V Novém Jičíně se chystá Pivobraní, bude tam přes 100 druhů piv

V Novém Jičíně se chystá Pivobraní, bude tam přes 100 druhů piv

20.06.2019 | Více než 100 druhů piv včetně letních speciálů uvařili sládci na festival Pivobraní, který se v sobotu uskuteční v Novém Jičíně. Představí se tam 30 pivovarů a kromě regionálních piv budou návštěvníci moci ochutnat také chmelové moky z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Motoristé si budou moci vybrat z nabídky nealkoholických piv. "Pořadatelé připravili zábavný a kulturní program pro celé rodiny, jehož součástí bude i celodenní šňůra koncertů," uvedla Machková. Hlavní hvězdy vystoupí večer: Petr Kolář s kapelou a skupiny Vypsaná fixa nebo Mandrage.

"Z původně městské akce se během let stal festival, který přesahuje hranice našeho kraje. Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko letos udělil Pivobraní cenu cestovního ruchu za nejlepší počin v Beskydech za rok 2018," uvedla Radka Bobková z pořádajícího Návštěvnického centra Nový Jičín.

Pivobraní se chce stát také Čistým festivalem. "Chováme se ekologicky, pivo čepujeme do vratných kelímků, a pokud tento titul získáme, výrazně ušetříme na likvidaci odpadů," uvedla Bobková.

Akce začne v sobotu v 11:00 na Masarykově náměstí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zdravý med? Jak který!

21.08.2019 | Různé výzkumy prokázaly souvislost mezi konzumací medu a zlepšením rovnováhy střevní mikroflóry, zmírněním kašle a dýchacích potíží. Přítomnost výživných látek v medu má antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé účinky. Abychom však mohli získat dostatek těchto látek, museli bychom zkonzumovat velké množství medu, a tedy i spoustu kalorií

Grilovací sezona: Víte, jak si vybrat gril?

20.06.2019 | První barbecue neboli rožnění se odehrálo údajně v jedné černošské baptistické obci na Floridě. Zdejšího reverenda napadlo, že prostřednictvím prodeje grilovaného masa by mohl jednoduše získat prostředky na zvelebení obce.

Rakytník: oranžový zázrak proti únavě i nachlazení

08.08.2019 | Rakytník se čím dál více dostává do popředí zájmu, jeho plody jsou plné vitaminů. Vitaminu C obsahují dokonce pětadvacetkrát více než citrusy. Udává se, že jedna bobule pokryje celodenní doporučenou dávku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont