný pobyt v přírodě je prostředkem k posilování imunity také.

7 překvapivých faktů o jídle, o kterých jste neměli ani ponětí

20.10.2021 | Potraviny neumí jen nasytit, ale i pobavit nebo třeba překvapit. Věděli jste například, že se můžete stát titulovaným specialistou na „hamburgerovědu“ nebo třeba, že medem se dá balzamovat tělo?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont